Copilasi din 2002 (25)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sinzi ce sa zic de Liviu.E bine, nu a mai tusit din februarie, acum ii scadem dozarea la pufuri, ii fac in paralel si tratament homeopat. Insa tot isi drege vocea si isi trage secretiile din gat zilnic. Si asta din septembrie. Doctorita ne-a zis la inceput ca e de la astm si ca ii va trece, insa vad ca nu a scapat de chestiile astea. E posibil sa fie deja un tic, insa asta cu trasul secretiilor zic io ca e pe bune, pentru ca io daca incerc sa fac ca el, suna sec, nu am ce trage, insa la el se aude ca si cum are ceva acoli, si in special dupa ce plange sau dimineata la trezire face asa.De luna viitoare se reduc pufurile la jumate fatza de cat avea in primavara. Eu sper sa fie bine, doctorita homeopat ne-a spus ca daca era sa faca o recidiva a crizelor de tuse, o facea acum primavara.Se vede oricum o imbunatatire, poate sa alerge, sa sara, nu mai tuseste la orice miros, cum era sensibil in iarna. Io zic ca si imunitatea i-a crescut. In fine, sa speram ca va fi bine.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Crsitina este bine, ii merge mult mai bine cu noua schema de tratament, data la Buzias. Suntem atenti in continuare, sa nu aiba glicemii mari dar nici prea mici. Este o lupta continua, in orice caz, clipa de clipa, toata viata. Dar suntem bucurosi ca ii merge bine, asta conteaza cel mai mult, acum.
Maine are si ea, serbare, iar acum este la ziua unei colege de gradi, de unde merg sa o iau in curand.
Multumesc pt. vorbele frumoase la dresa noastra, nicole !
Ai vazut ca nu degeaba o laud pe minunea mea de fetita ! Cu felul ei de a fi, ne este mult mai usor sa trecem peste greutati.
Ma bucur ca sunteti bine si ca Julian, totusi, nu plange atat de mult la gradi, precum ai fi crezut, cand l-ai lasat acolo.
Mi-ar face o deosebita placere sa ne intalnim si la anu'. Ne-am simtit minunat cu voi, la fel si Cristina, care deobicei este mai retinuta cu strainii, dar cu voi nu a fost cazul, se pare.
Sinzi, felicitari pt. slujba si pt. vacanta !
katty, vacanta placuta la Olanesti ! Te asteptam cu poze !
criss, frumoasa foc este Ana ! Cum ii mai este ?
Painea prajita este cea mai buna in astfel de cazuri.
Nicoleta, sa ti se implineasca visul cu bb nr. 2 !
Tare mi-ar mai place si mie si vad ca si Cristinei i-ar place o surioara sau un fratior, sa aiba partener de joaca si sa nu ramana singura pe lume, mai tarziu. Dar, daca nu ne-a dat Doamne-Doamne, anul trecut, acum, Cristina este preocuparea noastra majora.
Mira, mamicuta eroina, ce ma bucur pt. poze !
Sanatate sa ai, sa-ti poti creste comorile si putere sa le faci pe toate cele ce ti-ai propus ! Satisfactia si implinirea ti-o dau copilasii, se vede.
Lucia, ce mai face Liviu, cum ii mai este ? Va merge la gradi, la toamna ?
Cristina, voi aveti vreme frumoasa la C-ta ?
Eu nu stiu cand vine vara si la noi, sa putem iesi imbracati mai subtire afara, nu tot la maneca lunga !
Va doresc o zi cat mai frumoasa in continuare, pe maine !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabet zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77517" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Da mai Nina, conteaza sa ii mearga bine si cu lupta nu aveti ce face, trebuie sa mergeti inainte.Am scris mai sus de Liviu.La gradi nu am mai indraznit sa il inscriu, ne-am gandit ca ne-am luptat si noi toata iarna si primavara sa il punem pe picioare si orice viroza poate sa il dea peste cap, si cum iarna se tin lantz virozele am acceptat ca prim lucru pe lista de prioritati sanatatea inaintea socializarii, educatie pot spune ca ma descurc si fara gradinita.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

sinzi vacanta placuta in ro si sa aduci multe mlte poze. Inteles cu mutatul de la o gradi la alta .. pup pe Davidutu miculutu … am vazut ca ii creste paru si lui, daca vrei sa aiba asa claie de par ca Julian nu ii mai tot taia de la urechi paru, ala da forma frizuri . La cat d enervos era Julian cand sa plec am uitat sa fac poze.. cand julian va merge de placere acolo si pot sa ma desfasor cu aparatu in mana, promit sa fac poze. Julian nu ma vazut ca stau pe la geamuri si pe la garduri , directoarea mia zis sa nu stau sa nu ma vada ca incepe sa planga, dar eu nu m-am putut abtine ca trebuia sa vad cum e sa vad ce face.. noroc cu Pastoru
mira ce copii dragalasi si scumpi ai, sa iti traiasca. Mira nu cred ca ai voie pe avion cu 3 copii mici singurica… din cate stiu fiecare copil trebe sa abiba un insotitor adult.. suna si intreaba la cateva compani aeriene prima data, sa nu te trezesti cu banii dati si sa nu te lase in avion. In ro a fost ok, daca era si mai mult soare ar fi sot super total. Si noi mergeam in general in perioada pastelor dar a fost as avreme urata de 2 ani incoace si am decis sa mergem mai spre vcara. La anu vrem sa fie si mai spre vara in loc de mai iunie vom merge iunie liulie, asa ceva nu se poate, atata ploaie si atata timp de toamna cat am prins anu asta.
Nicoleta este tratat super bine Julian, I se acorda atentie, se ingrijesc de el si era foarte vessel si calm cand am mers sa il iau acasa, mai mai nu vroia sa parareasca ora de lunch sa vina acasa. [pup[ pe Stefan scump sa ii treaca supararea si agitatia. Pitici simnt inca si la 3 ani nelinistirile parintilor, eu sunt nervoasa cel mic e nervos , eu am o stare de somnolenta cel mic la fel.. deci ai grija in ce stari esti…. Succes la bebe!
Lucia nu credeam ca o sa imi fie asa de greu sa il las acolo printer straini urland ca din gura de sarpe… sper ca maine sa nu mai faca asa mult circ si sa accepte mai repede ca mami pleca dar se va intoarce dupa el. Pup pe liviu scump … deci ai hotarat sa nu il duci anu asta la gradi
Nina Cristina e exact ce am sc eu… acuma eu sunt strain si vad lucrurile prin ochii diferiti, nu ca parinti, care vad totul bine… si Cristina e o fetita DEOSEBITA. Sigur ca trebe sa ne vedem si la anu.. punem noi de o intalneala.. stai sa termin si cu examenele astea si s avad exact in ce perioada imi organizez vacanta in ro.
v-am pupacit pe toate si pe toti pitici si revin maine cu un post despre gradinita



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Eu sunt un pic dezamagita...de fapt cam mult...
Pt ca initial mi-au spus ca incep munca pe 15 aug...acum cica sa incep pe 31 iulie...si io cand mai ajung acasa sa simt gustul vacantei..???
Uf...sunt asa dezamagita...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Aoleu Sinzi, da chiar ca numai de incurcaturi ai parte.Cam nashpa situatie, chiar nu stiu ce sa zic. Cred ca o sa renunti la vacanta, ai alta solutie?


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mai bine la job decat la vacanta!!! haha!!!
O sa stau mai putin in Ro...din pacate!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

pt noi chiar a fost azi marti 13...
dau paste la un sub care l-am scris la parintii...
David a cazut pe niste bare la gradinita si s-a ranit in zona intima...
O vanataie...si durere...
Dr. spune ca daca se desumfla in cateva zile e ok...
Dar...acum...ma intreb eu...cat de periculos este sa lasi copilul la gradinita???
Imi e sincer teama acum sa il mai las!!!
Cu noi se catara peste tot dar pana acum nu a cazut sa se loveasca asa rau...
Ce e de facut???
Nici nu stiu ce sa mai cred...prima data ca a lovit niste copii...acum cade si era sa ramana fara bijuteri......la ce sa ma mai astept????


Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, ce se intampla la gradi aia? Nu e ok. Copiii trebuie supravegheati! Ce cauta acolo? Educatoarele trebuie sa stie ce e periculos sau nu la diverse varste! Uf, sper sa ii treaca si sa nu fie cu urmari! Aveti grija, cu bijuteriile nu e de glumit! Nu ai posibilitatea sa il tii acasa? Esti ocupata, cursuri sau alte cele?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Pot sa il tin acasa, dar ma gandeam ca e mai bine pt el, sa fie cu copiii, sa manance acolo sa se joace...in fine...de sapt viitoare nu il mai duc...
Acum pare mai bine...am fost ieri la inot si i-a facut bine...nici nu il mai doare...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput