Lista Gradinite Bucuresti - bila alba / bila negra

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

giliutza - din pacate nu stiu sa iti spun daca mai este vreun loc la grupa mica. din ce am vazut sunt cam 8-9 copilasi in clasa zilnic, dar stii cum e, nu vin toti in fiecare zi (mai calatoresc, mai merg la bunici, etc). cel mai bine e sa vorbesti cu directoarea, ea iti poate spune situatia exacta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamabuna spune:

vrabiuta,
din pacate stiu despre ce vorbesti. noi nu am schimbat decit o gradinta, dar a fost suficient! si sa stii ca omul sfinteste locul si cine face un lucru bine (cu adevarat) odata il face permanent. eu asa cred, si mai ales daca e facut cu mult suflet, cum e in cazul unei gradinite.
o saptamina usoara si spor la pictat copiilor nostri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns exilia spune:

Magda #351;i Adina bun#259;!Pe b#259;iatul meu îl cheam#259; Alexis e mai blondu#355;.Sigur trebuie s#259; ne stim, al meu vorbe#351;te mai mult de prietenii lui #351;i mai pu#355;in de fete.Sunt mai multi de Alexandru!M#259; bucur c#259; putem vorbi aici,c#259; la gr#259;di nu am apucat.Vine #351;i al vostru cu bass-ul,pt.c#259; este un Alexandru #351;i st#259; aproape de noi.Eu sunt mul#355;umit#259; si de cond. de la gr#259;di #351;i de Anca.Am s#259;-l întreb de fetele de la el din grup#259;.V#259; pup o s#259;pt#259;man#259; super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giliutza spune:

Vrabiuta, o sa fie colege de grupa fetitele noastre!
Am fost azi sa vedem gradinita Kinder Club si ne-a placut tare mult. Intr-adevar iti dau botosei la intrare, din aceia ca la maternitate. Un amanunt care m-a impresionat placut: directoarea ne-a zis ca daca sunt cumva gauriti botoseii sa-i aruncam la gunoi si sa luam altii (nu era cazul, ca erau intregi...). Multa ordine si curatenie, nu plangea nici un copil, ba din contra, erau foarte veseli, directoarea foarte draguta. Incaperile sunt mari si luminoase, baile pentru copii sunt minunate cu vasele de toaleta si chiuvetele in miniatura! Copiii sunt incurajati sa se spele pe dinti dupa masa. Ce sa mai, mi-a placut!!!! mai ales ca ieri am vazut alta gradinita unde mizeria era la ea acasa, dotarile lasau de dorit, iar incaperile si curtea erau foarte mici...



Sa ne bucuram de ce avem, nimic nu tine o vesnicie!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

exilia: cred ca mesajul nu s-a transmis bine, dar am incercat sa descifrez. Alex nu merge cu buss-ul. Il aducem si il luam noi. Sunt mai multi Alexandrii. Al meu este blond , lung si slab. Si imi spune ca Alexis este cel mai bun prieten al lui. Au stat de vorba si la serbare, cand s-au asezat pe scaunele, ca l-am intrebat eu: voi ce vorbeati acolo , mami? si mi-a rraspuns ca :"ei, si noi ca baietii!"
Si eu sunt multumita de gradinita si de Anca. A facut progrese in toate directiile de cand e la gradinita. Poate ne cunoastem mai bine la urmatoarea sedinta.

Magda si Alex(3 ani si 6 luni)
http://photos.yahoo.com/magdacorlea
,,Lasati copilul sa vada, sa auda, sa descopere, sa cada, sa se ridice si sa se însele! Nu folositi cuvinte când actiunea, faptul însusi sunt posibile!’’



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Hai mai, Vrabiuta, mai...chiar 30 de pcte le dai??? macar un punct-doua sa le scadem..sa nu si-o ia in cap:))

Vrabiuta a spus f. frumos despre Kinder Club..subscriu intru-totul cele spuse..ma bucur ca recomandarea mea (de acum cateva luni) a fost ok si ca le place Kinder Club si noua inca ne place f. tare..

Giliutza, bine ai venit in club:)Iar legat de "impresiile" Biancai, ref. la educatoarea grupei mici..nu-ti face nici o grija..sunt nefondate (no offense)..Raluca (educatoarea gr.mici) este o bomboana e fatuca, zambeste tot timpul si toti copii o iubesc..O iubesc si pe "tanti Mariana" care-i "dadaceste" si le face "bunatati"...

Cand am inceput gradi acum cateva luni bune erau cativa copii in grupa, una dintre fetite era "maraita" iar Raluca statea cu ea de manuta (sau o tinea in brate)..asta pana s-a integrat si s-a "obisnuit" cu gradinita..acum pitica e super Ok..nici nu o recunosti cat de bine se simte la gradi..(si nu-i copilul meu:))

Pupici mici,
Mama_lui_alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

mama_lui_alex - iti mai multumesc inca o data acum pentru informatiile de atunci! daca nu ai fi fost tu nu am fi ajuns sa fim parintii relaxati de astazi...

daca vrei pot sa scad din punctaj 0,1 puncte ca nu au reusit sa o convinga sa manance gris cu lapte. si imi scad si mie si lui tati, ca nici noi n-am reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medin spune:

In sfarsit, o gradinita de 30 de puncte. Deci sa inteleg ca exista si perfectiunea... E bine ca probabil au scapat de un efort de marketing pe anul asta. Ma gandesc si eu daca sa vizitez aceasta gradinita, dar cred ca nu o sa mai am sanse sa gasesc un loc liber, la ce publicitate s-a facut aici.
Ce tarif au la programul lung, imi poate spune cineva? Si cati copilasi la grupa mica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

quote:
Originally posted by mama_lui_alex

Hai mai, Vrabiuta, mai...chiar 30 de pcte le dai??? macar un punct-doua sa le scadem..sa nu si-o ia in cap:))

Vrabiuta a spus f. frumos despre Kinder Club..subscriu intru-totul cele spuse..ma bucur ca recomandarea mea (de acum cateva luni) a fost ok si ca le place Kinder Club si noua inca ne place f. tare..

Giliutza, bine ai venit in club:)Iar legat de "impresiile" Biancai, ref. la educatoarea grupei mici..nu-ti face nici o grija..sunt nefondate (no offense)..Raluca (educatoarea gr.mici) este o bomboana e fatuca, zambeste tot timpul si toti copii o iubesc..O iubesc si pe "tanti Mariana" care-i "dadaceste" si le face "bunatati"...

Cand am inceput gradi acum cateva luni bune erau cativa copii in grupa, una dintre fetite era "maraita" iar Raluca statea cu ea de manuta (sau o tinea in brate)..asta pana s-a integrat si s-a "obisnuit" cu gradinita..acum pitica e super Ok..nici nu o recunosti cat de bine se simte la gradi..(si nu-i copilul meu:))

Pupici mici,
Mama_lui_alex



Asa au procedat si la Acorns cu fetita mea pana s-a integrat.(au tinut-o in brate, au mangaiat-o de cate ori a avut nevoie, au incurajat-o/laudat-o cand a trebuit).
De asta ii si laud asa mult acum.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giliutza spune:

Medin, maximul de copii dintr-o grupa este 12. Directoarea ne-a zis ca aproape s-au completat locurile, dar cel mai bine ar fi sa suni sa vorbesti direct cu ea. Tarifele si datele de contact le gasesti pe pagina lor de web. Deabia astept saptamana viitoare sa vad cum o sa priveasca piticul meu mersul la gradi...

Sa ne bucuram de ce avem, nimic nu tine o vesnicie!...

Mergi la inceput