Rahova sau apropiere..... (17)

Rahova sau apropiere..... (17) | Autor: aissa

Link direct la acest mesaj

Copiez mesajul de la capitolul anterior ca sa nu mai scriu odata:

Da, Lexi, e alba masina mea. Ai trecut pe la noi prin fata?
Dory stiu mai de gluma, doar am avertizat pe toata lumea sa stea in case de la 10 la 11 jumate.
Anculina asa cum zice Lexi e ceva amenajat pentru copii (eu stiu un loc cum intri pe jos pe la fantana, pe partea dreapta imediat), dar nici eu nu stiu cum arata.


Cristina si Ale (30.09.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Aissa, cum te-ai descurcat la condus?

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

seara buna fetelor,
eu azi am fost cu masina la revizia de 1 an, credeam ca o sa o las acolo dar in 2 ore a fost gata, asa ca in timpul cat masina a stat acolo eu am bantuit cu alex prin cismigiu, pe la mc...apoi am luat masina si am venit acasa.
cristina am vazut ca ai schimbat locul masinii, sa inteleg ca deja ti-ai facut curaj? cum a mers prima lectie?
alex sapt asta nu merge la gradi, este epidemie de varicela(nici nu mai stiu daca v-am mai spus sau nu)...toti copilashii au facut numai el nu...speram sa nu faca(el este vaccinat contra varicelei) dar mai nasol este ca vineri a fost mama cu ruxi sa-l ia pe alex de la gradi si a intrat in mediul ala...
va pup pe toate, am fugit la culcare...imi cad ochii in gura de somn
noapte buna

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Monica nu am plecat cu ea, au tot mutat-o astia (baietii) cand au pus husele, capacele la roti... Mai stau, macar inca o data sa merg cu instructorul... Trebuie sa plec la un moment dat, mai ales ca mi-a zis Tony ca nu a putut sa scoata bani de pe card ca mi-a expirat si trebuie sa ajung la serviciu (banca e tot pe acolo) ca sa mi-l iau pe cel nou. Si sper sa ma duc cu masina...poate vineri? Sa vedem.
Pupam pe Alex, sa nu faca varicela...poate daca vad ca treceti peste o vaccinez si eu pe ALe ca am tot ezitat.
Dory a fost binisor, nu sunt chiar asa de varza cum credeam, nu am facut greseli mari, dar inca am stat atenta la cum apas pedalele, cum schimb vitezele (ca nu ma pot invata neam cat de usor trebuie manevrata masina noua, invatata cu aia veche de care trageam ca naiba) si asta in detrimentul atentiei, adica mai uitam sa ma asigur, mai vedeam galbenul in ultimul minut....cam astea. Joi mai merg ca azi nu poate el, maine nu pot eu...
Ce-ti face fata?

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Neata!
Aissa, Alexa e tot mucoasa si tot tuseste, dar continuam tratamentul, sper sa-i treaca cat mai repede.

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

neatza fetelor,
dory, pup printesica si sanatate multa
cristina, au facut la alex la gradi varicela si cei care au facut vaccin, dar o forma muuult mai usoara, fara febra si alte nebuneli...dar am intrebat o mamica daca-si aduce aminte ce vaccin i-a facut poentru varicela...nu mai stia numele dar i-am zis eu varil-rix...si a zis ca nu asta(eu pe asta i l-am facut lui alex)...acum stam la mila lui Dumnezeu.
ruxi ieri a fost cam zmiertaita si parca avea putintitca febra, musca tot ce prindea, tragea cu dintii din biberon, apoi isi baga mana in guritza...si cand am pus si eu mana sunt galme mari pe gingiutza de jos...saracutza cred ca are niste dureri
azi vor fi 34 de grade, deja m-am saturat si de caldura
va pup pe toate, sa aveti o zi buna

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Initial creeata de aissa

Da, Lexi, e alba masina mea. Ai trecut pe la noi prin fata?


Cristina si Ale (30.09.2004)



da, pai eu joia am meditatii pe Modoran Ene si trec mereu pe strada ta:)

23+
I wish I were an angel...

Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
Varsta comoricii noastre
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Azi la noi a fot zi de crize...ma si sperie pe bune.
Cand am venit de afara i-am dat suc si am pus-o in pat, pana sa adoarma vine Tony cu un carut de plastic de jucarie. Pentru ca era devreme am dat-o jos sa se joace. Fetelor si nu mai vroia sa se culce neam, am vrut sa ii facem un dus ca era fleasca si iritata, am spalat-o cu urlete, reusesc sa o pun in pat si ii mai dau putin suc cand....simt ca a facut kk, al doilea pe ziua de azi, de 4 zile facea deja zilnic, acum sper sa nu dea in diaree dupa ce ma lupt cu constipatia. O iau sa o schimb....urlete. Ca sa stea ii da al meu iar carutul...pe urma am luat-o de la capat, ca sa o culc am luat-o cu forta in brate, s-a zbatut groaznic, am facut putin lapte si i l-am dat cu forta, i-am zis Tatal nostru, i-am cantat, am si tipat, m-am speriat rau nu mi-a facut niciodata asa crize.... Nu stiu, de la carut, o durea-o burta (desi nu are gaze), mi-o pregati o diaree, ii era cald...habar n-am, cert e ca m-a terminat si m-am speriat toata....

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mai cristinico si daca statea ea cumintica pleostita(de la caldura asta ) nu ziceai tu ca e bolnavioara?mai bine asa activa si fara probleme...doar cu mami terminata de oboseala

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Vai Monica....asa e, dar ma crezi ca ne-a zapacit azi si inca nu a terminat. Chiar acum il zapaceste pe Tony, arunca maslinele din castron in toata casa, s-a udat cu apa, toarna pe jos, nu a mancat nimic.... Am fost la dr sa iau rezultatul la copro, negativ cum ma asteptam... Mi-a zis asta cica "va dati seama doamna ca cine va aude nu va crede", ca arata foarte bine si ca nu e slaba....pai nu e, dar cat mai tine figura? Of.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

chiar inainte sa plec de la mama in seara asta d-ra ruxi a tras un kk cam prea moale...oare sa fie de la dintisori?

monica

Mergi la inceput