Ai nostri ca brazii (ian-feb 2005) - 20

Ai nostri ca brazii (ian-feb 2005) - 20 | Autor: ana maria

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70231&whichpage=10" target="_blank"> de-aici am intrat in copilarie

Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70399&whichpage=1" target="_blank">Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2),www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4),(5),(6),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72110&whichpage=11" target="_blank">(7),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72717&whichpage=10" target="_blank">(8),(9),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73633&whichpage=1" target="_blank">(10),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74051&whichpage=11" target="_blank">(11),(12),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74765&whichpage=10" target="_blank">(13),(14),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75635" target="_blank">15,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75899" target="_blank">16,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76259" target="_blank">17,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76701" target="_blank">18
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77260" target="_blank">19

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 10,8 kg/83 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 11 kg/84 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11 kg/84 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Sergiu Denis (Coraly) 11 kg/80 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,1/78 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)10 kg/80 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 8,400kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 81 cm/10.350 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 10,8kg /80cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi! .


Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

scuze,

mai postez o data mesajul meu pt Beatrice, ca Ana Maria a deschis simultan cap 20 si mi-a inchis o tzara usa-n nas !

Buna, tuturor fetelor !

imi cer scuze ca dau buzna in sub vostru, caci eu nu sunt o mamica de 2005, dar am vazut ca Beatrice scrie mai multe aici despre problema ei, probabil se simte mai legata de voi, e normal

Beatrice, imi pare rau de ceea ce ti se-ntimpla, dar dupa cum gindesti cred ca o sa reusesti sa treci cu bine de incercarea asta si o sa va impacati !
dar trebuie sa incerci sa actionezi "logic" si nu sub impulsul unor reactii de moment (mai ales ca spui ca el e impulsiv);
ai incredere in tine si fii mai desteapta decit el !

PS de fapt, sotul tau ce vrea ?



Mamicile tin copii in brate o vreme, dar ii tin in inima pentru totdeauna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Teo, capitolul asta trebuia sa se incheie de pe la pag. 10... Dar tu stii ca n-a fost cu intentie ca esti fata desteapta.
Ma bucur c-ai trecut pe la noi si ca o sustii pe Ixxi a noastra.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Erica . Eu deschisesem pagina noua dinainte de a scrie Teo. Martor e chiar mesajul de mai sus de mesajul ei, in care dadeam linkul catre pagina nou.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

hai, mai, fetelor, ca nu e nici o suparare, de-aia am si reluat mesajul, ca ma gindeam c-a fost vreo "suprapunere"

da', Beatrice, sa stii ca noi mai scriem pt tine si la 1/2, mai vino si pe-acolo






Mamicile tin copii in brate o vreme, dar ii tin in inima pentru totdeauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Shobo, totusi noi nu vrem sa mergem asa departe cu masina. Ca si Ana Maria, vom ramane la litoralul romanesc sau in cel mai bun caz bulgaresc.Asta e! Mai nasol e ca nu am inca confirmarea de la servici ca pot pleca in perioada dorita, asa ca nu pot face rezervari!

Intrebare-sondaj: Mai e vreo mama care n-a facut analize de sange la copil pana la varsta asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Shobo, felicitari pt. masinutza. S-o stapaniti sanatosi!

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Chiar, Shobo, sa va bucurati de masina! Dar ce marca e?

DanielaI, nici noi nu am facut niciodata analize la sange... Nu a fost nevoie.
Fetita mea , cand mergem la tara , ii place sa papa pamant. Se zice ca ar avea lipsa de Ca. E posibil? sa simta nevoia sa papa pamant din aceasta cauza?

Am si eu o ?: La inceputul perioadei de independenta , au fost zile in care puiutii vostri au refuzat sa mearga? Poate noi, ca suntem un pic bolnavioare ,nu avem chef nici de mers. Nici de mancat nu prea mananca. O pun deocamdata pe seama oboselii acumulate de la tara.

AM O RUGAMINTE LA VOI: PUTETI SA-MI RECOMANDATI INCA O DATA UN MEDIC PEDIATRU BUN, un medic care sa o si consulte in general , sa aibe un pic timp si de noi... Va rog din suflet, ca de dimineata incerc sa dau de Dr. Stanciu, si nu reusesc, si daca il prind, e grabit...samd. Dr. fetei de familie nu prea e buna, o chem degeaba acasa... arunc banii pe fereastra si mai si pierd vremea asteptand-o, la cat de punctuala e...

POATE CHIAR IMI DA-TI SI O RECOMANDARE!

VA ROG DIN SUFLET , NU MA OCOLITI. VA MULTUMESC ANTICIPAT!



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Si eu vreau intilnire, cit mai repede, inainte de concedii. Ce ziceti de WE-ul urmator, (eu nu pot decit in WE)?



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Kris, nu cred ca pamintul are leg cu calciul. ei ar baga orice in gura acum, mai ales daca la tzara o lasi sa se lafaie prin pamint/gradina si in parc nu. zic si io...altele au leg cu calciu, varul de ex..dar astea nu stiu daca nu sint babisme.

Rebe cind a avut febra mare nu a mers deloc, era moale tare...
eu nu am medic pediatru care vine acasa, mergem la clinica Medicover la consultatii permanente, avem acolo o d-na Dr f draguta, atenta (Calapod), in caz de retete sau consult rapid mergem la dr de cartier (care e in spatele blocului), si o singura data cind a fost urgenta/urgenta am chemat salvarea puls acasa.

Daniela, eu i-am facut analize fara nici un motiv, asa mi-a recomdata dr pentru a vedea daca toate sint ok, avind in vedere ca e si mai slabuta si palida de felul ei. De atunci ma chinui simbata acasa sa ii prind kk si pipi, si, parca e un facut, tocmai atunci face dupa prinz, cind e prea tirziu sa ii duc. In timpul saptaminii mi-e greu, sotul singur nu se descurca si sa ii recolteze, si sa i-l duca..dar si astea sint tot pt linistea mea.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Kris,

Nu stiu cu pamantul, cred ca sunt mai mult superstitii. Deci sa inteleg ca doc Stanciu nu recomanda nici el analize daca nu exista un motiv...
Acuma in legatura cu doc pediatri, cred ca conteaza mult si zona in care stai. Deci daca te intereseaza pt zona Tei pot sa-ti dau PM.
Incearca sa vezi si la subiectul cu medici pediatri, aici pe site.

Mergi la inceput