Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Madutza, chiar ma ingrijorezi!dar dr. tau ce iti spune?eu zic sa te duci cu el la un dr. serioas.uite fetele au fost la budimex la dr. stanciu, felicia stie mai bine!E f. periculoasa febra asta si iti trebuie o opinie profi - asta-i parerea mea.am vrut sa te sun dar m-am luat cu treaba!

Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Madutza n-am prea apucat sa citesc din urma, am vazut ca ziceai ca ai fost la spital cu el, dar ce are pana la urma? Nu cumva ai gresit ca ai plecat cu el daca nu era ok? Stiu ca sunt conditii de rahat, dar cred ca era mai sigur ptr copil. Incerca sa mergi la Grigore Alexandrescu la spital, la camera de garda daca nu-i scade febra, acolo sunt conditii mai umane din ce am vazut eu.
Nu stiu ce ti-a recomandat pediatra, dar daca nu-i scade deloc febra si vomita in continuare nu sta acasa, ca se deshidrateaza. Sau ia-i Humana Electrolyt si da-i, sa-l tii hidratat.
Bafta multa si tine-ne la curent

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 5 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA
VARSTA MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Adia, vrei un patut tip tarc sa inteleg.eu te sfatuiesc sa iei la mana adoua, cred ca gasesti la publicitate pe desprecopii.eu am luat tarc de joaca aproape nou, brevi la jumatate de pret!

In moghioros se gasesc flori de socata, am vazut si azi.eu am luat mai multe si le-am pus la uscat

Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Camelia, cum i-ai facut mulajul fetitei?

Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Madutza da, eu am fost multumita de dr Stanciu si am citit lucruri bune despre el si pe forum , mai ales la rubrica "medici pediatri - recomandari". Na, ca am zis ca nu mai zic nimic de el, de cand a dezamagit-o pe Ela! Dar daca mai vrei inca o opinie, dr e si sambata la spital. Plus ca maine dupa-amiaza are consultatii la cabinet particular, dar nu stiu daca mai face programare. Daca te intereseaza, zi!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

quote:
Am cumparat acum o saptamana o carticica din Carrefour, "Alimentatia copilului mic". Foarte interesanta. Are si retete, insa are niste principii de baza, care mie imi sunt folositoare. Acolo zice ca legumele se pot da amestecate in piure de la inceput, insa ar fi recomandabil sa se dea intai cate una singura, mai apoi sa se amestece, ca si fructele. Eu n-am facut asa. Am sa incerc azi sa ii dau mai putine amestecate, de ex. doar cartof cu dovlecel. Sau ce am in frigider... :-))

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)



o am si eu( bineintels ca nu am avut timp sa o citesc), am sa ma inspir si eu de acolo, intentionez sa achizitionez o noua carte despre alimentatie ....pentru ca in curand am sa intru in lipsa de idei( cum eu nu sunt o gospodina, nu ma pricep), cartea se numeste "400 de retete culinare pentru copilul tau de la 0-3 ani"
"Autor: dr. Laurentiu Cernaianu, medic pediatru.
Numar pagini: 311
Format: 23 x 16 cm.

Lucrarea constituie un ghid complex si util privind alimentatia copilului 0 - 3 ani, atat in familie, cat si in colectivitati, cuprinzand:
Notiuni de gastronomie, deosebit de utile in prevenirea si corectarea unor greseli de nutritie;
Peste 400 de retete de preparare a alimentelor, fiecare preparat avand calculata valoarea sa calorica.
700 de meniuri zilnice proprii fiecarei grupe de varsta, urmarind asigurarea unei varietati cat mai largi, atat in ceea ce priveste componentele, cat si modul de preparare.

Lucrarea este utila tuturor celor care sunt constienti de faptul ca un copil alimentat corect inseamna mai tarziu un adult sanatos."


Eu zic ca merita, insa nu o mai gasesc... stie cineva pe unde se mai gaseste?


Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ile, am luat "pasta" pentru mulaj la pachet (e cam ca un pachet de unt) si am prelucrat-o.
Se gaseste si in Cora. Mai am un pachet, ii fac o zoza si o pun maine in album.


Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOI - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Roxi, ai incercat si aici?

http://www.raft.ro/detaliu.asp?IdCarte=10283&IdDomeniu=1403

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Cami, si Simon are astfel de bubitze , dar doar pe fata!
Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze



Buluci, si noi tot doar pe fata avem !
Apropos' in poza de la "diverse" din albumul tau nu pare a fi Simon ... Gresesc? Parca e mai brunetel decat puiul tau, n-am mai vazut poze mai recente cu el ...

Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOI - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

O sa ma uit si eu in Cora!Si cum ai prelucrat-o ca nu ma pricep!

Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput