Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Siminaf, sa va traiasca micutza crestina. Mai sa ramana popa fara cruce...
pititc03, ti-o dau pe soacra-mea la (chiar daca cu intarziere)... ma duc eu superincantata la ea sa-i zic ca fetei ii place para si ca deschide gurita cand vede lingurita, si ea-mi tranteste: "daaa, dar para nu are vitamine...". Eu am dat cautare pe net si am citit ca are cam la fel ca marul (pe care nu-l mananca decat in amestec cu para multa)! Lasand gluma la o parte, am o soacra buna!
Ela, pai 150+170+10 (sa zicem la branzica)~330 ml la o masa!!!! Pai sa-ti traiasca micutza mincacioasa si sa ne dea Domnul si noua ocazia sa o vedem pe Elise papand macar 3/4 din cat papa Dariutza ta.
melku, din cate stiu eu (ca haleam ca sparta cand eram gravida) pufuletii au cam multa sare. In rest... doar malai si apa.

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Varsta Elise



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Ai dreptate, Cristina: au destul de multa sare...
io nu stiu ce sa-i mai dau sa roada ca baga in gura tot ce prinde si dintisorul ala nu vrea sa iasa odata...

melku & bebe Daria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

In afara de faptul ca se poate ineca cu-n pufulete,eu zic ca e cam devreme pentru aceasta "gustarik",nu contine numai malai si sare,mai baga ei si niste margarina pe-acolo,kestii E-urate rau rau!
Parol.

Mai scriu,c-acu venii de la tara si citii ultima pagina decat,of course.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Nu pot sa vad filmuletul!!!Se deschide pagina, incarc filmuletul si am buton de pauza si de mers inapoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

mara, apasa butonul PAUSE, asteapta sa se incarce tot filmuletul (vezi ca deasupra butoanelor ai un dreptunghi in care scrie STREAMING si un indicator care se deplaseaza la dreapta). Apoi apesi PLAY (acelasi buton ca PAUSE).

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Varsta Elise



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

si-acu sa raspund,pana mi se raceste dracia aia de supa-piure,cu tot cu spanak in ea...bleah...
am fost la tara,a fost super,aer tare,privighetori,mierle,buba s-a simtit excelent,a ajutat-o pe mama in gradina,a udat,etc,s-a ocupat de solar,iar eu am stat cu buba mic...a fost o splendoare de copil,nu a plans,l-am scos afara,l-am tinut in brate,in poala,se juca cu cainii,adik radea la ei,ce mai,m-am relaxat si eu si mi-am mai revenit cu somnu'!

Acu sa va zic ce-am mai descoperit eu:MARUL COPT!
aviz mamicilor cu copii ne-mancaciosi:marul copt e excelent amestecat cu branzik calcica,moamama,e-asha de bun,incat atunci cand am terminat farfurioara,Stefanel al meu a-nceput sa tremure ca mai vrea ca Stefanelu'Dordiei...fetelor,stiti cat e de bun??Ia-ncercati!

Acu'pentru MADUTA:marul copt strange putin burtik,asha ca poti sa-i dai,dar dupa ce se duce episodul asta nesuferit de enterocolita...mai tii minte,cu 3 sapt??exact aceleasi simptome acuzam si eu...la fel,la fel...nu ma dusei eu la Budimex seara,cu el in brate,pentru febra?
vezi ca nu tb.antibiotiv,f bine ca bea apa,si electroliti,se va reface f repede,tre sa dai nurofen si panadol,alternativ,la 4 ore,si dupa fiecare scaun moale,OBLIGATORIU tre sa ia 50 ml MINIM de sol.electrolit:care se face dintr-un plic la 250 ml apa fiarta si racita!
MANUTELE si JUCARIILE=spalate bine,bine,de un milion de ori pe zi,humana sau nan fara lactoza,si rabdare si tutun...se fac bine voiniceii nostri,ai sa vezi!

Gataaaaaaaaaaaaa,pupiciuti!
O sa pun si pozute de la tara!
Am si eu o mansarda acolo,si la toata lumea ma laud ca e vila...:0))))))))))))))))))))))))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Fetele, sunt atat de bucuroasa...inca mai fac metanii... A papat Leelootzul meu piureul de fructe... Am masurat si au ramas 40 ml cam din 130... Deci a ras 90 ml... O gramada, dat fiind faptul ca acum cateva zile nu papa decat un varf de banana frecata! Si nu a durat decat 10 minute... Diseara cu siguranta!
De maine vreau sa-i fac branza calcica. M-am aprovizionat cu Lapte Dorna pasteurizat, grasime 0.1% (cred totusi ca e prea slab, oare data viitoare sa-i iau 1.x%?) si am sa fac asa: 250 ml lapte+2 pastile calciu (reteta am salvat-o de pe forum). Deci un litru de lapte mi-ar ajunge pentru 4 mese (zile) numai ca pe cutie scrie ca, dupa desfacere, se pastreaza 2-3 zile la frigider. Eu am sa-i fac in prima zi din 250 ml, iar a doua zi ii fac din restul de lapte iar branzica o pastrez in congelator. Sper sa-i placa...

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Varsta Elise



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Am ajuns la mesajul cu numarul 200!

Cristina Negara cu
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Varsta Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Saluti !

Eu sunt singurica acasa, Sebicu' e plecat cu mamaie si attaie in parc, iar al meu sot haladuie prin oras cu treaba...Hm...

Copilu' e bine, aproape vindecat, astept sa treaca si mucoshenia si gata, trecem iar la meniu de vara: inghetata !
M-am aprovizionat cu Tedi ( am gasit 2+1 gratis si am luat vreo 15 sticlutze ) si cu iaurturi, Danette si alte prostioare pentru ca am trecut oficial la mofturile de vara, bea mult si mananca putin, si asa e slab dar acum va excela... Numai mie nu imi vin mofturile de vara, nu-i asa, Dordia?!

Ne-am luat sandalutze... frumoase si masura 28!!!! pentru fetele care se vor speria de masura asta, e cam cat palma de lunga...

Catutza serbarea nu a fost inca, oricum noi suntem veterani ai serbarilor, cred ca e a zecea sau a unsprezecea, daca reusesc vreodata sa conectez camera la PC poate voi pune si eu ceva imagini cu Sebi : arici, fluture, pitic, etc. dupa specificul serbarii...

Deocamdata am adaugat niste poze noi, la albumul de la semnatura. Putine, ca nu ma pricep sa le fac...

Va pup !

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Faine, Pisi! Pacat ca-s putine! Si Deiu meu face poze (daca-l lasam) - sa vezi ce se straduieste sa le incadreze corect... Are puiutzul tau o fatzica de ardelean... mama-mama... Pupa-l un pic si din partea mea!






Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu
Virsta Ralu


Home, wherever you are...


Santa Monica, Ontario Mills, Huntington Beach
Poze noi - Martie 2006
Excursie la Temecula
Downtown LA & Hollywood

Mergi la inceput