Copii nascuti in 2000 (05)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns juliada spune:



Cristina, suntem pe 14 decem, era o zi frumoasa,tocmai incepuse sa ninga putin,in spital era o caldura de tineam geamu deschis mereu......ma uitam pe geam cu gandul la Adina, hai ca am intrat in amintiri,....:)
O sa pun poze,da nu stiu cand....,
Va sarut



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

juliada, ce frumos.... si noi tot pe 14 suntem nascute, era frig rau... imi inghetasera pantalonii uzi pe mine, la spital la toaleta nu era geam si efectiv ma durea pielea pe mine de frig... dar a fost cea mai interesanta zi din viata mea. Si era si luni.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Cine mai povesteste ?

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmi spune:

Eu am nascut intr-o zi superba, de octombrie, era soare si foarte placut si era si luna plina. Toata noaptea am stat in fund, ca aveam contractii, si m-am uitat la o luna enorma ce se vedea pe geamul salonului meu. Si era si 13 si vineri.
O zi super.
Mai tarziu mi s-a spus ca vineri si 13 nu sunt cu ghinion, dar influenta lunii pline nu este intru totul favorabila.

Cu drag, Mihaela, mami lu' Mihaita (13.10.2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

quote:
Originally posted by CristinaT

oanagabriela, v-am intrecut! Avenit zana maseluta?

In primele zile de scoala i-a cazut primul dinte si la o saptamana al doilea. Dar cresc urat rau de tot cei noi pentru ca nu au loc.




www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...



Cred ca mai avem de asteptat pe Zina Maseluta, dintisorul abia se misca...In rest ne razboim cu lectiile...Bine ca avem o saptamina de vacanta, sa mai pot face cu ea o revizie generala, ca merge tare incet. Oare sint eu prea grabita???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Buna tuturor! Vad ca ne inmultim. Bine ati venit
Noi ne laudam cu prima excursie de la gradinita, singurica fara mami, tati sau alte rude. Ia placut, au fost la Targoviste (nici o noutate pentru ea, caci acu 2 ani a fost cu noi), dar a fost incintata.

Eu am nscut-o pe Mariutza intr-o noapte de duminica spre luni in luna mai (e luna care imi place cel mai mult, nici f. cald nici rece si multe flori, verde ala crud fara praf). Abia ce ne intorsesem de la Predeal, cald, 32 grade peste zi, noroc ca noaptea se racorea, luna plina parca, si tot luni s-a nascut la 3:25 a.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

M-ati provocat la amintiri si nu ma pot abtine
Eu am nascut-o pe Bianca intr-o simbata dimineata a lunii decembrie , pe 30 mai precis, desi membranele s-au rupt vineri seara pe cind ma uitam bine mersi la tv gindindu-ma ce voi face de revelion (trebuia sa merg sa ma internez pe 5 ianuarie 2001).... si uite ca , citeva ore mai tirziu aveam alte planuri.
Si uite asa a aparut cineva in viata mea care m-a facut sa-mi schimb prioritatile .
Faza cea mai draguta e ca , cuprinsa de evenimente am si uitat de revelion si dupa ce m-am externat si toata lumea imi ura "La multi ani" eu ma intrebam oare de ce imi spun asa ... oare ca am nascut ???!
Noroc cu sota'miu ca mi-a explicat ca totusi a fost un revelion la mijloc si ca trecusem in noul an
Acum ma uit la ea cit e de mare si frumoasa si nu-mi vine a crede ca-i a mea sa nu mai spun ca nu mi-as mai putea imagina viata fara ea .

la mamici si la pitici.

„A scapa cu invatatura dintr-un necaz e mai folositor decat absenta necazului insusi” Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

bun gasit din nou si de la noi.
la multi ani sarbatoritiloir din ultima perioada
noi suntem bine ,pana la urma au iesit toate analizele bune,se oare ca ne-am panicat degeaba.
acum suntem un pic raciti dar sper sa treaca repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Andreea,

Ma bucur ca Alex este bine. Multa sanatate in continuare. In curind veti avea mare sarbatoare in familie. Ca planuri aveti pentru aniversarea printisorului?

Noi ne-am facut toti vaccinul ati-gripal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

OANA deocamdata nu avem nici un plan dar sigur vom da petrecere,copilu deja a facut listuta cu ce copii vrea sa cheme,ieri am vazut in supermarket un joc pe tv cu volan si scaunel si i l-am promis de ziua lui.
si noi am facut accinul antigripal,de fapt eu i l-am facut in fiecare an.

Mergi la inceput