Copii nascuti in 2000 (05)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Nici noi nu avem nici un dinte cazut si nici carii.

Cat despre scoala, am fost anuntati (la stiri) sa nu venim vineri la deschidere ca profesorii vor fi in greva. Nici nu stiu ce sa fac.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catusha spune:

Mai bine mai tirziu decit niciodata. Asa incit ne bagam si noi in grup: Ioana, nascuta pe 29 martie 2000.

Ioana e o fetita foarte sensibila dar deopotriva foarte dornica de miscare. Ii place inotul foarte mult.

Am inceput clasa I pe 15 septembrie, ieri am fost la prima sedinta cu parintii, sint multumita de impresia pe care mi-a lasat-o invatatoarea, pare o femeie cu capul pe umeri si picioarele pe pamint.

Succes la scoala tuturor princhideilor nascuti in anul 2000, iar celor care mai stau un an acasa (ca si mamicilor lor...) bucurati-va din plin de acest an!

Catusha, de 2 X mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

ce liniste e pe aici.
dupa o lunga absenta am aparut si eu.am tot fost plekati toata vara,apoi am reinceput gradi,am avut unele probleme cu analizele de sange in sensul ca i-au iesit foarte proaste,hem.9 cu lipsa de fier,transaminazele varza foarte mari.am inceput investigatii peste investigatii si nu i-a iesit nika suspect ca mi-era frica sa nu aiba vreo hepetita.acum treb sa le repetam din nou sa vedem de ce naiba au iesit asa de prost ca nu i-a gasit nika pe nikaieri.
urez si eu bun venit noilor membrii,si urari de bune si sanatate tuturor ce s-au mai sarbatorit pana acum.

cu dintisorii stam bine si noi inca nu avem nici o carie si nici nu se misca vreunul.
i-am pus prof de engleza sa faca acasa ca la gradi dadeam banii degeaba ca nu stia nika doar cateva cuvibnte uzuale pe care puteam sa-l invat si eu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vorica spune:

am si eu o fetita nascuta in 2000, a inceput clasa I, dar avem mari probleme cu temele. Ma rog cel putin 2 ore zilnic numai sa se aseze pe scaun, iar alte 2 ne chinuim sa scriem. Spuneca uraste temele. Va rog sa-mi dati niste sfaturi, cum as putea sa o determin sa prinda drag de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Buna, uite te asteptam aici

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84382&whichpage=17

suntem mamicile cu bobocei.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliada spune:

Salut la toata lumea

Vin si eu cu o fetita Adina nascuta in decembrie 2000 si la scoala o dau la anu,de 6 si 9 luni,este la gradinita,face dans si engelza a inceput de anu asta,si deja a invatat o poezie,:)
Cu dintisori stam cam prost, are cateva cari,i-a dat un dinte am fost la dentist,dar a cazut ce i-a pus si trebuie sa ma duc iar,bine ca vrea, am muncit mult ca sa vrea,a meritat efortu.Ma uit mereu cum sta cu maselutele dfinitive,ca tare mie frica sa nu faca de acum.
In rest e bine si vreau sa ii fac o surioara,fratior,dar vad ca nu mai vine.
va pup si numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

juliada, bine ati venit! pe cat decembrie sunteti nascute?


www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

La multi ani!!!!

Tot ce-ti doresti sa se implineasca, sa cresti mare si sanatos Dragos Andrei ( jordash )





La multi ani cu mare intarziere si pentru


Maria - mada_taba
Ionut - carmenp
Ioana Cristina - Adivio
Mihai Marius - mmi
Adriana- lizup
Andrei – corinaioana


Sa cresteti mari si sanatosi!

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

oanagabriela, v-am intrecut! Avenit zana maseluta?

In primele zile de scoala i-a cazut primul dinte si la o saptamana al doilea. Dar cresc urat rau de tot cei noi pentru ca nu au loc.




www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

La multi ani! la toti sarbatoritii din octombrie

Si la noi s-a produs un mare eveniment: ni se misca primul dintisor

De peste jumatate de an ma tot intreaba: dar mie cind o sa-mi cada primul dintisor??

In rest sintem f.ocupati cu scoala si cu mici activitati extra-scolare (teatru, film). Iesirile in parc s-au rarit (aici s-a facut frig si se intuneca devreme...). Ne pregatim de noul sezon de patinaj, simbata am fost si i-am luat patine noi.

la toti copilasii si parintii lor.

Mergi la inceput