Sa continuam sa fim alaturi de batranii nostri

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Am lista cu batranii sarbatoriti luna aceasta. O s-o trimit pe PM.
Mai am o veste. Directoarea s-a gandit ca in iunie spre final ( poate chiar cand ii sarbatorim pe cei nascuti atunci) sa mergem la munte. Poate pune la dispozitie 1 sau 2 microbuze si in rest se gandea daca i-am putea ajuta cu sucuri, mancare si bilete la muzeul Bran. Ce parere aveti?
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buggyy, eu nu am PM , mi-o trimiti via mail? te pup.Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Bineinteles
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaels spune:

Imi trimiti, te rog, listuta si mie? Am nevoie de nume pentru torturi si felicitari, la fel as vrea sa stiu cadourile pe care le doresc.

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buggy, mai e putin si eu sint departe , cum fac? citi sint? Si cei doi pe care i-am cunoscut eu stii cumva cind sint nascuiti? Nu stai de la col am cartea ma uit dar "italianca"? asta nu inseanmana ca ii uit pe ceilalti. Zii ceva ,iubitel! Salutari de la toti care te-au cunoscut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Sunt 19 sarbatoriti in aceasta luna. "Italianca " nu, ea parca e nascuta in februarie daca nu ma insel.Imi cer mii de scuze ca nu am trimis inca lista. Micaels ma gandeam ca e mult consum de energie cu un tort de persoana. Poate ar fi mai bine tot un tort mare pt toti cu artificii. Imi cer scuze ca nu am reusit sa trimit inca lista, e o nebunie ce se intampla in perioada asta cu activitatea pe care o desfasor, am foarte, foarte mult de munca. Maine promit sa o aveti.Soni, sa stii ca italianca mi-a spus sa va salut calduros pe toti, ma intreaba mereu cd mai veniti sa o vedeti I-am dus o carte cu multe imagini din Roma si a inceput sa planga
Dragele mele sper sa reusim sa ajutam la excursia pe care doresc sa o organizeze, mai ies si ei din spatiul ala...Am atatea idei...ma gandeam, ce-ar fi sa reusim sa ducem pe cineva care sa faca cu ei cursuri de pictura sau de olarit ai mai tarziu tot ce vor face cu mana lor sa vanda in folosul Centrului. Apar insa doua probleme, cine sa faca cu ei aceste cursuri si daca ne permitem sa angajam pe cineva macar si la jumatate de pret daca ar fi de-acord. Le place la nebunie sa faca ceva...orice numai sa faca...Inca o data imi cer scuze ca nu reusesc sa fiu atat de activa pe cat as vrea si ca raman in urma cu unele lucruri, dar acum cu 1 iunie am foarte mult de lucru. Cum spuneam insa maine aveti lista. Va multumesc mult, mult ca va implicati
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am descoperit subiectul asta. E foarte frumos ceea ce faceti. Ma gindeam ca batrinii pot face una-alta fara cursuri. Poate tricoteaza, croseteaza sau cos lucrusoare care apoi sa fie vindute. Daca e vorba de cursuri poate isi ofera cineva serviciile gratuit odata pe saptamina. Merita incercat.
Mult succes in continuare si tineti-ne la curent pe forum.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,RamonaJ bine ai venit la subiectul nostru
Maine la 10 mergem la ei. Le-am cumparat tot ce trebuie( Micaels a cumparat tortul, eu am luat cadourile, mai am de luat sucuri) o sa revin sa va povestesc
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Daca faceti fotografii sa le puneti sa vedem si noi. Distractie placuta miine.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaels spune:

Aici http://pg.photos.yahoo.com/ph/mail2micaela/album?.dir=98a9scd se afla fotografiile de la ultima petrecere de la azil.
Alaturi de acestea am pus cateva fotografii cu desenele pe care un domn de la azil, dl. Radu, le-a facut pentru noi. Aceste desene sunt foarte speciale, pentru ca dl. Radu nu a facut nimic "artistic" pana acum, iar priceperea domnisoarei psiholog (salutare Carmen!) si faptul ca le deseneaza pentru noi, l-au determinat sa le faca si sa ni le daruiasca.

Numai bine!

Mergi la inceput