Ai nostri ca brazii (ian-feb 2005) - 20

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

anamaria, noi vrem sa plecam primele 2 sapt din Sept. voi cand? noi plecam in insula Thassos, e mai in nord, deci s-ar ajunge cica mai usor, intr-o sg zi, desi am emotii si la ac capitol... dc nu ajungem pana la ora de somn a lui Codrin, o sa adoarma in scaunul de masina, o sa-l trezim sa pape, si apoi sa readoarma in patut, ceea ce ma streseaza... sa vedem!
Liviana, voi unde mergeti in Grecia? am inteles ca veti merge cu avionul? cat stati?

multumesc pt urari, sa ne mearga bine masina, deh acum suntem 3 si tb sa avem loc cu totii, cu carutz, cu patut, cu purcel s.a.
felicitari pt masina si voua Simona si Erica!



Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu nu ma vad mergand la asa drum lung cu masina. La anul daca mergem in Grecia nu concep decat cu avionul.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Crinuta, e foarte reusita culoarea! ma bucur ca ai facut. si tunsoare pare misto.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Shobo si eu mi-am luat masina!!!

Tot prin septembrie sau sf de august inceput de septembrie vom merge la mare.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele,
sunt inca in delegatie, insa am reusit sa intru azi pe forum sa vad ce mai faceti.
Ixxi, imi pare rau ca treci prin experinet neplacute, dar eu zic sa nu renunti si sa lupti pt integritatea familiei tale. Piersicuta are nevoie de tati too.
Shobo, sa stapaniti sanatosi masina! Referiot la Grecia, NU mergem cu avionul, ci cu masina personala pana in Halikidiki. Nu am ales insula deoarece drumul e f lung si mult mancator de timp datorita restrictiilor de viteza din BG. Pt cei 800 km cat avem noi de parcurs ne vor fi necesare cca 12 ore de condus, deci atentie, voua s-ar putea sa va ia mai mult. Sun stresata pt ca stiu cum face Matei in masina la drumuri scurte de 3-4 ore, asa incat la 13 ore cred ca va fi de 3 ori mai greu...
Crinuta, imi plac frezurile voastre!
As vrea sa stiu daca mai sunt pui care se scoala in miez de noapte si stau trezi 2-3 ore. Matei e ste deja in 3-a sapt cand face lucrul asta. L-a disperate pe taica-sau care acum e singur acasa cu el seara si peste noapte...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Gradina Botanica
Iunie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna seara!
Eu sunt foarte obosita, dupa ce m-am plimbat cu sotul prin Unirea si Cocor 5 ore!!! in cautare de tzoale festive, ca mergem sambata la o nunta. Si nu am cumparat nimic!!! Ba nu gaseam masura mea, ba erau prea scumpe, exagerat(5 mil o rochie....draguta )...mai mergem maine dimineata o tura, sper sa cumpar totusi ceva!

Crinuta, imi place mult cum ti-a iesit parul si tunsoarea, din ce se vede in poze! sa-ti fie de bine!

Daniela, eu nu i-am facut nici o analiza lui Vlad pana la varsta asta. Pediatra nu ne-a zis, iar sotul zice sa las copilul in pace daca nu are nimic. Eu, totusi, as vrea sa-i fac!

Liviana, si Vlad se mai trezeste noaptea doar daca ne aude prin zona si in iau cu mine in pat, cateodata sta cate o ora cu ochii pe pereti, dar il duc in patul lui si adoarme la loc, fara proteste.

Sanatate multa la burticile bolnave!

Kris, Vlad este la dr.Herling de la Policlinica Elias, insa noi nu am fost decat la controalele lunare si vaccinuri. O data a fost racit si am fost incantata ca mi-a zis clar ca ea nu recomanda din prima antibiotice. Eu sunt multumita de ea!

Shobo, suna f. bine concediul vostru, cred ca va fi super!

Ana-Maria, Simona, felicitari pt. masina si curaj la condus!

Catiflo, sanatate si lui Gabita!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

lasand problemele la o parte....sa va zic de piersicuta...

am ascultat ceva sfaturi si "i/am pus copilul in brate" pt spalat....am vineri xamen si sunt in urma rau cu invatatul....
am bagat/o in baie si am predat/o! dupa 15-20 de minute i/am spus sa o sapuneasca si sa o scoata....cand tati i/a spus ha sa iesim din baie ea a facut ochisorii mari si l/a intrebat "da' de ce?" va dati seama ca l/a terminat...

iar cand sa o culc pe pat dormea deja tati, ea se tot ridica si/mi arata cu degetul strivindu/si nasul shshshshsh!, apoi iar se culca pe pat si iar imi arata ca sa fac liniste ca tati doarme.....

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ma bucur ca va place. Tuturor le place, mai putin mie.
Tunsoarea e ok, dar e aceeasi pe care o aveam inainte, iar eu vroiam altceva, cam ceva in genul descris de tine Patricia.
Ma rog, nu e tarziu sa fac schimbarea in Ro.

Noi venim la inceput de iulie si nu stiu cat stam eu cu Rayan.
Daca plecam cu tati ar trebui la sf de iulie, dar asta inseamna ca prindem caldurile cele mai ingrozitoare de aici, de 50 de grade(toata luna august) si nu stiu ce sa fac.
Pe de alta parte nu am chef sa plec iar la asa drum lung singura cu Rayan, ca e tare greu.
Of, e greu sa ma decid. Parca as mai sta cu mama, ca ii e tare dor de Rayan si sufera enorm.
De regula, cam toate sotiile medicilor pleaca in vacanta departe in luna august tocmai pentru a scapa de caldura asta insuportabila.
Vad eu ce fac.

Anyway, cand vin sper sa mai faceti o intalnire sa vin si eu.
Eu tot cu gandul la restaurantul mexican propus de Amaya am ramas, si mai ales de cand am mancat aici la Mall mancare mexicana ( yam, yam) abia astept.


Amaya, ce faci?


Ixxi, bine ai procedat.Sa stii ca si Rayan pune degetul pe nasuc cand spune " shhhh" si e atat de dulce incat iti vine sa il mananci pe loc.
Pupici piersicutei.




Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Liviana, imi pare rau ca Matei nu doarme bine noaptea.
Rayan a avut vreo 2-3 nopti in care se trezea si plangea brusc, iar cu cat incercam sa il linistim era mai rau.
Nu stiu ce sa zic, ii ies dinti? Poate ca il dor noaptea. Sper sa treaca si faza asta.


Pe mine m-a capiat Rayan azi. Nu va mai zic ce a facut toata ziua, dar eu una mi-am pierdut cumpatul azi si am ragusit de atata tipat si ridicat vocea. Degeaba il puneam in scaun ( asa il pedepsesc) ca dupa ce il lasam jos facea imediat ceva interzis si asa m-a tinut de la 16-20, de cand a venit sotul acasa si ne-a luat ( am plecat in vizita) i-am spus ca i-l dau in seara asta ca daca nu am macar 2 ore de linise clachez.
E clar ca am nevoie cel putin de 2 ore pe zi pentru mine, si ca sa le am ar trebui sa ma trezesc la 8 dimineata, ceea ce e greu avand in vedere ca adorm pe la 1, 2.
Sunt foarte obosita, atat fizic cat si psihic, iar cand el nu ma asculta ma apuca nebunia.
E posibil ca si statul in casa sa il faca asa, dar ce pot face?
Doar azi vremea a fost ok, pana acum afara era sauna. Nu suportam sa iesim deloc ( cam 47 de grade).


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Patri, DanielaI, AnaMaria, Crinuta va multumesc din suflet pt raspunsuri.

Crinuta esti o frumoasa cu noul look! Abia astept sa ne pui poze facute de sotul tau. De ce nu l-ai lasat pa Rayan sa te fotografieze?

Ana Maria, V.Erica, Simonica, felicitari pt masinile proprii! Sa va ocrotesca Cel de Sus cand sunteti la volan!

Bianca nu e bine deloc! Febra nu a mai facut, dar in schimb de pe la 12, a facut pana la culcare vreo 7 scaune din ce in ce mai moi.. De dimineata am bagat-o pe regim...
Maine de dimineata vreau sa ma duc la un alt dr, ca la Stanciu nu am reusit sa ma programez pt azi, lucru care deja ma cam irita...Daca ma duc maine la spital, tot grabit va fi si eu raman cu ??? pe buze. DanielaI, Stanciu nu ne-a recomandat analize mai amanuntite pt ca nu a fost nevoie, dar stiu sigur ca recomanda. Si eu as vrea sa-i fac analize mai amanuntite...in mod special vreau sa stiu cum sta cu Ca, Fe, Mg.

Sunt tare necajita, probabil ne va paste o enterocolita!...e destul de neplacut!

IN AFARA DE OREZ, MOCOV, CARNE PUI SAU VITA FIARTA; BANANE, MAR COPT, BRANZA DE VACI, CE-MI MAI PUTETI RECOMANDA PT REGIM? CE LAPTE POT SA-I DAU? cred voi renunta pe o perioada mai lunga la laptele de tara! Ce lapte mai bun de vaca imi puteti recomanda din comert?

Va multumesc din nou! Sunt disperata. Are saracuta de ea crampe! Si plange inainte si dupa fiecare scaun. Plange ca face pe ea si trage de pampers! o jeneaza!




albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput