Copilasi din 2002 (25)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Ieri a fost prima zi, din vara asta, cand am putut face chiar ce am vrut...Am dormit pana tarziu, am fost prin oras cu Ana la plimbare, dupa amiaza am fost la sora mea unde fetele s-au balacit in piscina iar noi le supravegheam langa o ..
Si noi stam mai mult pe afara, vremea ne-o permite, asa ca nu am apucat sa lucram nimic din ce apare la atelier..dar sper sa venim si noi cu ceva..Din pacate nu stiu cand pentru ca bunicii pleaca la tara pentru cateva zile si vor sa o ia si pe Ana cu ei. Nu am hotarat inca daca va merge sau nu..ne mai gandim..
Anina - scoala incepe pe 1 septembrie dar pentru profesori. Copii incep activitatea tot pe 15 septembrie (este intr-o vineri). Vacanta frumoasa le doresc fetelor!
Nicoleta - felicitari lui Stefan, pai are dreptate ca este baiat mare.
Sanzi - cateodata ma intreb si eu de unde au copii atata energie.Ocupatia prefera a Anei, in ultimele zile, este sa mearga cu tricicleta( a revenit la vechea iubire, bicicleta noua a fost uitata).Dupa cat a pedalat ieri credeam ca o sa cada rupta seara cand am ajuns acasa dar nu a fost asa..
Lucia - ati reusit sa faceti analizele lui Liviu? Cand vei avea rezultatul?
Gabbriela - bafta la examen!! O sa ma gandesc la tine pe 1 august..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nina si eu am auzit ca anul scolar incepe la septembrie.Asa e, ne-am simtit bine la Cimpulung, mai rau cu amigdalita de se pricopsi cu ea imediat cum am ajuns inapoi. Da vrem sa mergem cateva zile la mare si cateva la salina. Cand si cum nu stim, avem si o vizita de facut la medic iar pe septembrie botezam.Criss, azi am facut analizele si luni luam rezultatul. Am facut aslo sa vedem daca e vorba de streptococ, exudat cultura pentru depistarea microbilor din gat si hemograma tot ca sa descoperim o eventuala infectie si sa vedem daca e anemic.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Buna dimineata!
Ce mai faceti?Pe unde umblati?
De fapt ce spun eu , ca si noi suntem pe drumuri aproape tot timpul.. De fapt am intrat sa va salut, ne pregatim sa iesim un pic la plimbare pana nu se face prea cald...Cand revenim mai intru sa scriu

si o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Noi suntem fericiti ca s-a intors tati din delegatie, Stefan a primit (fiecare plecare cu o jucarie..) o combina de treierat graul, un tractor cu remorca mai lunga, cateva animale domestice si un taran cu sapa pe umar. A fost extrem de incantat! Si mai tare s-a bucurat ca a venit crezand ca azi plecam la mare... Dar nu, abia joi plecam.
Se pare ca va trebui sa renuntam la Italia, raman atunci Croatia si Austria si speram ca si asa va fi bine si frumos.
Stefan merge in continuare la gradinita. Ii place, dar cred ca ar vrea si el vacanta, desi am evitat sa ii explicam ce inseamna asta...Nu stie ce este vacanta.
Abia astept sa inceapa concediul. Sunt obosita...Mai am 3 zile de serviciu, miercuri incepe concediul(avem o zi inainte de plecare pentru bagaje si ultime amanunte).
Sa aveti o zi frumoasa, nu foarte calduroasa,
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Va salut si eu, suntem pe aici dar nu prea am mai avut ce scrie! In 10 minute plecam spre munte, pentru a evita caldura care se anunta in Bucuresti.
Acolo nu avem net, deci ne "vedem" luni!
Week-end placut si nu foarte calduros!

Catalina & Robert-Andrei (aproape 4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Dragele mele mamici,

Nu am mai apucat sa scriu deloc saptamina asta.Din pacate,sunt tare necajita,miine ar fi trebuit sa plecam spre Ro si cu doar o saptamina inainte am aflat ca nu se mai poate...Eu am depus anul trecut actele pt renuntarea la cetatenia romana si tocmai acum mi-a venit aprobarea,luni am fost anuntata ca pasaportul romanesc nu imi mai este valabil,l-am si predat la Consulat.Am depus actele pt cetatenia germana si aprobarea pe baza careia imi pot face pasaport nemtesc, imi vine intre 4-8 saptamini .O sa primesc o foaie de identitate care e valabila numai pe teritoriul Germaniei,practic aproape 2 luni nu pot pleca nicaieri.Totusi,luni vom rezerva locuri in Italia,asa cum am planuit,poate imi vin actele in 5 saptamini si daca totusi nu,sotul a intrebat la Politia austriaca si ei sunt multumiti cu foaia de identitate,mai ramine sa intrebam la italieni.Chestia e ca in mod normal,pe teritoriul UE nu te cauta nimeni la acte dar nici nu poti sa nu fii in ordine...
Nasol e ca ne-am facut atitea planuri pt vacanta in tara ...in fine,incercam sa dam o fuga prin octombrie,toamna e superba in Ro.

Aici au fost citeva saptamini de canicula asa ca am petrecut adecvat,zilnic am fost la strand(incepind cu ora 17),Marie s-a intilnit acolo cu colegii de gradinita,s-au jucat ore in sir in apa.Si la gradinita au program de balaceala,le amenajeaza in curte o piscina si atmosfera e ca pe litoral .In ultimele zile,fiind atit de cald,au iesit afara doar dimineata pina spre ora 10.
Vacanta incepe in 11 august si dureaza 3 saptamini dar la noi va fi ceva mai lunga,venim din Italia in a doua jumatate de septembrie.

A!Uitam!Fiica-mea a fost in excursia de care va spuneam.Am avut niste emotii,mama mia!Cica a fost excelent,s-au simtit bine,s-au plimbat,au hranit animalele,s-au dat pe topogane si toate minunile din parcul de distractii iar la final,educatoarea i-a cinstit cu cite o inghetata .

Va pup si mai revin(acum a tras o ploicica si pt ca e mai racoare,ma retrag la...calcat rufe !)



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Alina, imi pare rau ca v-ati stricat planurile...nemtii nu te lasa sa ai cetatenie dubla??? Sau ai vrut sa renunti la cea romaneasca?

Nicoleta, drum bun la mare...si plaja placuta!!!

Katty, we placut la munte!!!!

Nina, pupici Cristinucai!!!

Lucia daca ajungeti la mare pana la inceputul lui august poate apucam sa ne vedem!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://community.webshots.com/photo/551919071/2562284370087737923GrYzjh

am mai pus si noi cateva poze

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

26

Un sfarsit de saptamana placut la toata lumea.... revin mai tarziu cu un raspuns...sanatate



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Those who are too smart to engage in politics are punshed by being governed by those who are dumber. - Plato

Mergi la inceput