Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

NegaraCristina- sa stapaniti casutza in devenire sanatosi!!! Ce bine ca ati demarat treaba! Succes pe mai departe!
Intrebarile:
1. titilica papa cam in 10-15 minute maaaaxim. Cat sa ajunga mami la cel mult 20 elefanti cu cantecelul!
2. La mine in parc era o mamica care aducea sucul de mar!!! si-l tinea si 3 ore si copilul era ok. E drept, ca intr-o geanta termoizolanta. Acuma, toata lumea va spune ca se oxideaza. Asa este, dar timpul cat il tii tu mi se pare mai mult decat rezonabil, deci ok. IO una l-as tine pana intr-o ora. Mai mult nu. Cu incalzitul lui, de ce nu scoti fructele de cu seara? io cand fac asa, e ok, e drept ca uit si atuncea le incalzesc si io, cateva secunde in microunde.
3. Nu vad de ce nu am putea da sucuri de casa. in rpincipiu, dupa 1 an, plozii papa cam orice, fara grami si carne de porc, oaie si chestii grele sau cu pericol de sufocare la inghitire. Nu intra in nici una dintre categorii. Io cred ca o sa-i dau, ca face si buni a mea.



Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Noki, . Si si pentru Sarah care e o scumpica... Mai ales cand se batzaie...

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Varsta Elise



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Merge fte prost netu' meu.
Dayssy bine ai venit, nu te pot ajuta pt ca Ana doarme super, treziri noaptea 1 pe luna, si adoarme rapid la loc.
Am pus poze cu Ana mea si ginerica Stefan al Taniei in contul comun, album Ana&Stefan. Eu zic ca prima intalnire a fost un succes :P

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Noki, e mor-ta-la Saraly!!! De doua ori m-am uitat la video, e o dulce si jumatate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ripley si Tania, sunt super pozele cu Anutzache si Stefanel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Am pus si eu citeva poze de la botezul din 29 aprilie, ca am vazut ca toata lumea a pus.. Inainte de botezare, dupa si apoi acasa, in hainutzele de party. Am uitat sa spun: in contul comun, la "Siminaf", ultimele.


Bun venit noii mamici, si puiutzului ei - Dragos!




Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu
Virsta Ralu


Home, wherever you are...


Santa Monica, Ontario Mills, Huntington Beach
Poze noi - Martie 2006
Excursie la Temecula
Downtown LA & Hollywood

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Ex-cuscra superbe poze!!! Si tu si Tania suntezi niste frumoase si cei mici...nu se mai pune!!! Ei sunt de-a dreptul superbi!!

Eu am venit de la dr. cu catzeaua si acu' tb sa o pazesc pana maine deci...pe la noapte cred ca nu voi dormi f. mult asa ca....voi fi pe aici cred. !!! Sper sa doarma catzeaua ca sa dorm si eu!!!Dar sarmana de ea acum schelalaie ca a inceput sa ii treaca anestezia si....o doare mititica. Dar se face ea bine si mergem la curte sa zburdam toooaaaata ziulica pe afara!!!

va pup si intru mai tz ca ma duc sa imi hranesc si copilul!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Buna, fetelor!
Raportam 2 dintisori frumosi si perfect aliniati!
Dintisorul acela de sus se pare ca a fost o alarma falsa, s-a umflat gingiuta, era ceva mic si abraziv acolo... dar la f scurt timp dupa aceea ne-a dat un incisiv jos si acum al doilea. Suntem ca un iepuras.

Madutza, imi pare rau ca e bolnavior bb. Dar vei vedea ca-i trece curand, enterocolita nu-i asa groaznica, Emi a avut de 3-4 ori, asociata cu rosu in gat.
Important este sa-i reduci febra (de ce nu ai voie jumatate de supozitor Novocalmin? noi punem fara probleme) si sa-l hidratezi.
Regim v-a dat? Laptic fara lactoza, zeama de orez, morcov si banana, asa ne-am dres noi.
Si de doua ori pe zi cate un pliculet de Enterol, pentru refacerea florei intestinale.

Dayssy, bine ai venit pe forum. Gasesti aici raspuns pentru o gramada de intrebari si mamici simpatice cu care sa vorbesti.

Fetelor care aveti pb cu spatele, ati incercat reflexoterapia? Stiu de la doamna care are grija de bblushele noastre ca functioneaza, ea si-a "reparat" complet o mana anchilozata asa. Eu am ceva probleme cu spatele, dar nu atat de serioase.

Noki, Sarah nu mananca nici borcanele? De nici un fel? Nici cu fructe? Sunt unele de piersici si caise, de mere cu banane... yummy... le mananc si eu si de felul meu sunt pretentioasa.

Eu n-o pot numi pe Ina "mancacioasa", dar nici mofturoasa. Suntem pe undeva pe la mijloc. De exemplu, rar mananca 180 ml de laptic, se opreste cam pe la 150-160 de cele mai multe ori.
Dar suntem in grafic cu toate cele, e grasutza si indesata, dar nu umflatzica, asa ca sunt multumita.

Am vazut si eu pozele de la intalnire, super-bebelusi si super-mamici!
Toti bebelusii arata foarte bine, vad ca nici voi nu sunteti umflatzei, sunteti exact cum trebuie.

Noi nu prea reusim sa ajungem la intalniri, avem un program imprevizibil. Mami lucreaza f mult si ziua si noaptea, cu tot felu' de tzari care au programe diferite. E adevarat ca si rezultatele sunt pe masura, dar as vrea s-o las mai usor uneori... Insa atata e treaba de facut, atata trebuie sa facem, sanatosi sa fim.
Noroc cu tati, are program flexibil in general (cand nu trebuie sa fie dimineata la tribunal), asa ca si tati ne ajuta f mult.

Dar promitem ca vom incerca sa ajungem si noi la intalnirea viitoare. Pe langa Ina cea frumushica o avem si pe Emi care garantez ca va face cateva cuceriri cu okisorii ei cei verzi.

Va pupam!

Moaaaama, ce-am scris! Inapoi la treaba.


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
http://83.103.236.3/Andrei/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Siminaf sa-ti traiasca crestina ca taare dulce e!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

fetelor drageor, imi zice si mie cineva unde pot sa vd poze in "contul comun"??
as pune si eu cate ceva....

adina si bb razvan

Mergi la inceput