Copilasi din 2002 (25)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna, sa aveti o saptamana cat mai frumoasa!
Tocmai am trimis si eu albinuta lui Andrei. Fiindca nu e maestru la desenat (pictat), l-am ajutat si eu cu un contur de albinuta (fara aripi) pe care l-am pus s-o picteze dupa un model si sa-i lipeasca aripile. S-a descurcat destul de bine, as putea zice.
Ieri am vrut sa mergem la Water Park dar a fost innorat si am mers doar in parc.
Gabb, am vazut pozele, frumoase!
Mira, cum a fost la munte cu piticii tai frumosi?
Nicoleta, ma bucur ca e totul ok cu tine si te asteptam sa te felicitam cat mai curand ptr BB2!
Eu azi stau acasa cu Andrei, ca de, e in vacanta! Maine la servici (cu el), poimaine acasa si tot asa!



Catalina & Robert-Andrei (aproape 4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Noi am avut un week-end frumos, ieri am fost la picnic (fara poze, ca am plecat in graba, altcineva a organizat..). Stefan a fost tare incantat, noi ne-am bronzat ca tractoristii...
Dar azi de dimineata jale mare, tati plecase spre Viena si....uf, asa sufera pustiul meu cand pleaca!
Am vazut ca mamicile de aici sunt harnicute, eu nu am avut timp sa fac albinuta cu Stefan, poate recuperam si noi candva.
Cat despre bebe 2, speram sa vina repede, dar dupa concediu (mi-e frica...putin...sa fiu plecata si sa vina si bebe), dar sigur veti sti si voi repejor daca a venit. (:))
Sper ca v-ati distrat in week-end si ca totul a fost ok.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Katty nu cred ca este copil in grupul nostru "2002" care sa poata sa decupeze ceva perfect, sa coloreze super bine, sa picteze la fix sau sa realizeze o lucrare in intregime singuri. Efortul conteaza.. cel putin asta e parerea mea. Treaba super a facut Andrei cu albinuta, e dragalasa.
Nicoleta cum adica v-ati bronzat ca tractoristii? Sa va ajute Doamne Doamne cu bebe doi sa fie sanatos si sa vina repede Pup pe Stef mic

Am avut un sfarsit de saptamana, linistit, la soare si la balaceala in bazin, am realizat si o lucrare amandoi, si ceva desene colorate.. mai nou vrea zi de zi sa facem cate ceva lucrare... asa tare sa prins in joc .
Am resuti sa pun si poze cu lucrarile lui de la gradinita .. sa nu va speriati
Iacata:
Peisaj:
- eu am desenat pomu, iarba, tulpinile la flori si cosuletul, soarele
- julian a lipit cu aracet merele, florile, soarele si in cosulet zice el merele portocali care numa a mere nu seamana
Balena:
- se decupaza dintr-o foaie forma de balena si copii trebe sa o colorize sau picteze (invatatoarea a decupat julian a fircalit)
Barca:
- pe o coala albastra se lipesc bucatile de la barca … un betisor pt panze si mingiute de vata pt nori
- Julian a colorat si a decupat cu ajutorul invatatoarei
Caracatita:
- o punga se taie pana la jumatate in fasi (pt a obtne picioarele)
- se pune un gomolot de hartie in punga, si se leaga punga
- se lipesc, sau se coloreaza ochii si nas si gura, Julian a fircalit putin si nu a mai vrut sa colorize
Lebenita:
- se decupeaza 3 cercuri, care nu trebe sa fie perfecte, unu verde, unu balben si unu rosu
- se lipesc unu peste altul
- cu acoarela neagra copilul pune amprente, care sa dea imresia de samburi
- Julian a pus amprente si a lipit una peste alta, decupajul realizat de invatatoare
Undita:
- se decupeaza un peste, se coloreaza si se leaga cu o ata
- o hartie mai tare se ruleaza si se lipeste cu banda, sa dea impresia de bat, se leaga ata si gata e undita
Scoici:
- se posesc aste fainoase in forma de scoici cu acoarela si se lipesc decoratic pe o farfurie
- se vede ca Julian a colorat
Eroul tau:
- se decupeaza simbolul de la un erou din desene si se coloreaza
- Julian nu a vrut sa mai colorize, dupa ce a lipit… decupaj realizat de invatatoare



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Those who are too smart to engage in politics are punshed by being governed by those who are dumber. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Chiar asa Gabbriela, sa nu ne speriem.La prima vedere am crezut ca zici: luati aici tematica pentru tot anul ca io nu mai apar pe DC.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

quote:
Originally posted by LUCIA MIRELA

Chiar asa Gabbriela, sa nu ne speriem.
La prima vedere am crezut ca zici: luati aici tematica pentru tot anul ca io nu mai apar pe DC.


fara drept de semnatura



Lucia, sa sti ca am sa porcedez asa cu tematicile (in caz ca nu se anunta nimeni pt lista sa se umple pe cel putin 2 -3 luni)... o sa va pun vreo 5 - 10 si dispar o vreme ca mi se apropie examenele si eu nu am invatat nimic... of of ... lume lume... ori cum pana pe la 1 august mai mi-am permis sa imi lungesc vacanta dupaia.. la toceala intensiva.

La gradinita astazi a fost super, Julian pe zi ce trece are progrese tot mai mari, canta tot mai mult, vorbeste tot mai mult... lucrarea de azi de la gradi e super, cu Litera D, dar nu mau lasat sa o iau acasa inca , asa ca o s afac si eu una acasa cu el.. mai bine zis o sa incep de la A si tot alfabetul incerc sa il lucram cat de cat.
Pe 1 August am examenu de condus, asa ca tineti pumni.. va anunt in avans sa am timp sa ma obijnuiesc cu ideea... abea astept sa termin cu el sa pot conduce singurica linistita.

O zi superba si mai vb marti... noapte buna pt cei din ro



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Those who are too smart to engage in politics are punshed by being governed by those who are dumber. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Gabbriela bafta mare la examen!Eu acum astept sa fac rost de scoici ca sa facem si noi lucrarea Caprioarei. In rest ne miscam incet deoarece petrecem mult timp afara.Maine merg sa ii fac analize lui Liviu ca sa scap de grija streptococului.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Eu vreau concediu. Vreau la mare. Vreau liniste si pace. Si daca se poate putin timp numai cu sotul meu. (de cand s-a nascut Stefan am dormit departe de el numai 3 nopti)
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Noi suntem intr-o goana continua...
David merge de ma uimeste ...de fapt nu merge aleagra...
Cand se intalneste cu prietenii lui, alearga prin parc pana in Mamaia, apoi se balacesc pana cade seara, si apoi iar pas alergator pana acasa...facem cel putin 4 ore pe afara (de 2 ori pe zi) si numai in ritm alert...(am si slabit...)

Am scapat si de nazuri la mancare (cel putin deocamdata)...oricum dupa stilul clasic, nu pune nimic pe el...macar creste

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salutare.
Sinzi, bucura-te ca sunteti sanatosi. Si ca slabesti... Vreau si eu.
Stefan este in continuare suparat ca tati este plecat. Am aflat ieri ca s-a anuntat la gradi sa spuna o poveste (este cel mai mic din grupa de vacanta), copiii mai mari au zis doamnei educatoare ca este prea mic, sa nu-lpuna pe el sa povesteasca , dar aceasta a fost curioasa si mie mi-a spus ca s-a descurcat foarte bine.
Acasa nu vrea sa povesteasca, vrea sa ii spunem noi. M-am bucurat mult ca este neinhibat de varsta lui (desi el zice ca este mare) si de ce spun ceilalti copii.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Am lipsit motivat(nu am avut net cateva zile) si tare greu a fost sa nu pot citi ce mai faceti.
Felicitari pt. "Atelierul piticilor" ! Este excelenta ideea acestui atelier !
In weekend, noi am avut o vreme ca de toamna si am stat mai mult prin casa. Pacat ca nu am apucat sa vad ce lucrari sunt la atelierul piticilor. Dar nu am stat degeaba, nici noi, fetele au pictat si si-au facut coliere, bratari si ineluse, pe care acum le poarta foarte mandre.
Iar acum, ca s-a incalzit din nou afara, stam mai mult de afara. Mai tarziu ma intalnesc cu ele in oras, la masinute, caci Cristinei tare ii mai place sa .
Criss, inca nu am avut probleme cu ele, chiar daca sunt 3 la numar. Avem noroc, ca se iubesc foarte tare intre ele(parca ar fi surori), astfel ca sunt mai intelegatoare una cu alta. Iar eu, nu fac diferente intre ele, incerc sa o multumesc pe fiecare.
Cristina este superfericita. Se simte foarte in largul ei cu cele 2 verisoare, ea, care deobicei este mai retinuta. Orice face, face foarte bucuroasa, cu fetele impreuna.
Cam asa se prezinta situatia la noi si asa va fi pana pe la sfarsitul lui august. Se pare ca anul scolar va incepe pe 1 sept. Stiti ceva concret in aceasta privinta ?
Lucia, v-ati simtiti bine la Campulung, se vede din poze.
Ar fi foarte fain sa reusiti sa mergeti si la mare. Undeva la salina mai mergeti ?
Mira, vacanta placuta si relaxanta ! Abia astept poze cu voi, toti.
Alina, insanatosire grabnica si drum bun spre Ro !
Daca treci prin M-Ciuc, sa-mi dai de stire. Poate reusim sa ne vedem, chiar daca pt. scurt timp.
Nicole, ca sa vezi ce inseamna colectivul pt. copii ! Mai ales daca este un loc unde se simte bine, cu educatoare si copii draguti.
Nu te asteptai sa se adapteze atat de bine si atat de repede si uite, ce surpriza placuta ti-a facut ! Stiu ei, micutii, sa ne surprinda placut, exact cand nu ne asteptam.
Mamici si copii, va doresc o zi senina in continuare, plina de bucurii !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabet zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77517" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput