Copilasi din 2002 (25)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Criss multumesc de intrebare. Gatul pare ca incepe sa ii treaca. Ne-am speriat cam rau luni cand a facut 40. Noroc ca incepand de marti ii e mai bine.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Azi mi-au venit rezultatele la analize, am imunitate la Toxoplasmoza si la rubeola, nu am la Citomegalovirus. restul au ajuns in limitele normale (Ca, Mg; si Fe este ok).
Mai am cu stomatologul o problema, sper sa o rezolv repede.
Felicitari mamicilor cu timp si rabdare, Stefan inca nu are inclinatii de acest gen, nici nu vreau sa il stresez. Dar cand va veni timpul voi apela la sursele indicate de voi. Oricum, super ideea!
Pustiul meu este bine, isi mai da in stamba uneori, dar reusim sa ne intelegem bine in general.
:)
Un week-end placut.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

A facut si Mariuca albinuta.Am trimis-o pe adresa data de gabb.Albinuta e din plastilina mai putin capul si dungile de pe burta.Am considerat ca e mai usor pentru ea.O sa vedeti ca la capitolul foarfeca nu e experta.
Nicoleta te pup si ma bucur ca totul e ok
va pup si revin mai la noapte!
bye!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

buna,
crig72 super albinuta, am trecut-o in album ... uitati-va la albinuta lui Mariuca
cand pui poze cu Mariuca la copiii_din_2002. Super program de vara aveti si voi, plimbari, plaja, citit si jucat cu plastelina... eu nu prea il las cu lastelina ca imi sare tandara cand o vad lipita pe mocheta
mira am vazut si eu pozele din album, sunt super... , pup pitici
Nicoleta Daca planu ramane in picioare cu vacanta e superb, dar si putin mai scurta tot e bine.. cel putin mie Austria mi-a placut tare as fi stat 3 saptamani numai acolo.
Ma bucur ca totul e bine pt bebe doi, spre sa vi se realizeze visul cate mai curand. Sanatate lui stefan
Lucia_mirela cum se mai simnte Liviu? Am vazut si eu pozele din vacanta, sunt super... si Liviu e un dragalas Lucia, parola la copiii_din_2002 o ai pe PM trimisa de mine, iar la atelierul_piticilor adresa de e-mail e postata acolo.
PS: mai e cineva interesat in a ma ajuta cu organizarea pozelor in albume, daca da sa imi ceara parola pe PM sau e-mail.
HelleneC am vauzt si pozele tale cu Dl. Goe.. ce baiat mare ai ... iar cu plansu... mititelu, lasa ca mai e putin si vine acasa si o sa aveti o vacanta superba
Katty am vazut albumu cu poze ce bebe scump aveai.. acuma e baiat mare si dragalas , eu una nu m-am plictisit uitandu-ma ca imi place sa ma uit la poze (prima mea pasiune dupa internet si asta e tot legata de net)
Anina_n , nu cred ca sunt eu mamicuta subiectului, ce e drept imi place acest subiect cu pitici de 2002 si sc cu drag... dar curand mi se apropie examenele si iara iau o pauza, ce rau imi pare . Cred ca e super cu 3 fetite in casa, Kiki are parteneri de joaca si distractie. v-am pupat pe toti ai casei
sinzi cum e vacanta.. cat mai stati in ro? Ai lucrat ceva albine ? Abea astept sa vi acasa sa mai pui si tu lucrari pe david scump
Alina vacanta placuta si drum bun. Legat de poze, poti pune albumul privat si se poate viziona doar de fetele care au parola, sau pui la album optiunea sa fie vizinoat numai de prietenii tai (acolo insirui adrese de e-mail cine si numai asa cineva are acces la el, daca introduce adresa de e-mail si parola).
Legat de vacante cu gradinita,eu inca nu am avut curajul sa il las sa mearga.. poate peste 2 - 3 ani acuma nu ma lasa inima inca.

Julian la gradinita e bine, se duce cu drag, nu mai maraie deloc si imi povesteste ce face el acolo, asa de rar vorbeste si asa de incet ca poti manca un drob de sare pana gata el o fraza. Pretinde foarte mult ca e tot felul de animalute, ce vede la TV, sea lion, cat, dog.. si el e baby dog, eu sunt mami dog si ma pune la umblat in 4 luabe si latrat .. in rest bine sanatos si eu la fel...
scoala de soferi merge super, am fost pe autostrada cu 65 - 70 mile/h (104 - 120km/h) a fost super azi ma duc iara-si abea astept, mai am 30 min.
In rest totul decurge cam asa la noi... gradinita de la 8 la 12:30 (o juma de ora pierd pe drum cu el venind acasa), acasa, baie in bazin pana pe la 2:30 , somn de amiaza pana pe la 4 - 5 PM, papa, joculete cu mami si cu tati, la 8 PM un filmulet scurt c animale , baie si poveste si papa si la somn.. in zilele fara gradi atunci facem noi opere de arta singurei... iar eu cu programu asta abea mai am timp de invatat

Toate cele bune si sanatate



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

asa e gabb suntem la program de vara si mai putin prin casa dar azi a inceput ploaia chiar cand ne pregateam si noi de o mica plaja asa ca ne-am apucat de albinuta.apoi a stat ploaia si n-am apucat sa pun si poze.Cred ca v-au placut capul patratos, dungile de pe burtica si obrajii"pink"Am gasit o albinuta intr-o carte si am avut-o drept model.Asa i-a fost mai usor Mariucai.Cartea este foarte interesanta.Voi face niste poze si le voi pune la atelierul piticilor sau aici.
Alina cum s-a simtit scumpa ta in excursie?La gradinita Mariucai nu s-a organizat nici una pana acum.
pun si eu niste poze si apoi poate va mai povestesc ceva daca nu maine.
pupici

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:


Edit: am uitat sa va arat cum imi petrec eu si piciu zilele cand nu mergem la scoala... si mike cand nu merge la servici... ASA


Da crig, mia placut obrajosri roz, lucrarea e super, arata ca lucare de copil de 3 ani, a lui Julian e perfecta ca eu am decupat si el numai a lipit unde ziceam eu
In legatura cu pozat cartea si pus pe album pe net, nu recomand, am facut si eu o data asa si mi-a fost sters albumu, primit avertizment pe e-mail si mi s-ai cerut harti sa dovedesc ca am dreptu sa folosesc acele imagini sa le public pe net. grija mare, amenzile sunt usturatoare



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cris, daca stiam ca nu ai plecat veneam la voi...dar nu ai mai raspuns pe mess si credeam ca ai plecat deja!!!

Gabb, iti place pe autostrada?? Si mie...ma cam streseaza iesirile ca le cam ratez (daca nu am ochelarii la mine...nu vad decat in ultima clipa pe unde tre sa ies).
Eu nu am nici materiale sa fac lucrarile aici, si nici ap sa le fotografiez (ca al meu nu pot sa il incarc...) si am unul dar e cu film...pana termin un film....

Nicoleta, ma bucur ca toate analizele sunt ok!!!
Sarcina mea cu David a fost o intamplare si acum ma minunez, ca fara analize a iesit si a mers asa bine...a fost prima sarcina ...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Gabbriela frumoase pozele tale. Chiar ma gandeam ca noi nu am mai fost la mare de cand era Liviu mai mic si atunci nu i-a placut deloc in apa. Insa la munte acum i-a placut la nebunie sa se balaceasca intr-un rau de munte, dar doar cu picioarele ca era foarte rece apa. Si vazandu-l acum pe Julian cu colacul ma gandeam ca s-ar putea sa ii placa mult si lui Liviu ceva balaceala in mare cu colacul asa ca sper sa ajungem cateva zile si la mare.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Va scriu si eu cateva cuvinte....sunt cu dulcineea in brate, ceilalti dorm, ea a dormit vreo 3 ore s-a trezit pe la 1, a mancat o portie buna de legume, apoi tzitzi...
noi plecam maine pe munte la cabana, abia astept, ca aici ne coacem de cald....sper sa nu ne intoarcem inaite de duminica viitoare.
pupici


Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

miraklucker vacanta placuta si sa aduceti multe poze sa vedem si noi cum e acolo la munte
sinzi pai picteaza, coloreaza.. si faci albina aratata de mine cand ai tu timp.. si aparat nu te ajuta Crig?
Pe autostrada ... hmm am fost de 2 ori, prima data am crezut ca mor, in special cand am intrat pe ea.. dupaia m-am mai relaxat... a doua intrarea a fost super, dar era plin de camioane, nu aveam vizibilitate deloc, nu am putut sa schimb benzile, deci am stat pe banda unu cu 65 - 70 mile/h. Imi plac iesirile, nu le ratez... dar ma enerveaza la culme camioanele ... poate dau examen la sfarsitul luni... de condus stiu.. numa programare sa imi gasesc la DMV.
Lucia sa sti ca la julian ii era tare frica sa stea cu colacul, el de la lectiile de innot era obijnuit fara, adica sa sara si mami sa il prinda, si sa il tin cu o mana de burtica si el sa inoate, dar eu m-am saturat de atat sta langa el si am cumparat colac, l-am pus pe el mai si nu vroia in ala, l-am luat in brate unde e apa mare si i-am aratat ca daca il las el pluteste, atunci a prins curaj si a inceput sa ii placa in colac... cand mergeti la mare? Sa aduci poze multe si tu... nu am mai vazut marea din 1989

Azi avem program in bazin... vreo 3 ore .. asa ca mai rarut pe DC... dupaia mancarica, si somn si iara in bazin... seara la cumparaturi ca se racoreste si afara.

V-am pupacit pe toate si pe pitici vostri


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput