Lista Gradinite Bucuresti - bila alba / bila negra

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi2004 spune:

lidia - m-ai facut sa rad cu "care este" - sa stii ca din ce am vazut eu pe forum - sectorul 5 sta cel mai prost cu gradinitele .. multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

...va rog...va rog...o gradi buna in sectorul 5 "care este " !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi2004 spune:

lidia - pai sa iti spun eu despre gradi in "care este": asa cum ti-am zis cred ca sunt cele mai putine gradinite acolo. Dar eu as incerca Alexandra Kids - este pe P. Ispirescu. Nu stiu nimic despre ea - decat ca functioneaza demult - deci nu este una de duzina cum au fost infiintate acum ca ciupercile dupa ploaie; am vazut ca au o curte mare - si un gard inalt ( nu vedeai ce se intampla acolo) dar sigur. Nu stiu nimic altceva despre ea - eu vorbesc din ceea ce stiu de acum cativa ani - dar faptul ca este mai veche imi da o oarecare incredere. Fa o vizita acolo, vezi cum este efectiv, cum sunt educatoarele si apoi decizi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ecou spune:

Revin cu un update despre Gradinita Centrofarm - cea aflata pe strada Parfumului nr 7, in sectorul 3: gradinita este de stat, insa ingrijitoarea pe care am gasit-o acum cam o saptamana mi-a spus ca exista posibilitatea ca de anul acesta sa se privatizeze. o sa incerc saptamana asta sa vorbesc chiar cu directoarea. Gradinita mi-a parut curata, are un spatiu de joaca decent desi nu ma entuziasmeaza ca mare parte a curtii esta cu "biscutiti". am vazut cateva jucarii si doua spatii special amenajate pentru nisip. Paza era asigurata de un gardian, intrarea se face printr-o poarta deschisa din interior - e drept ca intai am intrat in curte si doar apoi am spus ce vreau. marele avantaj mi se pare faptul ca strada pe care se afla gradinita este relativ retrasa si zona e oarecum linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoDo spune:

Piticul meu a fost 3 ani la gradinita nr 38 din sectorul 3

Mai este inca baiatul tau la gradinita 38?
Vreau sa il dau si eu pe al meu si am nevoie de niste sfaturi: cu cine trebuie sa vorbesc ca sa il inscriu, de unde se ia cererea de inscriere, cum sa trec de portar si altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Lidia, am gasit eu una privata pe str Novaci. Ii zice Pestisorul Auriu si pare ok, dar privata fiind costa:) Eu nu gasesc bona asa ca presimt ca luni dimineata ma infiintez la usa lor.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Partir...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analex spune:

Buna ziua!

Noi suntem incepatori la capitolul asta cu gradinitele.

Poate ne puteti spune ceva in legatura cu vreo gradinita ok in zona Brancoveanu.

Multumim anticipat,
Analex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

quote:
Originally posted by analex

Buna ziua!

Noi suntem incepatori la capitolul asta cu gradinitele.

Poate ne puteti spune ceva in legatura cu vreo gradinita ok in zona Brancoveanu.

Multumim anticipat,
Analex



Mai da alte amanunte. Zona care te intereseaza, ca de la metrou Brancoveanu pina ia intersectia cu Turnu Magurele, de-o parte sau de alta a bulevardului gasesti citeva gradinite . Al meu este la 207 , zona Lamotesti. Asemenea, poti merge la 175, sa zicem ca e tot prin zona Brancoveanu. Mai sunt si alte gradinite. Eu zic sa dai o tura prin cartier si vezi care ti se pare ok.

Petruta & bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raduadriana1 spune:

Poate cineva sa ofere un punctaj, o caracterizare ceva, despre gradinita de stat nr. 175 " Casuta piticilor" din sectorul 4?
Am auzit lucruri bune despre ea....dar numai de la persoane care "nu erau direct implicate"....din toamna fetita mea ar trebui sa mearga la gradinita si ma intereseaza gradinitele din sectorul 4...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadine22 spune:

ursuletul de plus ..o gradinita penibila ..o directoare incoerenta care nu suporta copii .....se crizeaza imediat daca-i pui intrebari ...si probabil asteapta ceva interventii financiare ...pt a te inregistra in cel de-al doilea sediu pe care il au ..mult mai civilizat si ingrijit !..Cu alte cuvinte o "industrie " !..vedeti de la intrare anunturi in gradinita cu epidemie varicela ..
Un bad review pentru aceasta gradinita si in mod special pt dna directoare ...care considera ca ea are un business si parintii care vin sa inscrie un copil la gradinita eventual sunt niste amarati care trebuie sa asculte aberatiile ei !..Patetic !

Mergi la inceput