Ai nostri ca brazii (ian-feb 2005) - 20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catiflo spune:

buna dragelor, nu prea ma trage ata la scris dar vreau si eu sa ma alatur voua si sa o rog pe Beatrice sa nu se grabeasca in luarea unei hotariri drastice... nici o casnicie nu e perfecta si viata de cuplu e total data peste cap dupa aparitia unui copil (o spun din experienta )
am stat acasa 5 zile cu maimutza de care si acum tuseste f tare noaptea, ii dau niste sirop la recomandarea medicului si ceai de musetel cu miere, sirop care nu ajuta decit la curatarea nasului dupa constatarile mele. nu i-am mai dat lapte de simbata pt ca a vomat iar, era singur acasa cu taica-su, eu eram plecata la un botez. azi l-am dus la gradi unde a fost ok, dar seara a plins f mult, cu greu m-a lasat sa-l dau cu gel pe gingii si am observat niste coltisori noi...
va invidiez ca vine vara si va duceti in concedii, dar totodata va doresc sa va odihniti si sa va bucurati de timpul liber.
si ca sa nu uit, crinuta si daniela, nici eu nu mai doresc un copil ca nu cred ca pot face fata. daca eram cu 15 ani mai tinara poate...
va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Patricia, multumesc. Eu kk i-am facut la Medicover, si coporparazitologic si coprocultura si a iesit ok. Daca nu te superi, poti sa-mi spui te rog pt analize de sange la Medicover trebuie mers inainte la consult, sau pot sa ma duc pur si simplu sa-i recolteze? Au personal specializat pt a recolta de la copii? I-ai luat din vena sau doar din degetel?

Merci mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Daniela, te poti duce fara programare, inclusiv simbata pina pe la 12.
Copilul tb sa fie nemincat sau intre mese (sa treaca macar 2 ore de la masa, eu asa am fost). eu am avut si programare ca am vrut sa o si vada intai si sa imi rec ea ce analize sa ii fac.
Are asistenta calificata pt copii, i-a luat din vena, nu i-a lasat semne, nu a chinuit=o, doar ca nu i-a placut ca a trebuit sa o tin f strins si a plins f mult. REz sint gata in 3-4 zile lucratoare.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu i-am facut analizele pe la 1 an si ceva, deoarece vroiam sa stiu cum stam. Tot la Calapod mergem si noi.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Fetelor am uitat sa va spun ca de cateva zile am masina. Inca nu m-am incumetat sa conduc (am carnet de 6 ani dar de 4 nu am mai condus) dar sper sa prind curaj.

Kris sa stii ca si Victor cand e bolnavior (o data a fost mai rau cu febra) nu are chef sa se dea jos din brate si sta asa blegut si nu are chef sa mearga.

Sirimie e ok in uichendu viitor. Si eu pot sa ne particip!!

Daniela lui Victor i-au facut analizele uzuale de sange inainte sa-l opereze de hernie, acum o luna. Si i le mai facusem eu pe la 5 luni ca sa vad cum sta cu hemoglobina (dar i-a luat doar din degetutz). Tot la Medicover am auzit si eu ca au un personal calificat pt copiii.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

http://community.webshots.com/user/crinuta28

Am mai pus ceva poze..

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

quote:
Originally posted by ana maria

Fetelor am uitat sa va spun ca de cateva zile am masina. Inca nu m-am incumetat sa conduc (am carnet de 6 ani dar de 4 nu am mai condus) dar sper sa prind curaj.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!



Ana-Maria, si eu am de cateva zile masina mea, ce coincidenta! Mie mi-e frica sa merg cu copiii deocamdata, dar sper sa-mi fac curaj. Am carnet de 10 ani si am mai condus sporadic in ultimii 4 ani.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Crinuta, e frumoasa combinatia de culori. Dar nu ne-ai aratat ansamblul, sau te-ai pozat singura?


Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da Erica, m-am pozat singura. Dupa ce imi va face sotul poze o sa vedeti si ansamblul.
Nu am vopsit tot parul, am ramas la culoarea mea naturala peste care am facut suvite mai deschise la culoare.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput