Sezatoarea canadiana (48)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Nelia, m-am executat, sa traiti! Sa stii ca si eu o sa-i duc dorul lui ange... si mai sta si 2 luni...

Daiopri, bine c-ai zis de poze, sa ma duc sa scot bateriile de la descarcat. Eu am reusit sa fac vreo doua, cred, inainte sa-mi moara bateriile iar DanaMario si-a uitat aparatul . Asa ca ori pe pagina de la ARC sa vedem poze, ori poate ne trimite Cricor.

Cricor, daca nu te-ai inteles deja cu DanaMario, poti sa-mi trimiti poze pe parpalak@hotmail.com. Cu dragonutul glumeam, da' numai [pe jumate, ca al tau e si garantat toilet-trained

Eu sint foarte pro parcul numarul 3 in care-am fost cu DanaMario - care nu stiu cum se cheama - da' poate ne da Dana detaliile. (ala unde-am stat cel mai mult). E in zona Yonge cu Sheppard si are si parcare daca tin minte bine. Mai depinde si voi din ce parti veniti si cit va e de greu/usor sa ajungeti. Sau veniti voi cu propuneri.


Wannabee - m-am re-executat! Mi s-a parut mie ca mere mai iute chezashu-ul asta da' am zis ca-i de la mine..

Simonna, mai, sa stii ca chiar uitasem ca Atomixu-i canadez d-al nostru si-i mai bine de-un an de cind am pierdut sirul la perle... cu prima ocazie cu care am timp ma duc sa ma mai delectez oleaca. Felicitari pentru varicela! . Noi ne-am strofocat s-o luam de pe undeva, da' n-am reusit, asa ca cred ca ne ducem la vacin pina la urma..

DanaMario, nu mai stiu daca ti-am zis, da' eu tot cu "Dana si Josh" l-am convins de dimineata sa se lase imbracat - chit ca nu se mai dadea dus de la fereastra, sa va vada cind veniti Iar azi tot sub protest a fost dus la gradi - si tot sub protest a ramas, chit ca tati mai avea putin si-l lua acasa, ca nu numai ca-i tati noutate mare si rara pentru Paul, dar si invers.. . Eh, dar ne reobisnuim noi impreuna pina la urma..

Fetele din Toronto: ce parere aveti de Ontario Place? Ma refer in special la locul cu tuburi - noi n-am fost, dar DanaMario a fost si ea zice ca "se aproba"

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

parpalak,nelia,terminati mai ca ma faceti sa plang nu alta
poate din 2 luni voi avea timp 5 min sa trec pe la un internet sa va salut
aveti grija ce vorbiti de mine ca va citesc din umbra glumesc.Numai de net nu voi avea eu timp

misto faza cu 20 de pagini!10 chiar ca le umpleam repede.De fapt de la o vreme scriem din ce in ce mai putin aici...vara asta si caldura e de vina

bey,sa va spun si voua.Tin neaparat sa botez un copil si nu-l gasescMa tot gandesc sa merg in Ro. la vre-un orfelinat,maternitate ceva si sa botez pe vre-un bebe de acolo.Dar am vorbit cu o prietena si mi-a spus ca e jale mare acolo si la cat sunt eu de moaca este posibil sa plec acasa cu un bebe,doi...
Voi ce ziceti? unde sa "caut" eu un bebe?

o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

ange,


nu stiu cum se mai procedeaza acum, pentru ca sunt vreo zece ani de cind am botezat un copil la un orfelinat din Romania (pe atunci mergeam destul de des la copii cu pachetele de Craciun, etc). spre rusinea mea am pierdut legatura cu el; imi amintesc c-a fost organizat un botez al unui grup de copii, noi-nasii eram de la ASCOR si LTOR.

aici am "ochit" o prietana buna care-si mai dorea un bebe, si e pe cale sa vina, m-am autoinvitat si ea a zis da , asa ca astept "clientul" sanatos si frumos sa-l aduca barza prin decembrie.

duminica sunt Rusaliile, stie cineva adresa manastirii ortodoxe romanesti din Quebec? mi-e tare dor de o slujba adevarata, de manastire.

http://community.webshots.com/user/pozemontreal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:


Uitati aici niste poze de la picnic, daca sunteti curioase sa vedeti cum a fost:

http://www.celin-web.com/Picnic_ziua_copilului/Picnic%20de%20ziua%20copilului.html

Noi (fetele de pe DC) nu ne vedem, cred ca nici copii. Pozele de pe aparatul meu nu le-am descarcat inca.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

quote:
Originally posted by Cricor


Uitati aici niste poze de la picnic, daca sunteti curioase sa vedeti cum a fost:

http://www.celin-web.com/Picnic_ziua_copilului/Picnic%20de%20ziua%20copilului.html

Noi (fetele de pe DC) nu ne vedem, cred ca nici copii. Pozele de pe aparatul meu nu le-am descarcat inca.

Corina


In schimb l-am depistat pe Paul pe pagina 4, sedea la masa si nu se hotara in ce directie s-o taie (eu eram de partea cealalta a mesei, pregatita sa tisnesc in orice directie dupa el). Pina la urma s-a prelins sub masa, unde am gasit sucurile, a sustinut ca vrea suc, asa ca i-am desfacut unul, din care a baut o gurita mica, asa ca dupa aia am avut ocupatie sa fug dupa el cu o cutie de suc desfacuta intr-o mina . Nenea fotograful a fost tare meserias de-a reusit sa-i faca 3 poze in alea 5 secunde cit a stat la masa.
Imi pare rau ca nu i-a prins pe copii cind se jucau cu fringhia, trageau de ea de mama-mama

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Parpalak, chiar ma uitam la el si ma gandeam ca se vede in ochii lui ca se gandea sa faca ceva "interesant".

Eu initial nu l-am detectat de fi-miu, mi l-a aratat o colega de serviciu (asa hal de mama sunt), in schimb sunt prietenele lu' fi-miu (foarte frumusele si pictate).

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

wow vazut poze super.Bravo voua!
mi-a placut la nebunie poza aia in care este un baietel cu steagul Ro. agatat la buzunarul de la salopeta.Bestiala!

anastroe,pai cred ca speranta mea la un orfelinat se opreste.Nu am de unde sa "fabric" un bebe mic in vara asta
Am zis la fete pe forum dar nu s-a aratat nici una incantata de propunerea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aprilie11 spune:

Frumoase poze.
Am doua poze cu fringhia si vi le trimit .
Corina, poate ai scris pe undeva dar nu am vazut eu, citi bani s-au strins pentru Maria Ghinea?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/e_l_a_2005/detail?.dir=/4310re2&.dnm=b65fre2.jpg&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Ce mi-ati facut mai toronto-zeloR???/ Am apa in gura de la micii aia de pe gratar. Si mai am 15 minute pina la lunch.

Superbe pozele.

Ange cind te intorci din Ro??? Ai spus parca 2 luni si pleci peste 15 zile nu? Deci ar fi cam pe pe 20 August intoarcerea nu?

Si eu as fi ptr aminarea intilnirii,poate data viitoare ne-am aduna mai multi.



Sic, eu m-am aranjat de un bb, o prietena e gravida si m-am si oferit sa botez.Am mai botezat o fetita si un baietel in Ro,dar mi-ar place sa fiu si aproape de finut/finuta.




Dana si gemenii
Voiculestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Superbe poze fetelor!
Drum bun Ange, cu vaporul cica faci mult...Si eu am o continua teama de avion. Am zburat deja de 7 ori dar tot nu ma pot obisnui.
Piticul meu se simte in sfarsit bine, asa cum a preconizat parpalak. Mananca deja mai bine si cu somnul e back in normal, adica 4-5 treziri pe noapte cu desteptarea definitiva la 5.30.
[blue]Botezat[/blue-e fain rau sa fii nasa. Eu am lucrat 3 ani intr-un centru pentru copii si am acolo o finuta Crina. Cand am fost in tara i-am dus si o pereche de cercelusi de aur si era super incantata. Cu contactele suntem mai greu ca s-a intors la tatal ei rom fiind intr-un sat cam greu accesibil.
Daca ma hotarasc sa-l fac si eu pe al doilea dau de veste si... cine stie poate gasim nasa. Pt Tony nu am avut si pana la urma a trebuit s-o chemam pe cumnata-mea. Nu prea sunt eu pentru nasit in familie dar alta solutie nu am avut.
Noi am facut un anisor, party il avem sambata asa ca suntem in febra pregatirilor. Am fost si la chef la sim76 si a fost absolut super. S-au distrat copilasii rau de tot. Oricum incep sa cred ca am un Paul al lui parpalak in miniatura. Si al meu loveste tot ce prinde si e dracusor deghizat. Deci dupa inceputul asta promitator la 4 ani cred ca daramam tot.
Va las acum ca ma cheama datoria. Cert e ca trebuie sa incep sa-mi fac liste cu ce am de facut ca altfel pird controlul. Va pup.


Olga

Si maine e o zi

Mergi la inceput