FIV 1

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna fetelor, ce faceti? Eu ma simt minunat. Karula multumesc mult pt.nr.de telefon, am sunat La Medsana si lucreaza pe 1 si 2 Mai, asa ca o sa merg la ei sa fac analiza.deabia astept.
Gabi si eu data trecuta am stat 2 saptamanii la pat dar degeaba, Niculescu mi-a zis sa stau 3 zile cat mai mult in pat si dupa sa-mi reaiau activitatea dar fara eforturi, eu o sa stau cumintica aici in casa, la tv. calculator si carti, dar peste 7 zile o sa ies un pic la plimbare cred, ca este prea frumos afara.
Karula sunt 3 embrioni.
Ileana bine ai venit ce ai facut la Ancar, ce ai stabilit cu el?

Fetelor nu stiu cum sa va spun dar simt ca am sa reusesc de data asta, vorbsc cu bebei mei, ma mangii pe brtica si le spun sa sta cumintei acolo ca mamica si taticul deabia ii asteapta sa se nasca.
Pe 1 sau 2 Mai o sa bem sampanie.

Va pupicesc si aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Cat ma bucur pt. tine. Ma mai incarc si eu din optimismul si energia degajate de tine...
De abia astept sa aud rezultatul tau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Pia, cred ca cel mai bine e sa faci asa cum te simti tu bine. Daca simti ca poti sa te plimbi, te plimbi. Daca simti nevoia sa stai in pat, stai in pat. Am inteles ca se recomanda un mod de viata cat mai normal tocmai pt. a contribui la mentinerea sarcinii, obisnuirea embrionilor cu mediul natural al uterului.
Voi vedeti ce valori capata timpul pt. noi in astfel de momente? Doua saptamani, un an, o luna, toate depasesc parca "timpul" real si atarna pentru fiecare cat o viata de om...

P.S.: Scuzati filozofeala, nu stiu ce m-a apucat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:


Pia,eu zic sa te plimbi cate un pic dar numai dupa 3 zile...de maine de exemplu.dar acum sa nu te plimbi exagerat...cate putin...eu la FIV-ul din octombrie nu o sa pot sta numai in pat.Trebuie sa-i dau papi Simonei si sa am grija de ea.Poate ca o sa vina mama mea la mine si ma va ajuta...e tare greu pt mine dar am asa o forta de nu stiu unde...mai greu o sa fie cu drumurile la Bucuresti.

Te pup,

Gabi.

PS:Abia astept sa ne dai vestea cea mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Inca o zi, Pia! Si vremea tine cu tine, ca daca e frumos afara parca e totul mai frumos... Ai burtica umflata? De pofte nu te intreb chiar acum, dar nu mai e mult.
Gabi nu-si mai aduce aminte cu cat timp inainte de embriotransfer a inceput tratamentul, asa ca stau si astept prima zi de invadatie cand il sun pe Ancar. Sper sa nu fie chiar in toiul Pastelui... Simptomele au inceput de sapt. trecuta, dar tot cand i se nazare vine...
Pupici,
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Ce tratament pregatitor faci?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Eu nu-mi mai amintesc sa fi facut injectii la al doilea FIV.Poate ca doar injectia de oprire a ciclului si utrogestan inainte de transfer.Sincer nu-mi amintesc de injectii...Eram stresata daca au rezistat toti embrionasii pt ca in carti scriau ca doar 60% rezista si chiar inainte de a intra noi iesea o fata plangand pt ca poti avea surpriza sa nu reziste niciunul.La mine au rezistat toti 5!La congelare i general se pun cei mai buni embrioni si sansele sunt mai mari pt ca rezista si la decongelare sau cum se numeste care e un stres pt ei...

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna fetelor, in sfarsit am reusit sa ma conectez si eu la net, de 2 zile ma chinui dimineata, pranz, seara si nimic, ce naiba o avea nu stiu, acum de 2 ore m-am chinuit si deabia am intrat.

Va spun dragele mele ca ma simt foarte bine, Karula au trecut 5 zile deja, off deabia astept sa vina pastele si 1 Mai, sigur totul va fi bine. N-am iesit inca la plimbare, poate duminica, dar pe aici prin casa m-am tot invartit. N-au inceput inca greturile, doar ceva ameteli ieri si m-a durut un pic burtica (sau prins sigur) in rest nimic.

Ileana cand te-a programat Ancar?

Gabi, tiam spus ce a zis Niculescu nu trebuie sa exageram cu statul in pat, asa ca sigur tu in octombrie o sa fi ocupata cu Simonica si zilele vor trece mult mai repede si gandurile tale nu vor sta numai la bebei din burtica si ai sa vezi cat de repede trec cele doua saptamani.

Va pupicesc si sper sa vorbim maine si aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Rabdare Pia...acum asta este "incercarea".Daca simti ca s-au prins este super Ok.
Cred ca ai dreptate sa zici ca deja s-au prins, ca ai facut sambata transferul si a trecut "timpul de inat".
Eu merg maine din nou la Ancar, vedem ce stabilim.

Ai grija de tine si BBi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Pia, hai sa ti-o zic si pe-asta: pe 30 aprilie e ziua mea, asa ca m-am gandit sa-ti cer de la obraz() sa-mi faci un cadou. Daca sunt doua, nu ma supar, sa stii. Inainte de Fiv asa ma gandeam, ca imi fac un super cadou, dar acum a cazut in "sarcina" ta... Si eu cred ca asta ai simtit, ca s-a(u) prins... Asa sunt bebeii astia ai nostri, se "prind" mai greu ca ne prapadim de dorul lor!
Soare fetelor! si lasati grijile ca vin Sarbatorile si asta e momentul cel mai nimerit sa ne imbunam cu toti si cu noi insine...
karula cea

Mergi la inceput