Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Felicia, eu am stat in salon cand am nascut cu o fata pe care o cheama Braslasu Mirela!da' nu esti tusi am pastrat legatura cu ea.Ce coincidenta, nu-i asa?

Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ile, uite asa arata pachetul cu pasta de modelaj. Cauta prin Cora.
Abia astept, Buluci, sa-l va pe Simonel intr-o zoza mai recenta, ca el este mai "de-o seama" cu Dariuca mea!


Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOU - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Buluci s-a discutat si nu am tras nicio concluzie Eu chiar ma distrez cu Doru ca am inceput diversificarea cu apa, azi o linguritza, maine 2....


Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by ilenutza

Felicia, eu am stat in salon cand am nascut cu o fata pe care o cheama Braslasu Mirela!da' nu esti tusi am pastrat legatura cu ea.Ce coincidenta, nu-i asa?

Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor




Glumesti? Si numele asta e destul de rar.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata mamicutze!

Nu am intrat ieri ca am fost plecata toata ziua, cu diverse trebi...I-am luat pantofori lui Titilici, de la un magazin de pe Stefan cel mare, numit Belli reclama - reclama mascata , pret relativ decant: 630.000 cu talonete si din piele, romanesti, facuti la Oradea, dar asta am vazut ulterior. E super magazinul si are preturi decente la majoritatea produselor si e reprezentanta firmei Coccodrillo, produse poloneze, suuuuper!

Evident ca noi trebe sa fim altfel: a luat mami de la Mega Image bunatate de piersici si i-am dat azi de dimineatza...prima reactie: numa' ca n-a scuipat!Strambaturi...pana la urma a papat ceva, putin dar totusi. Si sa nu va imaginati ca i-am dat-o simpla, nu: cu banana si mar! Concluzia: nimik nu o impresioneaza pe fii-mea, dpdv culinar!

Amu sa raspundem:

Lavi- mersi mult de pontul cu mag. Victoria O sa incerc si io.

Cameliasi Feli- nu sunt muscaturi de tantari, cumva? Noi avem una bucata muscatura de tantari pe fatza, care nu vrea deloc sa treaca si 3, in forma de triunghi, pe manutza....desa disper..sunt oribile, umflate, cu cap...cred ca o s-o iau razna pana la sfarsitul verii cu amimalele astea infecte!

Melku+ Corap- conopida mie mi-a zis dr meu bun ca se poate da dupa 7 luni. Io o sa incep de saptamana viitoare. Nu are nici o legatura cu cea din borcanase - produsele din borcanase nu sunt alergogene, prin procedura de fabricatie se pierde caracterul alergogen. Scrie intr-un pliant de la Milupa pe care-l am de la Baby Expo si in care ei isi prezinta produsele.

Leea- am facut calculul, m-am deprimat ca va avea doar in jur de 1.66, cand mi-a trecut prin cap sa verific metoda cu mine...am aplicat regula de calcul la parintii mei si a rezultat ca ar trebui sa am in jur de 1.66, ori io avand 1.70...adio! stres, nu-i buna metoda!La voi, insa e clar ca vei avea un prajinoi, ca amandoi sunteti prajini!

Miha- marul copt l-am facut simplu: am incins cuptorul, nu stiu la cate grade ca e cu gaz, nu electric si apoi am infipt marul. l-am lasat pana la infigerea furculitzei in el, parea moale.

Madutza- satanate multa puiului bolnavior, sa se face repede bine! pentru o mamica necajita si un pui bolnavior!

Pisi- la fel si lui Boscu! Multa sanatate si nu mai renunta la principiile si experientza ta de 5 ani, in favoarea parerilor de pe forum!

Ela- ehehe...cand mancam am face ORICE altceva decat asta. In timpul meselor de lapte, dam din picioare de numa'. La cele diversificate, mami ne canta canteceleul cu X elefanti se leganau...ajungem la 20-30 de elefanti, in medie, timp in care Titilica beleste okii in toate partiel, se face arc, se stramba, io ma rog de ea, tin jucaria cu o mana si linguritza cu alta...cum ziceam, sa-nnebunesti, nu alta!

Gata, ca m-am placintit! Fug sa verific supa!




Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

fetelor, heeeelp!!!
ai vostrii copii se mai tezesc noaptea asa, degeaba?
al meu de trezeste, se foieste, eu ma trezesc, ofez si ii dau suzeta, teroristu adoarme instant si peste o ora-doua....aceeasi figura
voi cum procedati?
mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Adyya-ehehe, ce cunoscut suna! Pana acum 2-3 saptamani aveam si noi aceeasi carare catre camera ei, noaptea. Dar de atuncea, incet-incet si-a scos acest prost obicei...singura! Deci nu prea am ce sfaturi sa-ti dau! Cred ca depinde de Razvanel si muschii lui!
Dar totusi, io aplic un truc: ii las 2 suzete in patutz, seara: una in stanga, alta in dreapta. Noaptea e imposibil sa nu nimereasca una sa se serveasca singura cu ea!

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by addya

fetelor, heeeelp!!!
ai vostrii copii se mai tezesc noaptea asa, degeaba?
al meu de trezeste, se foieste, eu ma trezesc, ofez si ii dau suzeta, teroristu adoarme instant si peste o ora-doua....aceeasi figura
voi cum procedati?
mercic



Eu nu mai dorm cu Ilinca in camera si, imiplicit, nu mai aud foielile, ci doar plansetele. Ea sigur se mai foieste ca o gasesc in diverse pozitii in patut, dar nu se trezeste.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Si al meu barbatzel a facut asa vreo 2 sapt in fiecare noapte. Il apuca pe la 4 si pana la 6 se tot foia si gemea si ma sculam ii bagam suzi si adormea inca o juma de oar dar de la 6 la 9 era iar lemn. Dar ulterior singurel si-a scos obiceiul asta!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

quote:
Originally posted by dayssy

Buna dimineata mamici,

Sunt si eu o mamica de un pui de om, Dragos Cristian nascut pe 11 nov 2005, la ora 6 dim, Apgar 9, 3,400kg, 52cm, sanatos tun.

Acum avem 8,500kg si 70cm, mancam orice fara probleme si chiar mai cerem daca nu ne ajunge (asta e o mare problema pentru mine care ii fac cam putina mancare).

Am aflat de curand de acest site si sunt tare bucuroasa ca v-am gasit.

La noi in Galati mamicile nu sunt asa unite cum sunteti voi, iar daca intrebi pe cineva cum se descurca cu bbul nu prea iti raspunde. Asa ca sper sa ne primiti si pe noi in clubul vostru.

Va multumesc.




Bine ai venit printre noi!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput