REGIMUL SCARSDALE...2 saptamani -7Kg

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

merci, brianamica. io mai bine mor decit sa maninc fara sare;

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by JARMO

Fetelor, cam cat ati dat jos ( aproximativ) in 2 saptamani, ca eu am o nunta in Finlanda pe 1 iulie si vreau sa scap de burtica !!!



Ma indoiesc ca poti scapa de burtica fara exercitii. Dar poti incerca .



Andreea, mami de Tudor (zis Dudau) - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

Brianamica,de cind astept un asa subiect.Tot icerc sa slabesc dar fara rezultate.Am 1,59 inaltimea,si 60 kg,am nascut de 2 ani si asa am ajuns aici('').Sigur o sal incerc si o sa va spun cum a fost ,o sa fac intre timp niste cursuri de aerobic,si sper sa reusesc.Nu am tinut niciodata regim ,cred ca o sami fie greu dar mai incurajat mult cind ai scris ca tie tia reusit.('')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Aniroc77: Eu cred ca depinde si de ce virsta are copilul. Daca e sub 6 luni e cam greu pentru tine sa ti regimul deoarece trebuie sa te hranesti, sa bei lapte, iti cere organismul. Daca e mai mare si maninca deja diversificat ... hai sa incercam.

Eu am trei copii de 3 ,ani, 3 ani si de 8 luni. Am ramas cu un surplus de vreo 10 kg fata de idealul meu, adica ma la 1,68 vreo 67 de kg. Iar acum 4 ani am avut inainte de a ramine insarcinata 58 de kg.

Ar fi cam greu sa renunt la lapte si ma gindesc ca dimineata sau seara sa beau totusi o cana de lapte, macar din cind in cind si renunt la carne. Eu as fi multumita pentru inceput sa slabesc si 3 kg in doua saptamini.


Am totusi intrebari pentru fetele care au tinut regimul:

1. in prima zi de luni , seara , scrie peste. Cum l-ati gatit? Prajit sau fiert?
2. Miercuri e cu salata de ton. As vrea oreteta daca se poate.
3. Joi si vineri avem spanac. Cum l-ati pregatit? Banuiesc ca nu cu sos de faina cu lapte si smintina?
4. unde scrie salata de legume, se pun legume crude sau fierte?



http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze
bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

******************************************

Nulla dies sine linea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Romana, pestele in general eu il fac la cuptor, cu muuulte condimente dar fara grasime (in apa sau folie).

Reteta salata de ton = CONSERVA de ton !!! (spre rusinea mea nu am o reteta si nici nu m-am agitat prea tare )

Spanacul il fac cu ceapa un pic calita (in ulei de masline..putin) dupa care amestec ceapa cu spanacul (de obicei il iau congelat) , ii pun sare si cateva rosii oparite.

Eu folosesc legume crude ! Se pot folosi si fierte, insa crude au mai multe vitamine.





Brianamica mamica de 2 fete cucuiete
http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisasociatii/my_photos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Ok, nici acum nu am rezistat sa nu mananc putin morcov. Ma simteam putin aiurea, nu stiu daca era de la faptul ca nu am mancat mult, sau de la uleiul ala. Acum e mai bine.

Briana, poate ar fi bine sa faci o listuta cu fetele care tin cura. Ca poate mai sunt doritoare. Si e motivant sa tot anunti kg in minus.



Andreea, mami de Tudor (zis Dudau) - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Andre_ea, lasa tu ca morcovul nu strica.... ce n-as da sa am si eu ceva de rontait acum ca imi e o foamee !! Dar rezist eroic !

Pai spune tu de la cate kg ai inceput si unde esti acum dupa 2 zile ?
Sa fac listuta completa.



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete
http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisasociatii/my_photos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Pai am inceput de la 59, dar nu stiu inca unde am ajuns. Mai sigur zic maine. Trece acolo si data inceperii regimului. Hai ca scot piticul afara.



Andreea, mami de Tudor (zis Dudau) - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simomic spune:

m vazut ca intr-o zi se mananca vitel si ma-ntreb daca se poate inlocui cu pui.
Apropo de consumul de sare eu zic ca nu prea multa deoarece aceasta retine apa in organism, se poate si fara sare e chestie de obisnuinta zic eu, am tinut regim complet fara sare cativa ani , incepand cu painea
totul era nesarat si probabil de atunci m-am si obisnuit sa mananc mai putin sarat.
Sper sa aveti spor la slabit , eu sper sa-l pot incepe de Luni.

SIMOMIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

fetelor, cand vin in tara (luni seara) ma alatur si eu voua...

Mia, mami de ROLAND (18 Noiembrie 2004)

Winners never quit, quiters never win!


Mergi la inceput