FIV 1

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pia,cand reusesti sa scrii pe forum spune-mi si mie ce analize sa fac!Pana atunci bafta in continuare!Suntem alaturi de tine!Fetitele se prind repede!Poate ca tura asta au fost fetite!Poate ca peste 2 luni ne spui ca sunt gemeni!

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Fetelor va pup si va multumesc, "floricelele" sunt deja in burtica me si acolo vor ramane.
Stau cumintica la pat.
Gabito tu cate zile ai stat la pat, ce ai facut in tot acst timp.
Va pup si va tin pumnii, nu pot scrie mult ca ma cearta sotul, deabia ,m-a lasat sa ma apropii de calculator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:


Mi-a zis Niculescu ca toti embrionii au fost superbi, divizati in cate 8 -10celule tocami cum trebuie, de data asta s-au dez.mai bine ca data trecuta si ca sigur se vor prinde. Mi-a spus sa stau linistita la pat 3 zile si dupa sa ma plimb dar fara efort, sa nu lancezesc in pat, Gabi tu cum ai procedat, cum este bine?

Va pupicesc dulce dulce, o sa intru iar maine (cand placa sotul la serv. ..hehehe, ca tare grijuliu este)

Sper ca IEPURASUL anul acesta ca fie darnic cu mine.

PS:Fetelor o fi deschis la Medsana pe 1-2 Mai, daca nu mi-au zis s-o fac pe 5 la Giulesti, dar parca n-am rabdare pana atunci.

LA MULTI ANI DE FLORII.DACA AVETI PRIN FAMILIE, TOT CE-SI DORSC SI SA FIE FERICITI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

PIIIIAAAA!!!
Sa dea Dumnezeu sa fie asa cum va doriti! E minunata vestea pe care ne-ai dat-o. Cati embrioni au fost pana la urma? Ce sentiment trebuie sa fie asta, sa stii ca s-a cuibarit viata in tine...
Hai sa-ti dau tel de la Medsana, mai bine sa suni sa le aflii exact programul de 1 mai: 9607 (linie care mai mult suna ocupat...), 410. 86.43; 410.85.43; 410.84.59
Iti mai doresc sa-ti fie usoara asteptarea si sa nu te plictisesti stand in pat zilele astea, dar o pauza pe zi de "taclale" cu noi pe forum cred ca e obligatorie!...
Te pup si pe tine si pe mormolocii tai scumpi!

Ileana,
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

Buna!
Sunt in situatia de a efectua o FIV. Voi, fetelor care ati trecut prin asta, mi-ati putea spune ce criterii exista pentru efectuarea FIV (nr. spermatozoizi, mobilitate etc) si daca cineva a beneficiat de vreun program intr-o clinica de stat la noi in tara, care au fost criteriile de a intra in acest program?
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Buna Chiara!
Nu pot sa-ti dau detalii despre programul acela de fiv subventionat (am aflat de curand ca exista), dar in legatura cu celelalte conditii:
la tine trebuie sa fie ovarele si uterul OK, nu conteaza trompele, iar la sot se poate face si cu 0 spermatozoizi (prin punctie testiculara, la Medsana), iar daca sunt spermatozoizi dar n-au mobilitate, se face ICSI, adica se injecteaza spermatozoidul direct in ovul.
Mai citeste din mesajele noastre, poate te inspira ceva. Mai poti cauta si subiectul "Pia (cerere de detalii)" care trebuie sa fie printr-o pagina anterioara la acest forum.
Succes!
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pia,salut!Ce faci viitoare mamica?Cum te simti cu bebitele acolo?

Eu am fost foarte exagerata de ambele dati cand am fcaut FIV.Adica de fiecare data am stat in pat 2 saptamani chiar daca primadata am simtit dupa 7 zile ca s-au dus.Eu speram totusi sa fie doar un sentiment ciudat si in realitate sa nu fie asa.Deci am stat in pat si citeam carti sau ma uitam la Tv sau la video toata ziua.Eram singurica acasa si ma plictiseam de moarte nu alta.Aaaa si ma gandeam la tot ce e mai frumos pe lumea asta adica la bb-le meu si la ce o sa-i cumpar dupa ce raman insarcinata.Contrar la ce am facut eu..dr din occident recomanda viata normala.Adica sa mergi la serviciu ca si cum nimic nu s-a intamplat.Eu nu am putut face asa ceva.De fiecare data mi-am luat concediu si am stat in pat.Chiar si la Medsana asistentele imi spuneau sa stau in pat cateva zile si apoi gata!Nu stiu ce sa-ti recomand ...eu asa am facut si pana la urma a fost bine.Eu atunci nu aveam calculator acasa si deci nu aveam unde intra pe internet.Acum poate ca macar un pic poti intra.

Te pup si pe tine si pe bb-lite!

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Salut Chiara!

Voi cum ati ajuns la FIV?Eu am facut de 2 ori FIv si a doua oara am reusit.Am o fetita de un asi jumatate Simona Georgiana si in Octombrie ma pregatesc de al treilea FIV.Eu ambele FIV-uri le-am facut la Medsana cu prof Ancar.In ce priveste subventia statului pt unele persoane la FIv...eu zic sa te gandesti ca suntem in Romania si totul se da pe spaga,pile si cunostinte.Ce sanse au niste amarasteni la asa ceva?

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Super Pia. Multa bafta si multa grija de tine.
Poate o sa ai gemeni...
Bafta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetelor va dau o adresa foarte utile..unde ve-ti gasi f multe explicatii ..si despre FIV si despre stimularea terapeutica a ovulatiei...si multe alte metode

http://www.sabyc.ro/metoda.html

pupici

Mergi la inceput