Lista Gradinite Bucuresti - bila alba / bila negra

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

anka, multumesc din suflet pt suport, chiar aveam nevoie de un umar care sa "ma sprijine" in operatiunea gradi. toti cunoscutii mei dezaproba total decizia mea de o da pe alexutza la Waldorf, dar eu sustin sus si tare ca este exact ce are ea nevoie. alexutza mea este un copil foarte vioi, chiar super dinamica, are imginatie cu carul, inventeaza o gramada de lucruri si eu o incurajez si intru in jocul ei. eu sunt o fire jucausa, inca mai sunt la "mintea copiilor", ador sa particip activ in viata copilului meu, sa privesc lumea prin ochii ei...imi este ciuda ca nu mai sunt copil, ca au trecut anii, dar incerc sa ma apropii prin ea de starea de atunci. eu am avut o copilarie foarte fericita, cu parinti cu mintea deschisa, invatatoarea mea a fost cea mai iubita persoana din sistemul didactic pe care am intalnit-o, cred ca s-ar fi potrivit perfect in sistemul W., daca ar fi existat la vremea aceea...asa ca eu sunt convinsa si sustin cu tarie ca am luat decizia corecta....acum sper ca si cei de la gradi sa considere ca ne potrivim cu ei :)). mi s-a zis sa sun la sf. saptamanii ca sa aflu raspunsul daca suntem admisi sau nu, dar mor de nerabdare, ma gandesc numai la asta, vorbesc numai despre asta...ma gandeam sa sun maine, crezi ca sar calul daca fac asta?? te intreb, ca tu cunosti mai bine decat mine pe doamnele de acolo.
nu am zis ca d-na ingrijitoare este o persoana rea, departe de mine gandul asta!!! am zis doar ca m-a derutat situatia...nu stiam cum sa reactionez (sincera sa fiu am crezut ca poate nu ma place si crede ca nu ma potrivesc in sistem:))...ti-am zis ca sunt copil:).
merci mult. incerc sa ma tin cat mai departe de telefon, ca nu vreau sa fiu insistenta si sa bat lumea la cap. pupici

alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Buna,
Din martie incepem si noi gradinita la HAPPY PLANET KIDS, Drumul Sarii, sector 5 (are si clasele I-IV. Am vizitat-o, am vorbit cu dna. director. Mi-a placut ceea ce am vazut, meniul servit micutilor, faptul ca este monitorizata si-mi pot vedea nazdravanul pe net tot timpul. Totusi as dori sa mai aflu si alte pareri.
Multumesc si pupici tuturor.
Madalina si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi2004 spune:

buna madi - eu am auzit lucruri bune despre ea - si as vrut sa o incerc si pt al nostru nazdravan - dar el este prea mic - va avea 3 ani in toamna si noua ne trebuie ceva acum. Multa bafta si sa ne tii la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flutureta spune:

Stie cineva ceva despre gradinita 17 "Puisorul rasfatat", de pe strada Tohani, sect.4? Va multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

quote:
Originally posted by compi

bila alba- nu stiu cat de alba ca nu stiu gradele de comparatie, pentru gradi particulara ........
nu dau prea multe detalii, aveti google si puteti face o vizita.
14 in grupa, cu program scurt sau lung, par ca se pricep la ce fac, desi copkilu a inceput sa fie cam prea voluntar (o fi si varsta...).
in rest invata engleza, cica si ceva germana anu asta, au facut teatru, dans, karate, poezii si cantece, baga serbari, vizite la circ teatru si zoo, plimbari prin parc.
cativa parinti cu fitze, adica au cucoanele prea mult timp de shopping, dar in general bine crescuti babacii. la program scurt cu toate optionalele si transport cu microbuzul ma astept anu asta pe la 700 ron.

Nu pricep de loc despre ce gradinita vorbeste Compi.Stie cineva sa ma ajute si pe mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alisa spune:

Daca nu va este cu suparare si eu as vrea informatii despre Gradinita 168 de pe Soseaua Viilor, sector 5. Eu am fost acolo, am vazut pe interior dar nu stiu nimic de personalul de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Imi spuneti si mie pe ce strada se afla gradinita nr.38 si gradinita nr.64 din sectorul 3?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Flutureta, stiu doar ca se intra cu spaga mare ...

Ingrid si Cristi 3 ani si 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flutureta spune:

Multumesc Ingridnen,oricum ma gindisem si eu sa ma prezint cu o atentie, ceva ca sa fim bagati in seama. Acum depinde ce inseamna spaga mare si pina la urma intr-un fel sau altul tot dai spaga, numai sa fii multumit de gradinita. Eu pot sa spun ca am fost la gradinita dar doamna Directoare era in concediu, asa ca mi s-a recomandat sa vin luni sa vorbesc cu dinsa pentru ca apoi poate fi prea tirziu. Din ce am vazut asa din hol gradinita arata bine in interior, mai mult erau si in curatenie pentru ca acum este vacanta. Afara au si o curticica jumatate cu iarba jumatate cu nisip si cu citeva leganute obosite dar ce m-a uimit si nu am mai vazut asa ceva este faptul ca gradinita ocupa tot parterul unui bloc!? Pentru noi este foarte importanta locatia in zona Sincai, Timpuri Noi, asa ca daca mai aveti ceva amanunte despre gradinita nr 17, "Puisorul rasfatat" de pe Str. Tohani v-as fi foarte recunoscatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Flutureta, ti-am dat PM
Alisa, gradi 168 de pe Viilor e cumva cea aproape de Pieptanari, imediat dupa primele blocuri de pe Viilor (inainte se spitalul de plamani, dar pe partea opusa) ? Daca da, noi avem niste cunostinte cu baiatul acolo si nu sant incantati. Sant 37 de copii in grupa, din diferite categorii sociale... daca ma intelegi. Baiatul a venit cu un vocabular... si asta n-ar fi nimic, dar s-a imbolnavit continuu, el fiid un copil robust de felul sau. Vin multi copii bolnavi, cu antibiotice la purtator, si asistenta are un mre registru in care scrie cui ce medicament sa-i dea si parintii semneaza... am ramas muta cand mi-a povestit prietena mea. Plus ca inainte de Craciun jumate de clasa a facut enterocolita de la o mancare stricata...

Ingrid si Cristi 3 ani si 10 luni

Mergi la inceput