Lista Gradinite Bucuresti - bila alba / bila negra

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

In primul rind multumesc ankai pentru toate informatiile. Intr-adevar "omul sfinteste locul", si daca parerea noastra despre educatoare e de nota 1, degeaba are copilul acces la jucarii scumpe.

Tot citind despre gradinite aproape de casa (Mall Vitan - daca stie cineva altceva decit Mica Printesa, Acorns si Kids Club rog sa le mentioneze), am vazut ca pe lista noasta apare Kids Club la sectorul 2, ori sediul despre care a povestit Capcaunul e cel de pe Moise Nicoara, in sectorul 3. Poate ar trebui modificata lista pentru a ajuta parintii din sectorul 3.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alisa spune:

Multumesc Ingridnen pentru informatii, vroiam sa stiu ceva chiar din interiorul gradinitei, asa ca m-am edificat. Mi-a trecut cu gradinita asta desi este tare aproape de casa....dar mai caut. Multumesc frumos si daca mai aveti ceva vesti bune despre gradinte de pe langa Eroii Revolutiei....sau Tineretului sa ni le impartasiti si noua.
Raluca si Alexia (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralustef spune:

salut,
fetita mea este tot la gradinita particulara in sectorul 6 si vad ca mai este cineva multumita de gradinita noastra-Bona Puf-sau Bona Fe cum a spus cineva.Cred ca multi exagereaza cu criticile in situatia in care sunt gradinite care au dotari uneori mai bune decat le au unii acasa.Acum si unde este fata mea poate ca este loc si de mai bine dar atata timp cat copilul se simte bine si cere in week-end la gradi,nu vad de ce sa nu fac si eu concesii si sa nu accept si alte metode de crestere si educare a copilului. Uneori copilul trebuie sa se loveasca de situatii noi si sa decida ce ii place si ce nu.Exista si situatii in care trebuie sa iei atitudine ,nimeni nu este perfect,dar parca uneori este prea multa inversunare.
Va recomand gradinita din sectorul meu-6-,puteti incerca cine stie copiilor poate le place
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

anka, am luat examenul! am vb. cu d-na educatoare aseara la telefon si mi-a zis ca am fost "admisi" si sa mergem saptamana viitoare sa facem dosarul de inscriere. mi-a zis sa o iau si pe alexutza, ca sa se cunoasca. abia astept! multumesc din suflet pt ajutor! acum vom fi "colege" de gradi:))

alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Felicitari Ariel! Ma bucur pentru voi! Din pacate, nu vom mai fi colegi... Noi a trebuit sa mutam fata, de vreo luna, pentru ca ne-am mutat cu serviciul iar Waldorf ne era foarte departe. Nu ne-am fi putut incadra in orele de dus si luat copilul, iar ajutor nu avem deloc - din motive de parinti/frati/surori/veri ... toti foarte departe.
Fata mea duce dorul gradinitei din Popa Nan, si imi spune ca ar trebui sa vorbesc cu politistii, ca "sa aduca ei gradinita Dnei Mary mai aproape". Multe zile la rand m-a intrbat daca au facut ceva in sensul asta :) "Mami, au adus politistii gradinita Dnei Mary mai aproape?"


Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by badjoke

Imi spuneti si mie pe ce strada se afla gradinita nr.38 si gradinita nr.64 din sectorul 3?
Multumesc.

Mami si NiKo (24 sept 2004)



]

GRADINITA DE COPII NR. 38 - Strada Odobesti nr 7 , sector 3, Bucuresti ( in spatele pietei Ramnicu Sarat, langa parcul IOR, tel. 3482215


O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralustef spune:

SALUT,
c-am tarziu am vazut ca sunt persoane interesate de gradinita BONA FE din sectorul 6. adresa-str.DIOCHETI NR.20-ca locatie -adiacent CALEA GIULESTI,putin mai jos de stadionul Rapid,este intr-o zona linistita numai cu case ,fara tigani sau alte ciudatenii. Tarife-350lei-pana la ora 2-mic dejun si pranz incluse-450lei-pana la ora 4.30-se adauga si o gustare la ora 4
Am vazut si zilele trecute un baietel de 2 ani proaspat inscris asa ca merita incercat cine mai vrea. Au program inclusiv in vacantele gradinitelor de stat.Mancarea este O.K. fata mea mananca chiar daca acasa este foarte mofturoasa iar educatoarele au mare rabdare cu copii chiar si cu cei care se adapteaza mai greu.
va pup,
Raluca si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

quote:
Originally posted by badjoke

Imi spuneti si mie pe ce strada se afla gradinita nr.38 si gradinita nr.64 din sectorul 3?
Multumesc.

Mami si NiKo (24 sept 2004)



]

GRADINITA DE COPII NR. 38 - Strada Odobesti nr 7 , sector 3, Bucuresti ( in spatele pietei Ramnicu Sarat, langa parcul IOR, tel. 3482215


O zi excelenta tuturor !
Lala.





Aveti ceva informatii despre aceasta?
Eu chiar azi am fost pe acolo,as fi vrut sa o vad in interior ,dar nu s-a putut.
Daca stiti cate ceva... Multam frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Salutare !!!! Cine-i mamica draguta si dulce sa-mi recomande si mie o gradi in sectorul 5 "care este "....stam la Sebastian de putina vreme....si tre' sa ma orientez de acum la gradi....poate sa fie si particulara !!! Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by nicolstoy

quote:
Originally posted by Lala_D

quote:
Originally posted by badjoke

Imi spuneti si mie pe ce strada se afla gradinita nr.38 si gradinita nr.64 din sectorul 3?
Multumesc.

Mami si NiKo (24 sept 2004)



]

GRADINITA DE COPII NR. 38 - Strada Odobesti nr 7 , sector 3, Bucuresti ( in spatele pietei Ramnicu Sarat, langa parcul IOR, tel. 3482215


O zi excelenta tuturor !
Lala.





Aveti ceva informatii despre aceasta?
Eu chiar azi am fost pe acolo,as fi vrut sa o vad in interior ,dar nu s-a putut.
Daca stiti cate ceva... Multam frumos.

Nicol - Vladut (1 aprilie 2003) si Alex (21 August 2006)

POZE ALEXUTZU si VLADUTZ
www.totsites.com/tot/alexandruandrei" target="_blank"> PAGINA Alexutzu







Gradinita nr.38 = 29 puncte - detalii pag.8 si pag.15 a acestui subiect ( punctajul acordat de mine)

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput