FIV 1

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pia,nu stiu daca poti sa intri astazi pe forum dar eu te intreb:ce analize genetice ai facut inainte de FIV?Ileana,tu faci analizele toate?O fata mi-a scris la subiectul liste de analize dar nu mi-a zis ce analize genetice trebuie sa fac.Nu vreau sa pierd o sarcina prin FIV daca se prinde.

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus

Ce faci Karula? Ai vorbit?
Eu nu mai pot sa intru pe net..sa vad ce raspuns dai...
O tipa care dupa parerea mea avea totul ( inclusiv 2 baietei mici), s-a aruncat pe fereastra ieri...
Maine o sa merg la inmormantare care este la Hunedoara si pe urma sa vad cum ajung la Bucuresti...
Sunt ca dracu...
Oricum, eu sunt programata la 15,30.
Sunt bruneta si inalta.

Poate ne intalnim, daca nu bafta multa sa fie bine la eco...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus Pia,

Sper ca totul a decurs normal si bine... o sa razi, am pus si lumanari..si am pus pt. tine, iar mintea mea a pus urmatoarea pt. BB-ul tau...
Ai grija de tine...
Eu nu stiu daca mai pot intra pe Forum zilele astea, BAFTA sambata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

gABI,

Eu inca nu am facut analize de "sarcina".
O sa vad ce-mi recomanda sa fac...o sa fac.
De capul meu nu vreau sa fac nu stiu ce analize...mai ales genetice.
Nu! Nu vreau sa descopar ca nici "genomul" uman la mine nu are aceeasi forma ca cel descoperit de cercetatori..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna dragelor, va multumesc din suflet sa ati fost alaturi de mine, totul a decurs normal, mi-au recoltat 4 folucili mari, frumosi si de buna calitate, pe cei 2 de pe avarul dreptu n-au putut, n-au vrut sa riste sa-mi "strice" edometerul, Cocei mi-a spus ca cei 2 foliculi vor produce progesteron care v-a ajuta viitoarea sarcina. Maine o sa dam telefon sa vedem cum se dezvolta embrionii si sambata la embriotransfer. Eu ma simt foarte bine, anestezia am suportat-o bine, am dormit putin si la 12,30 eram acasa. Am dormit inca o ora si ma simt minunat si-s sigura ca voi reusii.

Ileana esti o dulce si-o draguta si-ti multumesc mult mult mult. Maine o sa va tin pumnii la toate.
Gabito o sa-ti scriu zilele acestea ce analize am facut (merge ca naiba netul acasa).

Karula multumesc mult, sotul chiar a fost la inaltime si nu numai el si lui sunt f.f.buni.

Mi-au spus ca analiza betaHcG in a 14-a zi trebuie s-o fac la Medsana pt.ca ei nu lucreaza din 25 pana pe 5 Mai. Imi puteti da detalii cum se procedeaza acolo, cat costa (oricum nu conteaza prea mult) si dupa cat timp iti da rezultatul?

Deci sper din tot sufletul ca pe 1 MAI sa va dau vestea cea mare.

Cocei mi-a zis ca nu cumva sa le stric procentajul si sa fiu f.optimista ca voi reusiiiii, din lotul meu sunt pana acum 3 reusite, maine umeaza alte 3 embriotransferuri si al meu sambata.

PS: Offffff am innebunit cu netul asta care ma tot deconeteaza, am scris de 3 ori mesajul. Imi pare rau ca este asa de scurt dar sper sa-l transmit pe acesta macar.

Va pupicesc dulce dulce si va iubesc Pia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Fetelor scuzati-mi greselile, dar ma grabeam sa scriu sa nu ma deconectez iar si sa pierd mesajul.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Pia, dragalasa de tine!...
Felicitari din toata inima pentru inceputul promitator!!! Suntem mandre de tine si continuam sa ne gandim ca totul va fi minunat pana la capat. Cand ajung in seara asta acasa iti zic exact cat costa analiza la Medsana (parca 350.000) o faci dimineata si ai rezultatul seara (personal, telefonic, fax etc cum doresti).
Acum te pup, dar maine dupa ce ma intorc de la eco (la 9 dimineata m-a chemat la Pantelimon) revin cu vesti proaspete care sper sa fie cel putin la fel de bune ca ale tale. Sa te odihnesti si sa ai grija de tine!
Te pup cu foc,
karula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Da, Pia, am ajuns acum acasa si m-am uitat in pliantul de la Medsana: beta-hCG costa 370.000. Se recolteaza in orice zi de luni pana vineri intre 8.00-18.00 si rezultatul il dau in aceeasi zi la 19.00. Si mai scrie ceva aici: "rezultatul Piei va fi obligatoriu pozitiv" - asta ce-o fi insemnand?!?!?!
Sa visezi frumos,
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Tot eu sunt, dragele mele, si vin cu vestile mult asteptate:
SUNT FOARTE BINE!!! La sfarsitul lui mai, inceputul lui iunie (adica primul lot care va urma), fac embriotransferul. Nu va puteti imagina cata fericire e in sufletul meu! Ce mi s-a parut de-a dreptul caraghios e ca... am inca foliculi (nu ma potolesc!), de-aia simteam eu intepaturi pe ovare, ca ele, saracutele, produceau in continuare...
O sa-l sun in prima zi de ciclu (adica saptamana viitoare) sa-mi spuna cum incep tratamentul. Banuiesc ca pentru oprirea ciclului urmator, pregatirea uterului si a endometrului, prenatale etc. M-am hotarat ca pana atunci sa nu iau nimic de capul meu (acid folic, vitamine).

Acum asteptam vesti de la Ileana, care dupa Pia si mine n-are voie sa vina cu vesti mai prejos!!!
Va pupez,
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

FELICITARI PIA!
FELICITARI KARULA!

Cred ca o sa aveti bb-ii apropiati!O luna diferenta,atat!

Va doresc din tot sufletul sa reusiti pt ca am trecut si eu prin ce treceti voi!Sunt sigura ca va fi bine!Eu cred ca anul acesta iepurasul va aduce un bb!

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput