Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by dordia2000

Siminaf sa-ti traiasca crestina ca taare dulce e!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005



M-am mai uitat si eu putin pe pozici si nu am putut sa nu remarc ce scump e Stefanel! Blondutz cu ochi albastri - parca (inca albastri), buflishor, sa-l maninci, ce mai! Maaaare crai cred ca se face! Keep in touch!





Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu
Virsta Ralu


Home, wherever you are...


Santa Monica, Ontario Mills, Huntington Beach
Poze noi - Martie 2006
Excursie la Temecula
Downtown LA & Hollywood

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Multzumim mult de compliment!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitic-03 spune:

fetele!
scriu repejor ca mi-e somn...de-mi vine sa bat pe cineva(vreo soacra , ceva??aveti?)
CRISTINA NEGARA: vreau sa zic ca cel mai figurant copilas de pe planeta pamint, d-l Tudor e..dar singurul lucru pe care-l maninca cu o oarecare placere sunt fructele(para, piersici, caise,banana-sa vezi ce-mi iau pt ce-o sa zic acu!!! i-am dat 2 lingurite de suc de pepene verde, o gurita de pepene galben, i-am dat o rosie mica sa joace cu ea si a roso cu gingiile pina a spart-o si i-a supt tot sucul din ea..) si sunt o combinatie minunata cu iaurt(degresat)!
Felicitari, merita micuta, pentru un inceput super bun!!
Masa de fructe ne ia si 30 min pt ca trebe sa si cintam , sa mai roadem cite o jucarie.....rabdare si tutun!
Sucul eu il luam afara in gentuta izoterma dar dupa 1h se schimba la culoare si numai aveam tupeu sa il dau(suc=morcov+mar+grepfruit rosu)
Sa dea Dumnezeu sa stapiniti sanatosi casa si sa iasa bine!!!!(astea 2 lucruri mi se par marete , de facut intr-o viata:1 casa si un copil!!!)
NOKI: ceva mai frumos n-am vazut in viata mea pina acu!!ma refer la filmuletul cu SARAH...e scumpa rau de tot !! Sa-ti traiasca , si sa fie sanatoasa ca tare dulce mai e !tare as vrea sa-l copiez in calc meu , sa vedem daca nu-mi prind urechile..
DAYSSY:BINE AI VENIT!!mai tirziu...
DIORDIA:vai de somnul tau in noaptea asta!!
Noapte buna!mi-e somn rau si numai scriu~!

PITIC si PUIdePITIC(31-X-2005)Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

mai mamicute tare harnicute mai sunteti la scris

am citit din urma dar pe diagonala ca ma cam trage patul ca azi mami a robotit toata ziua in bucatarie

Dariuta de 2 zile papa cate 150-170 piureut de fructe (banana si nectarina) amestecat cu branzica din 250 ml lapte milli plus 120-150 suc (mar cu morcov) asta la o masa ,si daca tot vb de timp,cam in 20 min,noi suntem FAN fructe ,cu legumele ne-am chinuit pana acum dar de 3 zile de cand am bagat carnita le papam(70-80)-A luat si ea un lucru de la mami,Ne place carnea

de 2 zile isi suge degetele de la picioare,ce bune sunt


FELI-am mai zis ,nu contest calitatile profesionale ale dr.stanciu,dar eu una nu ma mai duc la el NICIODATA, a si apropo de asta ,m-am intalnit acum vreo sapt cu o mamica care era cu bb la budimex la Stanciu,si mi-a zis ca si ei i-a facut la fel,numai ca ea s-a dus la cabinet la el pana la urma

Despre trezitul noaptea nu stiu ce sfaturi sa dau ,daria doarme de la o luna fara sa se mai trezeasca


AM pus cateva poze la semnatura din tineretului cu Daria,Vladut(JOY) si Nati(Lavi)





Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

dayssy-bine ai venit !!!!!!

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Mai Noki despre ce filmuletz e vorba ca eu nu stiu unde sa ma uit ca taaare as vrea sa vad si eu!!!Pls zi-mi si mie de unde sa il iau!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Dordia, uita-te pe pag. 4, la penultimul mesaj al lui Noki, a pus acolo link la video (chiar la finalul mesajului).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Multzumesc mult ca eu sunt chioaaara de somn si nu vazusem. dar acu le-am vizionat si e mortala Sarah. Am vazut-o si live prestand la futaceala.!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza fetelor!!!

Eu inchei, eu deschid...m-am mutat la DC!!!

Cateaua a trecut peste noapte cu bine, eu am dormit de la 2 noaptea pana pe la 6 cand l-am schimbat pe tati si tati s-a culcat acuma ca sa se trezeasca pe la 11-12 sa mergem sa ii facem antibioticul. Off saracutza daca ati vedea-o cum cersea mangaieri mititica. Eram in stare sa ma culc cu ea jos. Dar...a stat tati cu ea toata noaptea. Gata ca ma apuca deprimatea ca tb sa o dau si se apropie clipa si....ma doare sufletul rau de tot. Dar...nu am ce face!!!

Lavi02 si Monet sa va traiasca NAtalia si Maya si sa fie norocoase si sanatoase!!!
Ank-ule voi suntetzi mai pitici dar...frumoase foc. sa traiasca Karina sa fie sanatoasa si la punga groasa!!!

Acu' va pup ca....ma duc saa ma joc ceva sa nu adorm!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

neata buna, mamici!

multumesc pentru sfaturile referitoare la conopida...prea tarziu insa.

i-am dat piureut ca altceva n-aveam si a halit tot, a iesit foarte bun cu putintel unt si cu carnita de pui, insa am constipat-o de mama focului...mama nebuna trebuia sa intreb mai din timp...
a reusit sa faca kkuta dar cu mare chin...in sfarsit, scoatem conopida de pe lista de mancaruri pentru o mare bucata de timp de azi inainte, cu toate ca a fost foarte bunaa!

Dayssy, bine ai venit. si io tot Adina sunt...

Noki, super Sararuta-sarmaluta ta in film!

acu pun si io alta intrebare: v-ati gandit sa dati PUFULETI la micuti, sa rontaie acolo?? ca doar sunt din malai nu? ce ziceti? ar avea ceva?

si inca ceva, cred ca s-a mai scris dar n-am fost pe faza: ce facem cu tantarii in vara asta? avem voie cu pastile ceva in camera copilului?

pupici si duminica placuta!

avem si poze noi la semnatura



melku & bebe Daria (2.11.2005)

Mergi la inceput