Copilasi din 2002 (25)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Nina_nulta sanatate lui Cristina scumpa, sa isi revina repede si sa veniti acasa va pup pe amandoua
Sinzi si Lucia, La Multi Ani, sanatate, noroc si fericire la amandoua, dorinte implinite alaturi de cei dragi .. v-am pupat pe amandoua
crig reacomodare placuta la servici.. profita de lunile ramase .. si petrecele cu mariuca din plin
Nicoleta acelas lucru spun si eu , depinde de informatia genetica primita, de mancare si de sporturile ce le face copilul...

PS: poze o sa fac la gradinita in ziua in care Julian nu mai urla cand ilduc, ca nu am cum altfel, la 12:30 cand ma duc sa il iau copii sunt pusi la somn si nu vreau sa ii deranjez.

uite cateva poze recente cu Julian AICI
Julian are vreo 14 kg si vreo 100 g dupa ultimile transformari , pune greu pe el ce a pierdut in ro. Inaltimea nu stiu

Sanatate la toata lumea si toate cele bune




Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Vin si io cu pb mele!!!!
Am nevoie de un sfat...
Azi m-au sunat de la gradi ca copilul meu e incotrolabil si ca s-a zgariat...
Cand am ajuns acolo...David era sgariat dupa ureche...cum s-a intamplat? Educatorea taia ceva (niste forme) si David al meu era incontrolabil (cica) si ca nu stiu cum a ajuns cu dosu urechii in foarfeca ei...
Cica nu vb engleza...ca nu pot sa comunice cu el...
Si chiar cand se chinuiau sa imi spuna ca nu pot sa il inteleaga David a tras un "i want water!!" de nu mai stiau ce sa spuna...
Adevarul e ca David a inceput sa inteleaga si sa vb binisor...eu cred ca a facut f mari progrese si imi e imposibil sa cred ca nu se poate face inteles!!!

CE sa fac??? Vreau maine sa merg sa cer banii inapoi...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

sinzi tu poti sa iei ceva adeverinta sau un fel de recomandare de la fost gradinmita cum se comporta David acolo, si de au gfost probleme cu el?
hai suna-ma pe celular, iti spun eu cum sa faci, nu am timp de stat la net sa povestesc.
pup si sorry pt cele intamplate



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Miltumesc mamicilor pentru incurajarile cu inaltimea, De fapt nu sunt speriata, nici noi nu am fost inalti cand eram copii, ba din contra. Am crescut pe la 12-13 ani brusc.
Despre mancare, ce sa zic? Noi zicem ca il hranim sanatos, ca tot veni vorba de chipsuri, Stefan nu a mancat niciodata de la noi. Si nici din alte parti sub supravegherea noastra. Papa carnita de pui si peste, oua, lapte, fructe, legume (mai mult in ciorbe). Eu cred ca evm grija... Dar nu pot observa ca este mititel fata de alti copii de varsta lui...
Cand se va mai mari va merge si la sport, vrem doar ce e mai bine pentru el, normal.
Multa sanatate micutei Cristina.
Si sa aveti un week-end placut.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sinzi eu cred ca e deja rea vointa din partea educatoarelor, plus ca le enerveaza si faptul ca David nu stie f bine engleza si atunci se comporta urat, ele educatoarele. Cum dragoste cu de-a sila nu se poate, ca deja nu cred ca il mai vad cu ochi buni pe David, eu cred ca cel mai bine e sa cauti pana gasesti un mediu care sa va convina la amandoi si tie si lui David.Nicoleta important e ce educatie alimentara primeste copilul acasa, si ce mancanca de acasa, ca e normal sa mai vada pe afara sau la gradi copii care mananca tampenii si sa vrea si el, sau sa guste, si atata timp cat nu se exagereza si voi in casa nu cumparati, eu zic ca e in regula. Nici eu nu cumpar pentru Liviu ce cred ca ii face rau. DAr daca i se pune pata afara sa zicem pe cipsuri incerc sa il conving ca ar fi mai bine sa luam o punga de floricele sau orice altceva mai sanatos. Doar in ultima instantza i-as cumpara cipsuri dar inca nu s-a intamplat sa nu ne intelegem.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

[hi]
si noi ieri la cumparaturi am patit-o cu mariuca.Vroia un suc anume .Vazuse la o colega de gradi.Si cu greu am convins-o ca sucul care il cumparam noi e bun si nu ala.Am si eu unele fixuri dar nu prea multe.La mariuca la gradi fiecare vine cu pachetel de acasa.Si mereu ne cere in magazin un lucru cum a avut cutare...Eu selectez si-i iau.Ieri mi-a cerut iaurt ..hihi.O data a vrut un baton mic de cascaval.Nu va spun cu ce pofta l-a mancat.Si eu ii cumparam dar nu asa mini.
Sinzi vizavi de cele intamplate stii parerea mea.Treci peste educatoare si vorbesti cu cei superiori lor
Aseara Mariuca a plans la Shreck.Are niste sentimente foarte puternice.(cred ca seamana cu mine)
Nicoleta sotul meu a fost mic de inaltime pana in liceu.O data n-a participat la un concurs la care si-a dorit foarte mult sa fie prezent din cauza inaltimii trebuia 1.33 si el avea 1.30...hihi.
va pup si mai revin!


www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi,
Urat din partea lor, nu prea stiu ce sa-ti spun sa faci, eu nu l-as mai duce si probabil ca as informa directiunea de incidente, asa poate as primi si banii inapoi. Daca nu se simt ei, poate chiar le spui.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Gata si cu grupa mica! Drept sa spun, imi pare rau, a fost o experienta tare placuta si timpul asta trece... fuga fuga!
Azi mi l-a laudat doamna la greu, mi s-a umplut sufletul de toate... insa parca greu ne-am despartit de grupa mica! A spus ca nu a suparat-o cu nimic tot anul, ca a evoluat frumos, ca nu se cunoaste ca ar fi singur la parinti! Drept sa zic, nu cred ca putem face calificari dupa aspectul asta: singur sau nu la parinti, insa ea a tinut sa precizeze chestia asta!
Acum m-am gandit sa ii inramez vreo 2-3 lucrari mai frumoase si sa incep sa ii pun pe perete la el in camera, sa adunam asa pana merge la scoala! Restul le punem la "arhiva"!
Va dorim VACANTA PLACUTA, noi oricum il trimitem la tara ca nu avem ce face, si sanatate maxima Cristinei! Sa auzim vesti bune de la toti!
Elena si George

Mami ”www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii minunii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Sa va anunt ca am facut reclamatie la gradi...am primit banii inapoi si o mustrare pt educatoare!!! hihi...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Foarte bine Sinzi!!!!!!!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput