Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by ilenutza

O sa ma uit si eu in Cora!Si cum ai prelucrat-o ca nu ma pricep!

Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor




O sa vezi ca scrie pe pachet ... se framanta cu mainile umede pana capata omogentitatea care sa-ti permita sa o intinzi (sa o modelezi) si sa apesi usurel piciorusul/ manutza puiutzului, fara sa-l doara! Sper ca m-am exprimat corect!



Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOI - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Fetele ,multumesc pentru raspunsuri!
Are enterocolita virala ,i-a scazut febra dupa Nurofen ,nu a mai varsat de aseara ..,de dr. de la Emilia Irza am fost foarte multumita ,dr. pediatra de la Medlife m-a trimis la el si acum pe seara l-a vazut si ea inca o data ,m-a cerata ca am plecat in spital dar mi-a zis ca daca-i scade febra e bine !I-am dat foarte multe lighide ,chiar si saruri de hidratare ,mi le-a acceptat ,deci e ok pina acum ,sa vedem in noaptea asta daca mai face febra !Va multumesc din suflet ,va pupic !Ma duc pina la el si revin

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

Poze nou noutze' 21.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

K, m-am linistit! Bafta, Madutza!

Gata, ma duc la culcare. Noapte buna, fetelor!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza mamici!!!

Eu sunt prima matinala pe ziua de azi???

Ancris, Ralcat si Canutza sa va traiasca bbii!!!

Addya eu am tzarc de labertoni si sunt foarte multzumita de el, adica am fost cu el la Brasov si a dormit puiul in el, se joaca in el de n-are treaba si abia astept sa vad cand se ridica in picioare cum va fi.

Madutza ma bucur ca puiul tau e mai bine. Sanatate multa!
Pisi ce mai face Boscu? Cum se mai simte?

Eu azi am o maaare problema...ma duc sa imi castrez catzeaua si cred ca o sa mor de mila ei. Offff! Dar tb. ca e spre binele ei.

GAta ca m-am intins cam mult pt. dim. MA duc sa bag la matz ceva si...probabil ca ma duc la piatza. Va pup si ...Weekwnd placut!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neatza!
Eu la culcare, eu la trezire!
Azi-noapte a plans Ilinca - prima data dupa foarte mult timp de cand nu a mai facut-o. Cred ca a piscat-o un tantzar. Si cand ma gandesc -ca atunci cand a intrebat Noki, eu nu am dat importanta problemei
addya cred ca ai scapat de moderare
Nu am mai cautat Nan2, dar daca a disparut din 2 supermarketuri diferite m-am gandit ca e vreo problema. Mai vedem.
Madutza cum mai sunteti?

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ei, uite ca mi-o lua inainte cuscra
Succes cu cateaua!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Cami, corect, ala nu e Simon ci puiul unei localnice!Simonica mea, e blonda cu oki albastri(sper sa ramina asa)! o sa pun poza noi dupa botez, ca sa ne vedeti gatiti de Sarbatoare!

Mai imi spuneti si mie, ptr urechea mea bleaga, daca Simon nu bea apa ce e de facut?, sau daca s-a discutat dati-mi si mie un link !ca mi-e lene sa caut , de fapt n-am timp,,,
Raspund tot eu: BULUCI, cred ca va trebui sa astepti pina i se face sete!
Corect?

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

[quote]Originally posted by dordia2000

GAta ca m-am intins cam mult pt. dim. MA duc sa bag la matz ceva si...probabil ca ma duc la piatza. Va pup si ...Weekwnd placut!!!

]
Dupa cum spui, cred ca "l-ai dat pe regim"?????

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Am vrut sa zic "l-ai dat gata"!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Buna dimineata mamici,

Sunt si eu o mamica de un pui de om, Dragos Cristian nascut pe 11 nov 2005, la ora 6 dim, Apgar 9, 3,400kg, 52cm, sanatos tun.

Acum avem 8,500kg si 70cm, mancam orice fara probleme si chiar mai cerem daca nu ne ajunge (asta e o mare problema pentru mine care ii fac cam putina mancare).

Am aflat de curand de acest site si sunt tare bucuroasa ca v-am gasit.

La noi in Galati mamicile nu sunt asa unite cum sunteti voi, iar daca intrebi pe cineva cum se descurca cu bbul nu prea iti raspunde. Asa ca sper sa ne primiti si pe noi in clubul vostru.

Va multumesc.

Mergi la inceput