Copilasi din 2002 (25)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Si la noi este caldura mare, chiar daca avem muntii langa noi, e o naduseala.... Macar noaptea avem racoare, cand dormim cu geamurile deschise.
Cristina suporta bine caldura, iar la amiaza sta in casa si se joaca. Tot poneii si papusile sunt preferatele ei.
Nicoleta, imi pare rau pt. ce s-a intamplat ! Neintelese sunt caile Domnului. Sanaatte si putere sa mergi inainte, iti doresc !
Nicole, exact la explicatia asta m-am gandit si eu. Nu petrece prea mult timp cu tati si ar vrea sa stea cu el, nu la gradi, daca tot vede ca are timp sa-l duca cu masina la gradi.
Oricum, se descurca bine din ceea ce scrii tu !
Si tu la fel, cu soferia, mai ales ca iti place !
Va imbratisez si va pup cu mult drag !
Cristina, aici gasesti in poze bicicleta Cristinei. O are de la 3 ani si 5 luni, i se potriveste si Mariucai.
Ce bucurie pe Mariuca si David, dar si pe voi, mamicile !
katty si Criss, pupici lui Robert si Anei !
Va doresc sa petreceti clipe de neuitat impreuna !
Un weekend cat mai placut, va doresc !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabet zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77517" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna, va si noi pe voi! Nina, am vazut si eu pozele cu Cristina (cu bicicleta).
De cand ma uit la toate pozele (v)noastre de pe site, imi dau seama ce copii frumosi avem! Poate facem un album comun cu pozele copiilor nostri? Ce ziceti?

Catalina & Robert-Andrei (3ani si ceva)

Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Daca facem un album comun, asa pot si eu sa va trimit, sa ne vedeti. Eu sunt de acord.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Katty, felicitari pt inot!!! Super...David e innebunit...
Marti, la ultima ora de inot a cazut in piscina cand se chinuia de pe margine sa stropeasca instructorii din piscina...
Are o energie de ne oboseste pe toti!!!!

Nina, si noi avem bici...acum incerc sa vad pozele cu voi...merge tare greu comp asta...hihi...

Noi azi am avut o zi plina care a inceput la ora 4.30 dimineata...
O sa incerc sa pun poze, dar e asa incet comp...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Crig, da ce te impiedica sa ai si tu o asa semnatura....eu cred ca inca nu e prea tarziu, mai ales daca iti doresti asa de mult!, , nuuu, nu la marea noastra, as fi vrut eu!¨, nu stiu daca voi ajunge si la timisoara anul asta dar pana la mare.
Mergem in Franta, la Mediterana undeva langa spania, sora mea a inchiriat o rezidenta, o sa vina si ea cu ale ei fete, si probabil verisoara mea cu prietenul ei care sunt in vizita la ea. Ce o fi cu 5 prichindei vom trei si-om vedea
azi am fost la strand! David s-a balacit ca deobicei pana s-a invinetit tot, cel putin isi da sema cand nu mai poate si vine cateva minute pe patura....mai multe nu rezista!!!
Daria nu prea e entuziasmata de apa, sta pe marginea bazinului si se joaca cu apa se mai baga cu picioarele iese si iar se mai uda putin...cateodata o i-a la sanatoasa de-mista inima-n loc ca n-o mai vad.
Selin inca n-a probit apa...., in rest a inceput sa o i-a si ea la sanatoasa, se intoarce pe burtica , acum 2 zile am pus-o pe spate sa se joace si am gasit-o pe burta, ajunge cu capul unde-i sunt picioarele dar habar n-am cum aluneca asa pe covor!!!.....s-a cam smecherit fetita asta a mea, ii place tot mai mult in brate, seara adoarme la mine in pat cu mine sau cu tata-su cuibarita bine cu nasul la noi in piep
In rest, pe aici, si la noi e cald, dar destul de suportabil, ploua destul de des trage cate o rapaiala cam in fiecare seara!
Azi sunt singurica, sotul are un chef la firma ...probabil ca maine vom merge iar undeva la apa....daca voi putea sa-mi scol sotiorul

Ieri am cumparat cirese, David ia una o studiaza, nu mananca, si ma intreba ce e , ii spun ca o cireasa. nu e multumit de raspuns iar ma intreba, ii spun pe germana, el incepe sa insire o gramada de fructe, bineteles pe germana....eu ii tot repet pe Ro dar si pe nemteste....el nimic.....apoi ii spun in dialect..... David, se lumineza la fata aaaaa!!......sau la strand "eu vreau in kleine apa nu in grosse apa! Cam asa vorbeste copilul meu. Mi-ar placea ca macar cu mine si cu surorile lui sa vorbeasca romaneste, atata timp cat eu vorbesc aproape numai ro cu ei, dar trebuie sa ma cunsolez ca traim aici, si aude peste tot numai limba asta.....cel putin ma intelege iar cand ii spun ca persoana cu care vorbeste nu stie decat Ro incearca sa vorbeasca cat mai mult Ro dar si asa le amesteca bine
Sanzi cum e acasa?
Nicoleta, am citit si eu ce ai patit, iti zic si eu ca celelalte fete dute inca la un doctor....si si asa nu ai garantia ca nu va fi bine....sau invers, chair daca e totul OK, nu stii cand se poate intampla ceva.....uita-te la mine, am nascut-o pe Daria prematur, fara nici o problema toata sarcina si mi se rupe apa noaptea in pat! si asta a fost!.....la Selin toata sarcina mi-a fost frica sa nu se repete istoria.....si ar fi stat cred ca inca mult si bine in burtica la caldurica daca nu o scotea!, plus ca numai linistita nu am fost, am fost mult mai stresata si am avut mult mai putina liniste decat la Daria. Sti tu.....nici dracul nu e asa de negru pe cat pare! Multa sanatate si numai bine.
Gabb, ce bine ca poti sa-ti dai asa de repede examenul de sofat.....eu am patit-o cand am venit aici. Aveam din Ro dar trebuia sa mai dau un test in primul an, l-am dat, dar cum nu condusesem deloc in Ro, l-am picat cu brio.....am facut eu ceva cu al meu sot....dar cu burta la gura aveam un chef.....
Asa ca am luat-o de la inceput cu teorie, cursuri si apoi sofat cu intructor, al meu sot tot zicea sa merg cu el, dar numai ne certam cand cunduceam....si aici sunt tare scumpe orele. La examen imi spune expertul ca e bine dar nu suficient pentru Elvetia....sa-l strangi de gat nu alta, si intr-un final dupa inca vreo doua luni l-am luat. Si ce bine e ca 2 ani de cand il am nu ma mai dau jos de pe masina
Hai ca ma aberat deajuns.....profit si eu ca sotiorul nu e acasa, dar dimineata eu ma trezesc nu el

Va doresc un sfasit de saptamana cat mai placut!


Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mira, David e tare curajos in apa..uneroi prea curajos...se arunca unde a apa mai mare...si imi e tare teama sa nu se arunce odata fara s aiba aripiorele sau un colac...dar sper sa isi aduca aminte sa faca pluta...sau sa fie marginea piscinei pe aproape...ca asa intoata pe sub apa pana la margine si se ridica apoi...
Si ii place tare mult sa stea sub apa...

Si in state e scump sa faci scoala cu instructor, dar examenul mie mi s-a parut foarte usor...Si taaare bine e cu masina...
Azi David cand am plecat la un prieten in vizita pe jos, m-a intrebat unde e masina rosie? Ca ii era lene sa mearga pe jos!!!

Nicoleta, tu stii ce am patit eu cu astmul lui David...3 medici, cei mai buni din C-ta s-au batut cu pumnul in piept ca are astm...si l-am tratat..si in Bucuresti am aflat dupa cateva analize ca nu are nimic...
Deci...du-te si mai consulta cativa dr!!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Eu intre timp am dat in altele... De vineri dimineata mi-am cam pierdut simtul echilibrului... Adica ametesc si cand stau pe scaun (cred ca am avut o cadere de calciu (cu care eram oricum sub limite...). Si transpir la cel mai mic efort...Si atata m-am odihnit in week-endul asta, fara rezultate insa!
Stefan este bine, sufera ca tati este plecat destul de mult si se trezeste plagand dupa el...De-abia astapt concediul, sa ii las sa se sature unul de celalalt si...sa mai respir si eu...Si se culca tarziu si se trezeste devreme... (11,30; 6.00) Astfel incat sunt mereu in urma cu somnul in timpul saptamanii...Si tati abia de miercuri va fi acasa pana duminica..
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello, hello, hello!
In fine am reusit si eu sa intru azi pe net, dar nu prea am avut timp sa citesc. In primul rand ca in viata noastra sunt tot felul de evenimente, care se succed cu repeziciune. Sotul tocmai a luat un interviu ptr. o slujba noua, mie tocmai mi-a zis cineva la telefon ca unde vreau sa ma mut si eu cu serviciul e ok, si ca luna asta se va intampla (abia astept), si al treilea lucru, si cel mai important, au iesit analizele lui Andrei (copro, exudat, sange, urina) si au iesit perfecte (si eu ma plangeam ca e prea slabut).
Acum pana o incepe Mircea la noul job ne gandeam sa plecam intr-un weekend la mare, si azi am stat sa caut pe net ceva ptr. cazare in Constanta sau pe langa Mamaia. Mi le-am printat si diseara le studiez.
Nicoleta, nu dispera! Am vazut ca ai ai primit multe mesaje de incurajare, asa ca pana nu ai inca un raspuns, doua nu te grabi sa tragi concluziile.
In rest, va pe toate!

Catalina & Robert-Andrei (3ani si ceva)

Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Mira din pacate am motive care ma impiedica...
Nicoleta sanatate si ai grija de tine!
Katty te asteptam la mare!
Azi a batut vantul destul de tare dar de maine speram sa fie mai bine sa mergem pe plaja.Mariuca e tare bucuroasa (stiti voi de ce ) Poate maine o sa va arat si eu cateva poze mai recente.Sunt de acord si cu albumul comun.
va pup!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
La noi se tin lant...Azi am aflat ca Stefan are Giardia (de aici agitatia lui nocturna). Acum caut disperata un homeopat, as vrea sa facem si noi tratament, ca nu se stie niciodata...Lui i-a aparut si o eruptie pe piele... Sunt cam disperata...
Nicoleta

Mergi la inceput