Copilasi din 2002 (25)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, ai sanse daca ai vreo cunostinta la Elias care poate lua bilete si sa ti le dea tie, sau sa te duci chiar acolo si sa platesti cazarea si masa (noi am platit numai masa) ca la orice hotel. Sau daca nu tii neaparat sa stai la vila 1 mai, mai sunt multe hoteluri si pensiuni dragute (depinde daca vrei si tratament sau numai ptr. odihna).
Daca vrei mai multe detalii poti sa-mi scrii si pe PM.

Catalina & Robert-Andrei (3ani si ceva)

Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Luni:
Am ajuns in timp la 8:30 AM.. mi-a zis pa mami si a fugit la copii.. cand am mers dupa el am mers cu tacsu .. asa s-a bucurat piticu de tare ca in momentul in car ela vazut a sarit d epe scaun si din viteza aia a cazut langa masa… au zis educatoarele ca este cuminte, a mancat tot si s-a conformat la toate regulile.

La condos: nu prea bine, am avut 2 instructori si unu zicea intr-un fel si unu in tralt fel , asa ca numa nervi am av ut si tremuram toata cand am terminat orele… am sunat dupai asi am cerut sa imi dea un singur instructor… gata inca 12 ore cu unu singur instructor, care explica si mai bine, si care nu e asa de pisalog …

Miercuri:
Astazi l-a dus Mike pe julian la gradi cu masina… nici nu ma asteptam sa maraie , a inceput sa planga in momentul in care a oprit motoru ca el nu merge la copii, ca nu vrea, ca el sta cu tati.. l-am dus oricum cu forta.. dupa ce am incercat cu buna sa ii explic si nu voria sa inteleaga.. l-am pupacit, am pus ghiozdanu si prosopu “pool day”, semnat caietu si am plecat. Palngea cand am plecat si se intindea pe jos prin clasa… l-am urmarit de la geam vreun minut, ma observat… asa ca am fugit in masina si am plecat… dupa vreo 30 min imi suna tel sa stau linistita ca julian nu a mai plans din momentul in care a vazut masina ca a plecat din parcare…. OARE CE ARE? DE CE PLANGE CAND E TACSU ACOLO?
La 12:30 s-a dus Mike dupa el, iara sa bucurat tare si a sarit in brate la el si il tot pupacea… educatoarele au zis ca tare sa mai jucat la apa.. a papat tot, si a fost ascultator.. mai mai ce baiat bun am eu .. oare mai poate da inapoie acuma sa faca iara isteri ca in primele zile?
Vineri au “pool day”.. adica intend prosopelele la soare, au 1 – 2 furtune cu tasnitori in varf si tot sar prin apa aia si dupaia stau la plaja .

La condos: azi a fost mai bine, si eu am fost mai calma… a zis instructoru ca dupa inca 10 ore de condos el zice ca sunt pregatita de dat examenu… sa vedem, poate c ain 2 saptamani am permis… sau poate ca nu.
V-am pupacit si vin maine sa mai sc.. sunt obosita… sorry
si pitici scumpi si frumosi
PS: maine lucrarile.. ca nu am avut timp sa le descar pozele din aparat.



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Gabbriela - nu cred ca trebuie sa iti faci griji cu gradinita, Ana a avut o astfel de perioada, in care plangea si nu mai vroia la camin, prin iarna.Pana atunci totul a fost OK, a apucat-o deodata si tot asa a trecut.
Dar de ce ai avut doi instructori? Spor la condus si lasa ca totul va fi bine..
Nicoleta- si Ana mai plangea noaptea, cand o intrebam de ce spunea ca a visat urat...Se mai trezea noaptea si plangea ca vroia sa dorm cu ea.
Katty - Ana mananca multe legume crude, ii place cel mai mult cartoful..Vine si fura din castron cand ma pregatesc sa fac carfofi prajiti

LA MULTI ANI! Narcisa si Cristinutza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Criss am avut 2 instructori pt ca lunea si vineri era una si miercuri altul... ei au o zi pe saptamana liber "in cursu saptamani" eu am numai 3 zile pe saptamana cand pot merge " cand Julian e la scoala", asa ca cu tipa "care ma enrveaza" eram luni si vineri.. cu tipu " miercuri",... acuma voi merge numai miercuri si vineri... si luni nimic... o sa fie ceva mai greu pt ca trebe mult exercitiu "asta spun toti soferii vechi", dar eu zic ca e bine, merg bine, nu mi frica si chiar imi place... acum la toata lumea zic.. trebe sa iti iei permisu de nu il ai.. e super misto cu permis si cu masina...

Incercam eu sa imi explic de ce plange Julian cand Mike e prin preajma, cand il duce le cu masina la gradi.. poate ca din cauza ca Mike lucreaza mult si il vede putin pe copil... si cel mic ar prefera sa stea cu tati mai mult... credeti ca asta e un motiv?
Gata am terminat ciocolata .. ma duc la somn... chiar oare de ce in fiecare vara simnt asa nevoie mare sa manc dulce.. ma trezesc noapte de noapte si bag in mine cate o ciocolara cu lapte mare la 250 g. Analizele la sange mi-au iesit bune. anemie nu am.. pofta de mancare am... nu pun in greutate si nici un scad.. ce o fi?



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Gabb, sa ne tii la curent cu soferia, poate ma convingi sa fac si eu scoala.
Criss, Stefan inca nu cred ca intelege ce e cu visele, nu ne spune nimic despre ce il deranjeaza.
La noi este tare cald. Vrem si noi concediu, mare, relaxare...
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Va salut si eu din Bucuresti, si pe aici caldura mare!
Nicoleta, am crezut ca la Brasov e mai racoare, ca zona de munte, dar vad ca nu e asa!
Crig72, cum e la mare?
Gabb, cand termini scoala de soferi? Cred ca abia astepti sa conduci singura, fara instructor(i) langa tine.
La noi cred ca se prelungeste gradinita pana la 15 iulie. Ce bine ar fi! Altfel de luni trebuie sa-l tin acasa pe Andrei sau sa-l iau cu mine la serviciu.

Catalina & Robert-Andrei (3ani si ceva)

Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Am ajuns si noi in Ro...David extaziat...nu a dormit deloc in avion si a facut capul calendar la toata lumea (inclusiv mie care aveam o durere de cap de simteam cum mi se scurg creierii prin urechi!!!).
Bucurie mare cand a vazut-o pe Mariuca la aeroport....ce a fost pe capul lor...porumbei!! hihi...
Dupa un timp (relativ scurt) a inceput scandalul pe jucarii si apoi au adormit amandoi in masina!!!
Acum ne chinuim sa ne conformam cu ora!!! Si eu sa dau gata toate bunatatile!!!! Ca David nu prea e incantat de mancare ca mine...ihihi...


Gabb, si David avea o zi de pool day...hihi..cu prosopu si slipii...


Katty, chiar ca inalt baiatul tau...se si vede in poze ce maricel este!! Si chiar nu pare gras deloc...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, bine ati venit! Greu trebuie sa fi fost cu avionul atata drum... Ce dragut cu prichindeii! Isi duceau dorul se pare! Sa puneti poze, sa ii vedem si noi.
Stefan iar nu a dormit azi-noapte vreo 2 ore...

Dupa cum puteti citi la Femina, eu am niste probleme...Orice sfat imi este de ajutor, mai ales ca sunt in butoi...
Sunt foarte trista.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Bine ai venit Sanzi, cred ca esti foarte multumita. Bine ca s-au intalnit piticii, vorba Nicoletei, cred ca-si duceau dorul.
Nicoleta, am citit ce-ai patit, e cumplit, dar nu dispera pana nu vezi cu adevarat ce se intampla. Poate medicul chiar s-a inselat (imi doresc sa fie asa), chiar daca ar fi asa poate este posibil sa tii o noua sarcina si iti urez succes. Oricum nu dispera!
Ieri am fost la Floreasca la bazin, sa ne interesam de cursuri de inot, l-am dus pe Andrei la bazinul mic si cand l-am intrebat daca i-ar placea sa inoate acolo ne-a zis ca "DA". Asa ca de luni sau dupa ce se incheie gradinita o sa-l ducem sa invete!

Catalina & Robert-Andrei (3ani si ceva)

Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, greu de tot, mai ales cu psihicul... Sunt cam la pamant. Si poate nu e asa de grav, dar eu sunt sub butoi...Mi-e frica.
Ce bine ca vrea copilutul tau la inot! Si noi incercam in august. Sper sa fie bine.
Nicoleta

Mergi la inceput