Sa continuam sa fim alaturi de batranii nostri

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Am fost cu Dana vineri seara la batrani. Cred ca se simt mai bine dimineata. Pareau un pic obositi.Dana a donat 100 ron pt ei Multumim mult.Micaels, domnul Radu intraba non stop de tine si de Gabi. Mi-a dat o reteta cu medicamente sa i le cumpar. Ar trebui sa incepem sa ne mobilizam pt Craciun. Stiu ca e devreme, dar voi avea o perioada super aglomerata atunci si oricum idei mai multe nu strica. Cine se ofera si poate sa participe de Craciun?"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
"http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=1
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaels spune:

Of, Buggy, stii bine ce si cum cu timpul meu. Te rog sa imi spui de ce medicamente are nevoie domnul Radu si i le voi lua eu. Si mie si Gabrielei ne este dor de dansul, numai ca in ultima vreme nu am reusit sa facem nimic altceva in afara de munca.

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyonise spune:

Buggy, regret ca nu am putut veni vineri, m/am tot oferit, am promis si pana la urma...
As vrea insa sa ajut pentru craciun. De obicei cum procedati? Se strang bani si le cumparati cadouri fiecaruia in parte? Sau cumparati un obiect mai mare care sa le foloseasca tuturor ?
Ar fi util daca ne/ai spune cati sunt si de ce anume consideri ca ar avea nevoie si le/ar face si placere.
Acum, distinct de partea cu craciunul, o cunostinta a mea mi/a oferit un videorecorder, un pickup si discuri, daca ar fi nevoie de asa ceva. Eu le/as putea aduce reviste, ziare, bunicii mele de exemplu ii place teribil sa fie la curent cu toate noutatile.
D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

Salut

Contati si pe mine. V-am descoperit tarziu, imi pare rau.

Ce urmeaza ? Aniversari, Craciun?

Cum ar trebui procedat?
Bani, obiecte,o mana de ajutor?

Maria si Ilinca
La plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna
Bine ai venit ECMI alaturi de noi. Pe 26 octombrie se sarbatoreste Sf Dimitrie, ziua centrului. Vor fi prezenti si cei de la primarie. Am vorbit cu directoarea si ne-a rugat sa ducem pe cineva care sa sustina un program artistic ( am vorbit deja cu un actor-cantaret, Daniel Fatu, care le-a cantat si de Paste, nu mi-a promis nimic dar in principiu a fost de-acord) si sa ducem niste fursecuri si sucuri cu care sa ii servim pe batranii prezenti. Poate cineva sa mearga cu mine atunci? E undeva in jurul orei 11.Urmeaza apoi aniversarea celor nascuti in luna respectiva -care am putea sa o facem tot atunci-Pt Craciun, anul trecut am strans bani si le-am facut pachetele tuturor. Am cumparat de asemenea brazi artificiali, podoabe si 4 combine. Cineva a facut salata de boef, am dus ssucuri, prajituri, aperitive.Mi-as dorii sa reusim sa le cumparam lenjerie intima tuturor ca probabil nu au suficienta, avand in vedere ca sunt f multi abandonati si mi-ar placea-nu am idee ce presupune ca si plata- sa luam 200 de lenjerii de pat, sau daca nu 200 de cuverturi-sau sa obtinem o sponsorizare. Cuverturile lor nu arata prea bine si poate s-ar simtii mai bine in asternuturi noi.Trebuie insa sa ne mobilizam sa strangem deja bani. Revin cat pot de repede cu socotelile si cu cati bani mai avem.Multumesc mult de implicare si pt actiunea de Craciun sper sa ne strangem iar mai multe ca anul trecut"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
"http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=1
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

Voi incerca si eu sa cer liber pe 26 oct, dar... nu pot sa promit nimic :(
Pentru Craciun, pot contribui cu banuti si cu mers pe la achizitionari, daca e nevoie. Super ideea cu asternuturile, dar... costa... :( Ufff. numai "dar"-uri produc azi (si boroboate la serviciu). Revin cind trece deprimarea, sorry.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyonise spune:

Am sa vin eu cu tine, buggy, pe 26.Fiind in timpul saptamanii voi fi sigur in Bucuresti. Inteleg ca sunt cam 200 de persoane in centru pentru care ar trebui cumparate dulciuri, sucuri etc. Cati sarbatoriti sunt in luna octombrie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

Vin si eu pe 26.

Doar spune-mi cum facem cu cumparaturile, cum strangem banii...
Cum procedati de obicei?

Imi place ideea cu asternuturile.
(nu putem rezolva mai simplu cumparand materialul si confectionandu-le la croitor? asa suntem siguri ca se potrivesc. nu ma pricep, zisei si eu).



Maria si Ilinca
La plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyonise spune:

M/am interesat cat costa o patura. In Dragonul Rosu preturile pentru o patura calduroasa variaza intre 15 si 25 RON.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,De doua zile dau tarcoale site-ului si nu am reusit sa intru, pt ca eu deschid in general www.desprecopii.com si nu mai merge logarea asa.Acum m-am prins cum sa intruMi-ati facut o bucurie extraordinara ca veniti cu mine si va multumesc foarte, foarte mult.In legatura cu 26 m-am gandit sa folosim din banii pe care i-am primit din partea DC si din care nu am cumparat decat carje pentru un batran si ne-au mai ramas in jur de 1200 ron. Vor venii 75 de copii de la un orfelinat si le vor canta batranilor. Pt ei ( copii) m-am gandit sa il duc pe Profeorul Trasnit alaturi de care, acestia sa faca niste experimente stiintifice distractive.Tot pt micuti, ne-au rugat daca am putea sa pregatim niste pachetele cadou. 90 de batrani vor fi prezenti la eveniment.
Sarbatoritii sunt in jur de 13.Va scriu in cele ce urmeaza lista de cumparaturi pt 26 octombrieServetele de masa- 6 pachete
Pahare plastic - 3 suluri
farfurii si tacamuri de unica folosinta
sucuri
dulciuri si fursecuri
tort-10 kg
baloane de decorat sala
autocolante cu aniversare (the party is here) ceva de genul asta
hartie creponata
pachete pt copii -75Cumparaturile trebuie facute cat mai din timp, astfel incat m-am gandit sa merg sambata sau duminica la Cora Militari deoarece, compania mea sustine acolo spectacole pt copii si trebuie sa fiu si eu prezenta la activitati. Sta cineva in zona si poate sa vina cu mine la cumparaturi?Banii ii strangem in contul afisat pe prima pagina a subiectului sau cand ne intalnim.Deocamdata cam atat, daca mai aveti idei, sugestii, le astept cu drag"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
"http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=1
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput