FIV 1

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ileana,cred ca analizele genetice nu le fac pt ca primul bb a fost sanatos,nu a avut malformatii ...dar cele pt infectii prin care pierzi sarcina o sa le fac pe toate.Ancar nu-ti da de facut astfel de analize.El nu da decat analize hormonale.eu ma stiu cu probleme si vreau sa fiu sigura ca totul e OK.
Sunt disperata ca voi naste la 7 luni...

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

o lalala ce veste minunata Karula, ce mult ma bucur pt/tine, ti-am spus eu ca prinzi si tu insamantarile de primavara, ce bucurie mi-ai facut ...hehe o sa avem bebei de aceeasi varsta exact cum spune Gabi.Doamne ajuta, ma rog pt.tine, pt.Ileana si Gabi (azi merg la biserica ) sa ne realizam visul.

Multumesc mult pentru informatia legata de Medsana.esti o dulce. Sigur in rezultatul acela va scrie POZITIV si sa vezi ce petrecere dam.

Dar produci draga mea foliculi nu gluma (ar trebui sa-mi mai dai si mie.hehehe.glumeam).

La 15,30 ma gandeam la Ileana si-i tineam pumnii pt.ca totul sa fie ok in discutia cu Ancar si s-o programeze cat mai repede, deabia astept sa aud vestile bune de la ea.

Sunt sigura ca, cat de curand vom bea sampanie si vom da o petrecere aici.

Karula mie mi-au spus sa iau acid folic de acum o luna si sa nu-l intrerup si bineinteles Utrogestan.

Va pup dulce si tot bine din lume, sa dea Domnul auzim numai vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Pia, ce "marca" de acid folic ai luat si in ce dozaj? Am ametit de creieri gandindu-ma si razgandindu-ma cu suplimentele astea prenatale. Dar acidul folic e necesar oricarui organism, singura mea temere e sa nu interactioneze cu ceva din trat. dat de medic, de nu-mi zice el nimic de asta...

Hai Ileana ca ne fierbi la foc mic...

Pupici,
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Raluca, scumpa mea, mie mi-a spus sa iau acid folic romanesc, costa 7.000 lei/30 drajeuri a 5 mg si sa iau cate o pastiluta pe zi, sunt facute de Sicomed SA. Nu stiu ce sa-ti zic intreba-l si tu pe Ancar sa vezi ce zice, mie asta mi-au zis asta fac.

Ileana cred ca o sa ne fiarba cateva zile cu vestea....acum o fi ajuns acasa saracuta, ca avea intalnire la 15,30 parca la Ancar.

Te pupic si ai grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Multamim dumitale!
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ancar nu da nimic inainte de reusita!Mie mi-a pus sa iau prenatal doar de la 7 saptamani cand eram lesinata...Eu chiar nu stiu ce sa fac ...daca sa iau sau nu ceva inainte de FIV.Prenatalul sau ac.folic nu interactioneaza cu hormonii.Sunt vitamine si nu au ce rau sa faca.

FERICITELOR!

Acusi o sa vorbiti de greturi...dar mai treceti si pe la noi la aspirante si va astept repede si la parintii intreaba...eu nu prea mai am multe nelamuriri cu Simonica...sper sa vina al doilea ca sa inrebam iarasi vrute si nevrute.Mai trec in vizita pe la acel forum mai rarut.

Va pup,

Gabi.

PS:Karula,Ancar nu da acid folic!Doar prenatal.daca iei acid folic,prenatal trebuie sa iei de la 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Pia,
Poate astazi nu mai reusim sa "vorbim", asa ca iti urez de pe acum sa treci si de hopul de maine cu aceeasi seninatate si incredere ca pana acum! Greul a trecut, maine va fi floare la ureche, iar de poimaine ne ocupam noi de tine sa ti se para asteptarea mai usoara.
Daca faci insamantare inainte de Florii inseamna ca o sa se prinda o floricica (poate doua) pe care eu deja o mangai dragastos cu gandul cel mai bun!
Tinem pumnii si te pupam,
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ce faceti fetele?Pia cum te simti?Ce fac bebelasii?Sa stai cumintica in pat si sa ne dai vestea cea buna de 1 mai.Karula ce faci?Ileana ce faci?Ileana , cand te duci la Ancar?Poate ca te programeaza la FIV in Iunie ca si pe Karula.Noi asteptam deocamdata.Am o bebe nascuta iarna,vrem o bebe nascuta vara!


Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Gabita, eu sunt bine-bine, acum ca mi s-au dat sperante. (ti-am pus coletul, scriu mail mai in detaliu).
Ma gandesc la fete si abia astept un semn de la ele.
Mai bine ca faci FIV la toamna, sa mai esalonam emotiile, ca daca eram toate puse la frigare nu stiu ce ne faceam...
Oricum tu ramai cu titlul de "experimentata", dar te prindem noi din urma...
Pupici,
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pai sa stii ca aveti noroc cu mine.Eu de cunosteam pe cineva care a avut sarcina FIV eram superfericita.O sarcina Fiv este altfel decat una obisnuita.Imi doream sa aflu cat mai multe dar nu aveam pe cine intreba.Citeam toate cartile dar eu aveam niste simptome care le descriau in carti ca fiind prevestitoare de avort si nu a fost asa.In carti se exagereaza f.mult.Tare stresata mai eram.
Despre asta o sa va povestesc la timpul potrivit!

va pup,

Gabi.

Mergi la inceput