Copilasi din 2002 (25)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta bine ca ati descoperit giardia...lasa ca se trateaza...baietelul unei vecine (acum e ditamai baiatul) avea saracul mereu giardia imi aduc aminte si asta nu l-a impiedicat sa fie cat un munte acum si tare bun la invatatura... (asta ca o incurajare)

Katty, felicitari!! Sa se tina toate lantz!!!

am reusit sa punem si noi poza http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551919071&security=WIKZNR

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Se pare ca trecem printr-o perioada mai grea...Am vorbit deja cu un homeopat, duminica sau luni ne intalnim cu el...Sper sa nu se intample nimic rau pana atunci... Uf, nu stiu cat mai rezist!
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna,
Sanzi, am vazut pozele din Romania. Super, am vazut-o si pe Mariuca. Sunt tare frumusei amandoi.
Nicoleta, imi pare rau ca treci din una in alta. Am citit de Giardioza, ca nu e o boala grava ci mai mult sacaitoare. Din pacate nu pot sa te ajut cu medici homeopati nici in Bucuresti, nici in Brasov.
Multumim, Crig72 de invitatie, daca venim la mare, esti prima pe care o anuntam, mai ales ca vrem sa venim la Mamaia. Totul e sa avem cand.
Nicole, ai zi libera azi, de ziua Americii, nu? La Multi Ani, vreme frumoasa si distractie placuta!


Catalina & Robert-Andrei (3ani si ceva)

Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Ieri si azi am cautat jocuri noi de pe net (free), cautam in special joculete tip curse de masini.
Am gasit multe site-uri, dar asta m-am gandit ca poate va intereseaza, mai ales pe perioada verii:
www.kidsdomain.com/down/pc/_age2to5-index.html" target="_blank">activitati 2-5 ani


Catalina & Robert-Andrei (3ani si ceva)

Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Buna dimineata ! Trebuie sa ma grabesc , Ana ma tot piseaza ca vrea si ea la calculator...

Sanzi - cum stati cu distractia? V-ati acomodat in Ro , la fusul orar ma refer? acum am vazut si pozele se pare ca aveti un program destul de aglomerat, nu-i asa?
Katty- multa bafta la inot..
Anina - cred ca dupa weekend s-a mai racorit si la voi, sau nu?
Nicoleta - multa sanatate, iti doresc sa treci8 cu bine peste toate aceste probleme
Crig - astept pozele

tuturor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Azi noapte Stefan a dormit mai bine decat pana acum (nici pana acum nu dormea prost, dar ma chema la el). I-am dat niste ceai pentru paraziti cu miere si propolis... Cred ca l-a mai pansat la burtica...Of, micul meu...De ce se intampla asta? Maine sau poimaine mergem la homeopat.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:


Vineri:
L-am dus eu la gradi pe jos ca am scapat atubuzu . Azi aveau picnic day, adica stateau in curte si papau la masute ceva fructe si painita cu parizer, multe activitati in aer liber.
La 12 cand am mers dupa Julian am avut o surpriza la care nu ma astepta, statea l amasuta si manca si el fructe (pana acum singurele fructe ce le manca erau babane, mere), acum manca pepene galben.

De la gradinita am plecat la Sea World – San Diego. Pe masina Julian afost cumintel, a stat acolo si s-a uitat pe geam. La San Diego cand am ajuns am mers cu Mike la lucru, avea l ao firma vreo 1 de programat ceva si dupaia ziua libera.. pana a lucrat tati Julian s-a uitat la desene la TV in biroul directorului. De la lucru am plecat la hotel, am luat camera, si dupaia la restaurant sa papam, la Julian I-am luat o pizza , tare incantat a fost si a papat tot… de la rest la cateva magazine sa pierdem vremea si inapoi la hotel, baita si la somn. A fost foarte cald si mult s-a mai zvarcolit piciu in pat, noroc ca am avut camera cu 2 paturi mari.
Sambata dimineata am plecat la masa, predate camera la hotel si am plecat la Sea World, tare lau mai incantat delfini pe Julian, din tot ce am vazut (baleen ucigase, baleen negre, baleen albe, delfini, foci, morese, rechini, pasari) pe el delfini l-au dat gata. Am vazut si cateva show-uri cu balene ucigase, delfini, balene negre, morse si foci.
Dupa ce am papat iarasi pe la 4 PM am plecat spre Los Angeles.. drum lung (2 – 3 ore), cald si Julian a picat de oboist.. a dormit tot drumu.
A meritat micuta vacanta la Sea World.

July 4th, ziua independentei, lier la gradinita… seara am iesit in fata la casa si am vazut focuri de artifice, tare I-au mai placut la Julian, el credea ca daca el zice “mai vreau unul” totul se intampla dupa placul lui .
Acuma in fiecare zi mergem in bazin si tare ii plac ela ptic, cam 2 ore il tin in apa si dupaia doarme de amiaza 3 ore .

Astazi la gradinita la dus iara tacsu cu masina, iara s-a pus pe plans cand sa il dau jos din masina, l-am dus cu forta in clasa ca nu a vrut s aii dea pupa la tati, asa ca tot l-am dus, acolo cand sa il pun jos incepe “Dar vreau sa ii dau pupa la tati” , ok… l-am dus iara fara sa ii dea pupa la tati… dupa ce I-a dat pupa a plecat in clasa si nu mai plangea, as aface el, gaseste motive sa planga.
La 12:30 cand am mers dupa el, alta surpirza azi manca struguri… mai mai acolo la gradi se pare ca ii place si fructele, oare acasa de ce nu ii plac?
Cam atat de a noi… aaa uite zi pozele de la Sea World

PS: La condus merge super bine, va recomand la cele ce nu aveti permis sa ii dai o incercare e super bine sa te poti deplasa rapid si usor unde ai nevoie, fara sa mai depinzi de alti.
Va pupacesc pe toate si pe pitici vostri…
PS1: stiu ca am zis ca o sa vin sa iau post cu post in parte sa raspund, sorry nu am avut timp, incerc maine….. am casa cu fundu in sus, renovam iara-si.

Sanatate la toti pitici si la toata lumea



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicole, ce mini vacanta frumoasa ati avut, vazusem pozele de la SeaWorld pana sa ne povestesti en-detail cum a fost! Ai facut super poze! Imi pare bine ca te descurci cu condusul si-ti place.
Eu am carnet de aproape 10 ani si am condus, cu indulgenta, 50 de km.
Mi-e frica!
Nicoleta, ce-ai mai facut cu Stefan? Au iesit analizele? Dar cu problema ta cu colul, cum e?
Criss, nu l-am mai dus la inot, am amanat-o 2 saptamani, imediat dupa ce se incheie gradinita, ca sa-i dam o ocupatie noua in vacanta.
Crig72, inca ne mai gandim cu marea, sotul nu prea vrea sa faca drumul "doar" ptr. 2 zile, caci asa cum avem acum programul n-am putea decat de vineri dupa-amiaza. Doar sa putem pleca macar int-o joi sa fie vre-o trei zile. Daca venim, fiindca eu vreau in Mamaia, va anuntam.
Va doresc o zi cat mai buna!

Catalina & Robert-Andrei (3ani si ceva)

Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Nicoleta te astept cu vesti bune!Aveti grija de voi!
Katty intr-adevar in Mamaia e cel mai frumos.Mai ales pentru copii.va asteptam!
Gabb si eu imi doresc carnet dar il iau degeaba daca nu am masina..Pupici si abia astept sa va vad pozele.
va pupam si numai bine!
edit:am uitat de poze
http://www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&SID=96563&Show=Y


www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Ce ziceti cu idea cu album comnu, mai ramane in picioare, se ofera cineva sa se ocupe de el sau ma ocup eu, in sesnsul fac un cont pe yahoo, va dau si voua parola si fiecare isi face album cu poze la copil si cu ea acolo si modifica atunci cand are timp si chef.
Nicoleta felicitari lui Stefan ca merge cu bicicleta si inca si cu viteza Sa sti ca si Julian are perioade cand e foarte nervos, de exemplu daca tacsu lucra prea mult si nu ii acorda destul timp, sau daca nu poate sa faca ceva si tot insista si nu accepta ajutoru meu si pune pe plans si pe nervi si tranteste tot… cica e doar o faza de frustare si va trece repede cu rabdare si cu calm din partea parintilor.
Nicoleta, capu sus si curaj, se va rezolva , am vazut ca multe fete iti dau sfat de incurajare, si eu zic la fel, mergi la alt medic si cere sfat., nu ii zi nimic, mergi la el ca si cum nu ai sti de nimic si sa vezi el ce zice.
Ma bucur ca e mai bine Stefan, sper sa mearga din bine in tot mai bine.
katty scoala de soferi o termin la sfarsitul lui iulie, dar daca nu ma simnt eu pregatita sa ma descurc singura pe sosele am sa mai platesc inca 10 ore de condos. La noi nu e obligatory scoala de soferi, poti invatat cu cine vrei, am ales scoala ca sotu nu vrea sa ma invete. Ce baiat dragalas ai si sa sti ca nici mie nu mi se pare gras, dar mi se pare inalt. ce bine ca ii place idea de innot, cum se descura, ati inceput lectiile de innot?
A fost super la Sea World, la julian ia placut, pe mine ma cam prajit soarele si acuma ma cojesc pe nas si pe umeri .
55 mile pe ora e mai mult decat 50 km pe ora, nu mi sa parut tare :D, si aici sunt drumuri nu ca in ro, 3 – 5 benzi intro parte si mai late ca in ro si far agropi, si se respecta la fix semnele de circulatie. Abea astepta sa ma puna pe automabda unde sunt 5 – 6 benzi pe o directie
criss Ana sta la calculator mult, ce face, se joaca se uita la filme.. ? ea merge vara ast ala ceva activitati d evara sau sta cu mami si tati in vacanta?
sinzi cum e il ro, iti place, ti dor de FL? Ai ramane in ro? Astia pici la pool day se joaca cu adevarat in apa… e tot lioarca lahaine ele spun ca ii schimba sa le punem haine de schimb, dar nu ii schimba. Ce e aia giardia
Anina_n da scumpa ma descurc bine cu fotau asta, si astept masina, dar cum sunt cu totul un renovare, casa, curte nu stiu cand voi avea bani si de masina.
La Julian ii place gradi, spre marea mea mirare si bucurie si sper sa ii placa tot timpu de acum incolo.
fete frumoase si scumpe si ma bucur ca ii merge bine Cristinutei. Au venit verisoarele?
miraklucker eu nu am condos in ro, sooo aici am inavatat totul, si nu e greu cand incepi pe masina automata, nu am degand sa incep pe deaia cu schimbator ca e prea greu :D. Bine ca ai si tu acum carnet, spune si tu la fetele astea cat e de bine cu masina. Am vauzt si pozele voastre ce copii frumosi ai, sa iti traiasca.
crig am pus pozele de la seaworld, in postul de mai sus. Boi ce mai faceti? Am vauzt pozele, ce scumpa e Mariuca si ce frumos a stat la tuns.. di ce nu sta si Julian . V-am pupat

Julian s-a trezit miercuri cu nasu putin infundat, si a stranutat de 2 ori , nu I-am dat atentie, am zis ca ii trece, dupa ce l-am luat de la gradi ii curgea nasu, astazi e mai rau, e infundat rau si I-am dat medicamnete, sper sa ii treaca repede, Vineri o sa aduc si eu cateva poze de la gradinita…. Au “ziua erolilor” adica trebe sa se costumeze in ceva care e eroul lor.. Julian va fi Super Man.
Ma duc sa imi ud gradina… of of ce de treaba am … si e asa de frumos is de cald, numai de balaceala si de plaja am chef.
Sanatate si numai bine la toti



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput