Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by dayssy

Buna dimineata mamici,

Sunt si eu o mamica de un pui de om, Dragos Cristian nascut pe 11 nov 2005, la ora 6 dim, Apgar 9, 3,400kg, 52cm, sanatos tun.

Va multumesc.



Bine ai venit, Dayssy, mami de Dragos!


Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOU - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Dayssy, bine ai venit in grup!

Buluci, nici Flavi a mea nu bea apa deloc, doar san.Sper ca mai tarziu sa nu fie o problema, sa se adapteze din mers.II dau bibe cu apa si il linge si atat.

Noki, noua ne plac piersicile (nu ne strambam ca la altele), da' ca de fiecare data nu mancam tot.Ieri mancam banana si i-am dat o bucata pe buze: a lins-o cu cea mai mare placere si cu o guara asa de mare ca numai la vigantol mai face asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Daysyy- welcome!

Mara-

quote:
a lins-o cu cea mai mare placere si cu o guara asa de mare ca numai la vigantol mai face asa
ce faza...si Saraly la fel face la Vigantol. Ehehe...de ce nu putem sa le ingrasam si sa compensam papa cu asta?

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Va multumesc pentru primire.

Pupici

Mamica lui Dragos (11 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna fetelor!

Noi azi am fost la cumparaturi si am luat fetei o rochita frumusica rau, asa vaporoasa de vara, roz cu volanase, o sa-i fac poze si o sa vi le arat.

Dayssy , bine ai venit!

Madutza , spitalul Emilia Irza are medici buni in general, e curat si personalul e dragut. Eu acolo cunosc pe cineva si de cateori am ajuns acolo mi sa parut ok. Tot acolo am vazut si copii abandonati, mici de cateva luni, sa stiti ca sunt bine ingrijiti si curati, au jucarii...nu am intrat la ei in salon, i-am vazut prin geam. Eu trimit mereu prin prietena mea hainute acolo ca le prinde bine.

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

quote:
Originally posted by Noki_Lara



Pisi- la fel si lui Boscu! Multa sanatate si nu mai renunta la principiile si experientza ta de 5 ani, in favoarea parerilor de pe forum!





Multumesc mult, Sebi e muuulttt mai bine, nu a mai facut febra deloc (dar tuseste ca un magarus)iar "mucozitatile" au inceput sa se solidifice, deci e spre faza finala. Bina ca am "prins" otita la timp si i-am dat cu augmentinul in cap, altfel iar ajungeam sa vorbesc cu el prin semne ...
Mai, faza cu antibioticul recunosc ca merit pentru ca am fost 30% influentat si de parerile de pe forum. Dar celelalte 70% provin chiar de la medicul care l-a vazut initial, un medic pediatru bunicel ( acum vreo 10 ani era cel mai "cautat" din sectorul 1, acum a cam imbatranit ) si mi-am zis ca daca un medic de "moda" veche ca el recomanda altceva decat antibiotic, atunci fie, Boscu sufera mai multe zile (asta am vazut eu ca se intampla antibiotic versus fara antibiotic ) dar ii trece. Din pacate m-am inselat, dar tot raul spre bine... Oricum, sa nu va inchipuiti ca a zacut in pt, sau ceva; nici vorba, singurul "semn" de boala e faptul ca vine mai des sa il iau in brate, si ca se duce aproximativ la ora la care trebuie sa ia medicamntele, si le aseaza exact in ordinea in care vrea sa le ia (are 2 siropele, 2 pastile si nasul de shpreiat). V-am povestit asta, mai alesMadutzei asa, ca incurajare. Ca mai tarziu, o boala care la 6 luni il baga in spital, pe la 3 ani deja e doar o "jena" in jocul de copii.



Apropo de incaltari Noki, no offence, dar mie mi se par cam scumpi pantofeii... Ok, stiu ca e prima pereche, dar dupa cum schimbam numarul la picior din 6 in 6 luni... Dar altceva am vrut sa zic: am fost azi prin Flora si am vazut acolo niste sandalutze care m-a dus cu gandul la voi: talpa semirigida, bretelutze si interior de piele naturala, taloneta, inalte, pe glezna, exact bune pe "premers". Si nu erau decat 200-220 de mii, albastre si rosii, frumoase, imi venea sa imi cumpar una numai asa, sa o agat la oglinda de la masina. Pacat ca se vindeau cate doua !

Va pup ca am scris destul ( broscoshenia mea doarme ) dar ma astepata niste ficatzei brazilieni (!!!) de pui sa ii pregatesc...

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

addya, Elise nu s-a mai trezit noaptea de la 2 luni jumatate. Exceptie facand azi-noapte, cand nu stiu ce a avut si s-a trezit din ora in ora. Dar ii puneam suzeta si adormea la loc. Asta pana cand m-am gandit sa-i dau un picut de ceai. Dupa aia, nu s-a mai trezit.
Acum am si eu 2 intrebari la voi:
1. In cat timp papacesc puii vostri fructele pasate? Ca eu astazi i-am facut asa: un sfert de mar cu jumatate de para si un varf de banana. Si i-a trebuit vreo jumatate de ora sa termine. Eu sunt superincantata ca a mancat, chiar daca asa putin, ca pana acum nu stiam ce combinatii sa-i mai fac ca sa o vad deschizand gura.
2. In cat timp trebuie consumat sucul? Ca si pe ala i-l dau in doua reprize... (intre 15 si 30 minute per total) si il incalzesc un pic. Am citit ca nu e recomandat sa se incalzeasca pentru ca-si pierde din vitamine, dar nu am incotro pentru ca oricat de devreme as scoate legumele si fructele la cald, sucul tot rece iese si mi-e frica sa i-l dau asa. Sucul il incalzesc asa: tin biberonul (de sticla) intr-o craticioara cu apa fierbinte timp de 5 secunde.
Si acum as vrea sa va impartasesc din bucuria mea, chiar daca nu are nicio legatura cu discutiile de pe acest forum. Azi dimineata mi-a venit echipa de zidari si s-a apucat de parterul casutei noastre. Chiar daca s-a pus pe plouat zdravan de au fost obligati sa abandoneze, eu tot sunt fericita ca macar s-au apucat... Peste vreo 2-3 ani o sa fiu si eu om, la casa mea...
Si acum intrebare bonus (am mai pus-o o data): dupa varsta de un an, putem sa le dam copiilor siropuri? Ma refer la siropurile facute in casa nu cele din comert... Stiu eu, diluate cu muuulta apa poate? Daca da, din care? Ca eu as vrea sa fac din capsuni si zmeura si am facut deja din muguri de brad.

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Varsta Elise



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Pisi- ce ma bucur ca broscosenia e mai bine!!!Multumesc si pentru sfatul cu pantofiorii, chiar in complexul flora? Nu am fost niciodata acolo...e in spate la Casa Scanteii, ma rog, fosta? Iar pantofiorii mi i-a cumparat prietena lui mami, tipa din America, deci am scapat cu bugetul intreg.

Daca vreti sa vedeti: www.dropshots.com/day.php?userid=118695&cdate=20060523&ctime=200304" target="_blank">Titilicosul cum da din fundic


Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Noki , te rog cand ai tu timp ... si vrei ... si poti, vreau si eu poze de la intanlire ca nu am cum ( sau nu stiu cum), sa le salvez din contul comun, mi le trimiti pe mess ca merge mai repede decat pe mail, si vreau macar alea unde e Bianca. Pupici si te rog nu ma uita.

Pisi , ce face Sebi la serbare? Se duce? Sa ne arati si noua poze cu el, e prima lui serbare?

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hello everybody!!!!!!!!!!
Tocmai ne-am intors din tentativa de plimbare, spun asta ptr ca ba ploua si puneam husa ptr picioare la carutz, ba inceta si scoteam husa .
A papat mandra cu chiu cu vai piure de cartofi cu branzica, Noki si noi tot cu elefantii mancam, numai ca ajungem pe la 50 de obicei
Feli carutzul are cam 9.5 kg, e la fel de greu cat cel de la Graco, dar pe mine nu greutatea ma deranja ci faptul ca nu intra in masina. Asta e super ok.
Madutza ma bucur ca sunteti mai bine, insanatosire grabnica!
Buluci hai odata ca te asteptam ptr urmatoarea intalneala, sa-l vedem si pe Simonelul, sau sa zic Simonica?
Dayssy bine ai venit, sper sa te simti bine in gashka !

Referito la treaba cu trezitul noaptea si Miruna mai face asta cateodata, numai ca o intorc pe partea cealalta sau daca e pe burta, o pun pe spate si adoarme la loc.
Gata, fug sa mananc si revin pe seara!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 5 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA
VARSTA MIRUNA

Mergi la inceput