vergeturi pe burtica

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:


Eu n-am ramas cu nici o vergetura pe burta.
singurul lo unde am este pe sani. asta aveam si ininte....de cum am slabit.
In timpul sarcinii nu m-am uns cu nimic.
am sa ma dau pe sani cu mustela....cand o sa am bani

a da...folosesc crema hidratanta de corp Nivea.Atat.

PRAJITURI

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Uite cum am patit eu: m-am uns toata sarcina cu o lotiune hidratanta de L'Oreal in special pe burta si pe sani. Interesant sanii mi s-au umplut de vergeturi iar burta deloc. Sanii mie mi s-au marit f. tare si probabil din cauza asta am avut si vergeturi. Burta in schimb am avut-o f. mica. Cine ma vedea din fata si in luna a noua nu zicea ca sunt insarcinata, se vedea numai din profil

Cred ca intr-o mare masura depinde si de "materialul" clientului.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alorea16 spune:

Buna fetelor
Eu m-am uns toata sarcin cu tot felul de creme si acum sunt plina de vergeturi.Cred ca m-am prea mult pe perioada sarcinii Am fost foarte slaba . Inainte de a ramane gravida aveam 50 kg si cu bebe am ajuns la 72 kg. Doctorii pe care i-am intrebat m-au spus ca materialul prost.
Sanatate multa mamicilor si bebeilor1

ANA si CRISTIAN
GALUSCA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_P spune:

Un subiect extrem de util.

Eu cred ca aparitia vergeturilor depinde nu ata de cat de mare e burta, ci cat de elastica este pielea.

Deoarece sunt abia la 20 de saptamani, prima sarcina, nu prea am cum sa stiu ce se va intampla cu burta mea. Deocamdata mi-am luat o crema de la Body Shop pentru elasticitatea pielii si prevenirea aparitiei vergeturilor. Sa vedem ce efecte va avea.

Din cate stiu, elasticitatea pielii depinde nu nu numai de crema cu care te dai, ci si de alimentatie. Poate cineva sa zica ce tb sa mancam pt asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona-d spune:

problema vergeturilor ma streseaza si pe mine la culme.pe burtica pana acum si sunt in 30 de sapt nu am nici urma de asa ceva dar sub sani au aparut mai de mult si sunt oribile.bine macar ca sunt sub sani sper sa se opreasca aici.in fiecare seara de la 4 luni ma dau cu ulei de masline.pe alea de sub sani le am observat destul de tarziu deja aparusera si nu am mai avut ce sa fac.sper sa nu mi mai apara prin alte parti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Da, da subiectul este foarte interesant dar as vrea si ceva opinii favorabile cremuitului. Pai mai am putin si incep sa pling daca nimc nu isi face efectul : nu am decit 19 sapt. am deja vergeturi pe coapse si sani si ma dau cu crema zilnic seara si dimineata . Ei uneori , seara cind sunt f. obosita mai sar peste cremuit.
Dar daca majoritatea ziceti ca e degeaba , ma apuc cu mainile de par. Pai pina nasc ma transform intr-un monstru de vergeturi. Bine ca se acopera ca altfel cine stie - sarafan pe viata din ala gen Clona , asta va fi soarta. Macar se diminueaza vizibilitatea lor dupa nastere ?

Mirtha 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_alx spune:

Buna fetelor, Eu am doar 15 sapt. dar ma dau cu ulei de migdale dulci presat la rece. Am inteles de la cosmeticiana mea ca este cel mai eficient asa ca vi-l recomand si voua.Sper sa va ajute !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

E de la o firma anume ? Are o denumire ? Multumesc.

quote:
Originally posted by delia_alx

Buna fetelor,

Eu am doar 15 sapt. dar ma dau cu ulei de migdale dulci presat la rece. Am inteles de la cosmeticiana mea ca este cel mai eficient asa ca vi-l recomand si voua.
Sper sa va ajute !






Mirtha 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

vad ca nu a mai scris nimeni de destul de mult timp la acest subiect..desi este interesant! acum se vorbesc problemele astea pe odiseele mamicilor ce nasc in anumite luni..

oricum..prima vergetura mi-a aparut pe unsun, sub sfarc..pe la 30 sapt..si de mai bine de o luna ma lupt cu ele..am pe coapse..am sub burtica..am in jurul sfarcurilor..sunt ingrozita de ele..dar am zis k asa sa fie singura problema ins arcina si bebe sa fie sanatos..poate dupa ce nasc se mai estompeaza k acum au o culoae rozalie vinetie de imi vine sa de fiecare data cand le vad...oricum..merg apoi la ultrasunete..la laser la orice ca sa ma ajute sa scap de ele..si sper ca burtica sa se retraga..uff..am 21 de ani si sunt mamica de bebe minunat si sunt super mandra de el..dar nu vreau sa arat ca de 30 cu burta incretita..te rog DD sa ne ajuti pe noi fetele cu vergeturi si bebei frumosi!

dalia..crema de care zici..uleiul..este de la o anumita firma?

Cristina cu bebe mic 35+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaeu spune:

Buna fetelor,
sunt si eu noutza pe aici, si ce am m-a cam speriat. sunt in 15 sapt. si inca ni mi-au aparut vergeturi dar m-am rau, am luat deja 10 kg, cu crema mi-am dat asa mai rar (cand imi amintesc) dar promit ca o sa-mi dau zilnic de acum
pup si promit ca va tin la curent cu cea mai crema pe care o voi descoperii

Mergi la inceput