Sezatoarea canadiana (48)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Eu inca sint in refaceri dupa picnic . Vremea a fost minunata, fi-miu a fost in dracusor dezlantuit, a avut doar citeva momente linistite, potolite si civilizate, timp in care am apucat sa schimb vreo doua vorbe cu DanaMario, Cricor si persoane care nu-s pe forum. Am avut si cinci minute linistite cit am stat la masa de crafturi, cu care ocazie am invatat si eu sa fac.. crafturi.. . DanaMario, imi pare tare, tare rau de mustruluiala pe care a incasat-o Josh din pricina lui Paul. Cu alta ocazie sper sa poarte mai frumos. Si-mi cer scuze pentru toata lumea de la picnic - care poate nu scrie aici, dar care poate citeste - care incerca sa bea apa de la tisnitoarea pe care pusese Paul monopol - pe care am preferat sa-l las in pace ca sa nu-mi alerge in parcare sau in strada, ca eram si eu la capatul puterilor..
Cricor, frumusel si dezghetat foc dragonasul tau . (Nu vrei sa facem schimb?). Incercam o intilnire intr-un loc cu playground ca sa pot si eu sa suflu?
nelia si clau07 multa sanatate la puiuti.

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ange, eu nu tin sa fie neaparat pe insula, dar asa se stabilise. Putem sa ne intilnim oriunde, numai ca dupa-amiaza, ca Agata are spectacolul de final la cursul de dans (ma rog, o demonstratie ca sa arate parintilor ce au invatati printesele) si termina abia la 12.30, se va mai lungi un pic ca va fi si ceva de mincare si sigur nu o voi putea dezlipi pe Agata de masa ... cred ca pe la ora 3 dupa-amiaza ar fi bine si intr-un loc cu umbra si unde pot alerga plozii in voie si putem si noi sa stam de vorba.

Ma bucur pentru fetele din Toronto ca s-au simtit bine la picnic. Noi, montrealezele ne urnim mai greu un pic, dar sa stiti ca ne-am mai intilnit si noi si ne vom mai intilni. Sper!

Dana cu gemenii, tu nu vii? Ca nu v-am mai vazut de un car de ani! Si alte fete de pe aici... Carmen77? Hai, mai fetelor, ca iarna asteptam vara, iar vara... nu stiu ce asteptam! Ah, stai ca mai e si Danro, deci hai, mai fratilor! Mi-ar face mare placere sa ne vedem, sint sigura ca am putea sa ne simtim bine! De copii nu mai spun!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Parpalak asta-i buna cum sa-ti ceri scuze..

Dar pot sa-ti spun ca Josh e inebunit dupa Paul
La plecare ca sa ajung repede cu el la parcare i-am spus ca-l asteapta Paul in masina si a tinut-o intr-o alergatura pina la masina strigind Paul, Paul

Si dimineata cum s-a sculat si-a luat steguletu si snuru cu romania si zicea "Out Paul" ca atare cind a sosit la gradi a tras un plins cind a vazut ca trebuie sa se ajeze la masa si sa-si faca tema pe ziua de azi

Acuma cind vreau sa obtin ceva de la el ii zic ca mergem la Wonderland sau la Paul si obtin imediat ce vreau :)

Cricor si mie mi-a facut placere ca v-am cunoscut poate ne mai intilnim.
Cata_D imi pare rau ca nu ne-am intilnit vroiam sa intilnesc mai multe fete de pe forum


Dana si Joshua
http://community.webshots.com/user/dana_josh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Cornelia, nici noi nu putem veni.Am facut niste invitatii unor prieteni ptr simbata care a trecut si cum a plouat cu galeata, invitatia s-a reportat (automat)ptr saptamina viitoare. In plus ai mei copiii, sincer sunt prea mari ca sa ii tin potoliti la leagane. Nu de alta dar ma pun aia din parc sa le platesc ca le rup.

Sincer si mie imi pare rau, vroiam sa-ti vad fetita (Tudora) pe viu (nu numai in poze), chiar si pe Agata ca a crescut. Pe Robert (ange) l-am vazut cind avea 6 luni, iar Maia era in Ro, asa ca nu am avut ocazia.

Va urez distractie placuta, daca reusiti sa va intilniti si sa faceti macar poze, sa va vedem macar asa.


Si da, sa stiti ca atunci cind copiii cresc e o usurare. Si cu cit sint mai multi (de la 2 in sus) cu atit e mai bine.Ai mei isi fac curat singuri in camera (sters praful),ma ajuta in general in casa si nu trebuie sa stau dupa ei.

Imi sunt tare dragi copilasii mici, eu nu reuseam niciodata singura fiind, sa ma si joc cu ai mei, dar nu cred ca as fi in stare vreodata sa o iau de la capat.
Nu as fi prea batrina de un al treilea, dar nu mai am rabdarea necesara.Chiar si uitindu-ma in urma ,nu-mi vine sa cred citeodata ca m-am descurcat singura.





Dana si gemenii
Voiculestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Parpalak si Danamario, ma bucur ca v-am intalnit. E o idee buna sa ne intalnim la un playground ca sa putem schimba o vorba, ca eu cel putin nici copilul nu mi l-am vazut prea mult.

Danamario, si eu imi cer scuze pentru porcusoru' de fi-miu care n-a vrut sa-si ceara scuze dupa ce ca l-a impins pe Joshua. Pana la urma
a insirat un "iarta-ma" in soapta ca nu cumva sa-l auda careva ...
Cand descarc pozele iti trimit niste poze ca sa le pui tu in albumul tau, sa ne vada lumea.

Parpalack, zici tu asa, dar nu cred ca-ti dai delfinasul pe dragon. Daca l-ati fi vazut pe Paul cat de bucuros sarea in baltoaca aia de la tasnitoare...fericire in stare pura.

Ma bucur ca v-a placut si v-ati simtit bine.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Hello... noi avem varicela.... noi adica Atomix, da' daca are el avem toti. Asa ca intilneala, la care chiar as fi vrut sa vin - despre ce antipatii e vorba, Ange? E pe bune ce spui tu? Ca mie mi se pareau pasnice apele si imi placuse si intilneala de pe Mt. Royal... - ramine pe alta data, CLSC zice ca n-o sa mai fie contagios peste o saptamina, dar si baietelul de la care o avm era declarat necontagios...
Altfel, cu sau fara varicela, Radu a avut Prima Impartasanie duminica, tare frumos! copilasii niste draguti si emotionati la culme, baietii ca baietii, dar fetitele, sa le fi vazut, toate in rochite de mireasa, cu voal, cu coronita, cu flori! Tare mi-a placut!
Atita ca a fost turul insulei pe bicicleta si toata zona unde se afla biserica a fost inchisa circulatiei... Uite-asa descopar eu scurtaturile Montrealului, bine ca le-am gasit ca tare rau mi-ar fi parut sa nu ajungem!
Sanatate tuturor,
Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Haideti cind ne intilnim la un playgroud ca al meu daca vede niste "tuburi" nu-l mai vad cu orele?

Mai fetelor cu scuzele voastre creati aici impresia ca am un copil
"exemplu" nu zic ca ar fi rau sa fie asa dar nu-i macar un pic adevarat.
Ieri s-a luat la hata cu vreo 3 copii motive cortul baietelui lui Cricor, pistolul lui cu apa,mingii
Ieri cum un copil nu-i facea pe plac imediat sarea cu palmele la bataie.
Cel putin am vazut si eu cam unde sintem (cu disciplina) pe unde ar trebui sa mai ajustam cite ceva :)
Oricum concluzia e avem mult de munca pina o sa fie asa cum vreau eu

Dana si Joshua
http://community.webshots.com/user/dana_josh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Aloo, DanaMario, vrei sa ma superi? te rog nu te mai lua de educatia lui Joshua, ca declar eu :) ca e copil cuminte. Ti-am zis treaba cu sclipirea nu?
Fetele care v-ati intalnit sa va fie de bine:) si pupici de la distanta mea (BC).
Parpa, lasa ca asa e bine sa te antrenezi. Acum de baietelul lui Cricor nu am ce zice, ca nu-i stiu rapoartele:))
Noi am fost la ziua "prietenei" lui baiatul meu si pot spune ca nu m-am miscat de pe scaun dupa el. deabia acum simt ca am baiat mare. Si ajung la concluzia ca trebuiesc si ei lasati in pace nitel. Ca nu sunt chiar asa rai cum par:) Acuma daca as fi fost la tasnitori din alea probabil ca m-as fi enervat:)
De fapt am intrat sa zic ca vrem si noi s avedem poze!! Please:)
Eu vazusem la televizor niste imagini din To si ploua cu galeata ieri.
Credeam ca nu va mai vedeti.
Numai bine tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ar trebui deschis subiect nou, dar eu nu am timp acum, daca nu o face nimeni pina atunci, il deschid eu la noapte.
Am intrat sa va spun ca putem amina intilnirea pentru o data convenabila la toti... numai ca Ange pleaca in Romania si intilnire fara ea nu e intilnire, ca mi-e draga rau. Astept sugestii, eu vreau sa va vad si, teoretic, nu mai am nimic aranjat mult timp de-acum incolo. Doar ziua Agatei, dar si aia doar daca ne vom permite sa-i facem ceva anul asta.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Fetele, incercam ceva nou cu subiectele:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77542

Parpa, sterge-l pe ala nou

Oana_B

Mergi la inceput