Deserturile Nataliei (9)

Deserturile Nataliei (9) | Autor: Balbina

Link direct la acest mesaj

Link-urile catre retete urmeaza mai jos. Pentru comentarii puteti vedea celelalte parti: 1, 2, 3, 4, 5, 6 7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73937" target="_blank">8

------------------
Numai bine,

Natalia

Raspunsuri

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Natalia, ce frumos ai sintetizat retetele , iti marturisesc ca eu le-am salvat intr-un fisier retete si poze, imi lipsesc insa cateva retete, am doar pozele...asa ca te voi aborda in curand .
Acum fac foile de la Truffle, le voi umple vineri, nu cred sa fie vreo problema daca stau atat, nu? Si ce parere ai, sa pun foi de hartie intr foile de tort, cat le pastrez?

aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Aime, poti sa faci foile pentru tort cu citeva zile inainte, numai sa le pastrezi in conditi adecvate (loc uscat si racoros). N-ar strica sa pui hirtii intre foi, am remarcat ca uneori ele se aburesc/inmoaie si se pot lipi una de alta.

Cit despre retete, sa-mi zici daca mai erau si lipsesc din lista de mai sus, poate mi-au scapat.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Toate retele tale suna super!!! gata, ma pun pe treaba :)

Deeapui si bebe Alex
poze si www.dropshots.com/andreeatitza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Natalia, mai am o intrebare, sotul meu a luat 2 cioco Kandia 55% cacao sa "confectionez" trufele, crezi ca e ok? data trecuta le-am facut cu cioco menaj, acu asa vrea el, devoratorul de cioco, pe care l-am recucerit cu tortul acesta (glumesc, desigur)

aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by aime

Natalia, mai am o intrebare, sotul meu a luat 2 cioco Kandia 55% cacao sa "confectionez" trufele, crezi ca e ok? data trecuta le-am facut cu cioco menaj, acu asa vrea el, devoratorul de cioco, pe care l-am recucerit cu tortul acesta (glumesc, desigur)

aime


Kandia merge perfect la trufe, foloseste-o fara frica.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Natalia si LuciaB multumesc mult de receta triunchiuri de cocos.In loc de gem am pus lemon curd si a esit foarte delicoasa .Sotul nu se putea opri din mancat
Ce bine ca ai aranjat recetele pe prima pagina, pentru efortul facut.

Alina si printesa Deanna 09.09.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babirusa spune:

buna idee sa aranjezi dupa titlu, asa nu mai e nevoie sa cautam prea mult...


babirusa si Alexandra(14 oct.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Natalia, oare pot face tortul de ciocolata cu trufe cu aproape 2 sapt inainte de servire, sa-l congelez in intregime adica?De Brownies Cappuccino stiu ca pot sa le fac cu atata vreme inainte si chiar o sa ma apuc de prajitura asta (tot sub forma de tort) zilele astea, dar ma intreb ce se intampla cu trufele in congelator atata vreme (ar fi oare mai safe sa fac tortul fara trufe si in momentul servirii sa pun trufe luate de-a gata de la supermarket, raionul delicatese?) Se apropie ziua sotului si o sarbatorim in zile diferite, la interval destul de mare, iar eu o sa fiu super busy cu alte treburi, numai tp de copt in intervalul respectiv nu o sa am. Si totusi ma incapatanez cu inversunare sa nu cumpar torturi din comert.


Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alina, e buna rau e prajitura asta, i-am facut si sotului de ziua lui, sa-si serveasca colegii de serviciu.

Daniela, eu as congela fara frica tortul cu tot cu trufe, chiar si pentru o luna. Daca ai o temperatura joasa in congelator (-18 C), poti sa congelezi fara probleme pentru o perioada mai lunga.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput