Copilasi din 2002 (25)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Am vorbit din nou cu Nina, astazi si se pare ca micutza Cristina a facut un streptococ care produce scarlatina. A avut cateva zile petele acelea ale scarlatinei si acum incep sa ii treaca. I s-au facut cateva analize ca sa se stie clar daca a fost streptococul scarlatinei. Acum sunt acasa si face tratament. Miercuri va veni Nina la servici si ne va spune mai multe.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

insanatosire grabinica micuta Cristinuca
Sinzi ai facut plangere in sc sau doar la directoare verbal... a acceptat din prima sa iti dea banii?

Julian a plans si joi si vineri ca de ce nu il duc la gradinita la copii

pt toti copii si mamicile lor



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Gabb, la inceput directoarea imi spunea sa vb cu educatoarea ca ea e responsabila pt summer camp...dar eu am insistat ca nu are rost sa vb cu ea, vreau sa vb cu cineva deasupra ei...
Si cand a venit directorul principal si i-am povestit ce s-a intamplat s-a oferit imediat sa imi dea banii inapoi si am spus ca eu cred ca educatoarea trebuie sanctionata...si am facut o reclamatie scrisa...Nu a comentat nimeni nimic...Nici ca am dreptate nici ca nu am, dar au facut ca mine...


Ma bucur ca lui Julian ii place la gradinita si se simte bine...in cadrul carei tip de biserica e?


Noi azi am fost la bazin si David e tare activ...se foieste mereu cat sta pe marginea bazinului si era sa cada in apa...hihi...
Ii place tare mult si merge cu mare placere!!!
Apoi am fost in parc, desi e cald tare afara, macar acolo e umbra si playground=ul e acoperit cu umbrele mari...si s-a imprietenit cu un baietel si m-am convins ca stie sa comunice f bine in engleza...
DE sapt viitoare ii fac singura program...


Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Iata ca a trecut o saptamana de cand nu am mai scris. Va spuneam duminica trecuta ca Anei ii este rau, spre seara si-a revenit asa ca de luni din nou la camin...Dar miercuri seara, la baita, am observat pe corp cateva bubite care pana dimineata s-au mai inmultit.
Concluzie: a facut varsat de vant!!!
Asa ca de joi sta in casa, acum e plina de bubite dar suporta boala destul de bine, nu vrea sa o dam cu mixtura mentolata dar nici nu se scarpina. In schimb nu prea mananca dar e de inteles are cateva bubite si in gura ...
Nina - multa sanatate Cristinei
Sinzi - imi pare rau de problemele de la gradinita. Cand plecati in vacanta?
Gabbriela - sper ca Julian sa treaca repede de faza cu plansul cand il lasi la gradinita, imi amintesc de primele zile ale Anei la camin ce planset si ce bocete erau in clasa..
Crig - am inteles ca a fost o vreme excelenta la mare; v-ati bronzat?
Nicoleta - nu cred ca trebuie sa-ti faci griji pentru Stefan in ce priveste inaltimea

tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Criss....vrem si noi varsat de vant!!! aici trebuie sa te vaccinezi obligatoriu daca nu ai facut boala pana pe la 2 ani jumate!!! Si nu prea vreau sa il vaccinez...

Sanatate multa si sa va treaca repede!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Kiar mai Sinzi ca te-am vazut mai demult ca esti impotriva vaccinurilor. Voi le-ati facut pe cele obligatorii in Ro? Criss sper sa treceti repede peste probleme, bine ca Ana este intelegatoare si ca suporta usor boala.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Lucia, da i-am facut vaccinurile obligatorii...pe toate...pt ca m-am desteptat destul de tarziu...
Aici e mai complicat...nu iti primeste copilul la scoala daca nu ai vaccinurile obligatorii...f putine gradinite si scoli primesc copiii fara vaccin...de asta trebuie sa ii fac varsatul de vant...sau sa aduc dovezi ca a facut boala...ma rog...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Off,Doamne ,nu-mi vine sa cred,v-am cautat o gramada la copii 0-4 ani,apoi am realizat ca v-ati mutat.Avem copii mari.Cred ca nu am mai scris de un an aici.
Intre timp si fetita mea,Gianina, a mai crescut(firesc) ,a avut serbare la gradinita germana, unde am plans de emotie ca sora Coleta(asa ii spunem educatoarei) a prezentat un program surpriza cu dansuri populare germane.
V-am promis de anul trecut ca am sa pun poze cu casuta facuta de sotul meu Gianinei,dar abia acum am reusit sa ma tin de cuvant.Am sa revin si cu poze de la serbare( sper ca zilele astea,nu la anul)
va pup
http://pg.photos.yahoo.com/ph/elleea27/album?.dir=7672re2

http://pg.photos.yahoo.com/ph/elleea27/album?.dir=/7672re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna tuturor!
La multi ani sarbatoritilor din perioada aceasta!
Vad ca inca mai sunt copii cu varicela... noi am tot fentat-o, nu stiu de ce dar mi-e teama de bolile astea ale copilariei. Vad ca totusi copilutii le suporta destul de bine!
Cici, ma bucur sa te mai "vad", felicitari pentru Gianina, uite cum plangem noi de bucurie pentru piticii nostri!
Sanzi, pai ce sa iti doresc? Sa faca David varicela? Oricum vii acasa in vacanta, poate rezolvi problema, macar cu vaccinul!
Criss, refacere grabnica Anei!
Criq, sperr sa ajungem la mare sa ne bronzam, poate asa o vedem si pe Mariuca!(da' nu mai spun nimic, ca anul trecut am vorbit si... atat).
Gabb succes si acomodare grabnica lui Julian!
Lucia, cum ii este lui Liviu?
Va pup, ma reintorc la treaba, e asa de pustie casa fara George!
Elena

Mami ”www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii minunii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
De azi de la 22 se ia apa in Bv, pana miercuri la 12. Ce sa fac eu cu Stefan, sa il mai duc la gradi? Sau sa stau acasa cu el?
Nicoleta

Mergi la inceput