FIV 1

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Salut gagici,
Nu mai gaseam subiectul de discutie, pana sa constat ca ati facut altul si s-au umplut deja 2 pagini...
Devenim campioane pe subiect...

Intr-adevar SAPTAMANA DE FOC...
Eu azi noapte deja nu am putut sa dorm numai cu gandul la ce o sa fie joi..Mari emotii am....

Pia,
Miercuri la ora 10, pe cuvant ca o sa fiu la biserica. Toata bafta din lume. Sa fi optimista si curajoasa...Trebuie sa vina primavara si pe strada ( sau mai bine zis in grupul) nostru...

Si eu am inceput sa ma gandesc la analizele alea de la Cantacizino...
Are cineva lista cu ele?
Ma apuc sa "ma intep " ca sa ma obisnuiesc cu acul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Multumesc mult Ileana si eu am fost ieri la biserica si m-am rugat, va tin pumnii joi ca totul sa fie bine si sa va programeze cat mai repede.
Curajul nu-mi lipseste, optimism am destul deci ce-mi mai trebui..putin ajutor de la D-zeu ca totul sa fie ok.

Neaparat trebuie sa spargem gheata, sa apara soarele in grupul nostru, sper sa fiu prima si voi toate sa ma urmati.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Pia,
Sti ce spun babele cand una se marita?" Sa tarasca un picior...ca sa urmeze si celelalte"...cam asa suntem noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Deabia astept ziua de maine si cea de sambata si sincer as vrea sa adorm si sa ma trezesc deabia pe 5 Mai cand ma duc sa fac analiza betaHcG si sa aflu rezultatul care va fi sigur POZITIV.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Te imbratisam Pia! O sa dormi maine pe la zece un pic... Sper ca trezirea "la realitate" sa se produca intr-un mod placut. Mie mi-era teama sa nu vorbesc in somn, in timpul anesteziei, mai cu seama ca in noaptea precedenta mi-a zis sotul meu ca vorbisem in somn si spusesem ceva de genul "cadouri pentru doctori"... desi, asa cum v-am zis, am eliminat din start subiectul asta... Ce-ar fi fost sa le zic asta, dar sa nu le dau nimic?! Sau stiu eu ce alta bazaconie... Este esential sa nu bei nici o gurita de apa, ca sa nu ai apoi de la anestezie senzatie de voma, dar esti cu siguranta instruita si experimentata. Pentru mine a fost cea mai groaznica incercare, asta cu setea, ca dupa ce ca eram programata pe la 13.30, am intrat pe la 16.00 si abia pe la 20.00 am plecat de la Medsana... Toate se plangeau de foame, eu vedeam doar izvoare cu apa rece in fata ochilor!
Sigur o sa vorbim maine pe seara, ca o sa-ti revii repede, o sa vezi.

Sa fiti curajosi! Sa nu uitam ca si sotul tau are un rol de baza maine, asa ca ii urez si lui sa fie la inaltime si sa fie BARBAT si la propriu, si la figurat! Sa aveti grija de voi, copii!

Oute mari si prolifice, sanatate si CALM!!!
Va pupam,
K. si C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

PIA,MULTA BAFTA ASTAZI!!!!

Sper ca de data aceasta sa fie de bine totul...si in Mai sa ne dai vestea cea mare,adica sa fii si .Eu am inceput sa am greturi din a doua sapatamana si poate da Dumnezeu sa fie si la tine la fel!


Haide si la noi!


Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Cami,bine ai venit printre noi!Cred ca noi,cele propuse pt FIV suntem cele mai oropsite de pe forum!Sansele la noi sunt tare mici fata de la celelalte!Dar Dumnezeu e mare si asa cum m-a ajutat pe mine trebuie sa va ajute si pe voi!
Dr Munteanu nu face FIV?Eu stiam ca el se ocupa.
Nu vreau sa te dezamagesc dar mai este o fata pe forum care a facut 2 FIV la Timisoara,cu reusita la al doilea FIV si a pierdut sarcina in primele luni pt ca dr nu s-au ocupat de ea dupa.Ai grija!Probabil ca acolo se poarta sistemul spagii dupa reusita.Dupa ce un FIV se prinde ,sarcina este sustinuta numai cu medicamente si daca nu iti dau tot ce trebuie se poate pierde sarcina f.usor.
Cand vrei sa faci FIV?La Bucuresti nu fac in timpul verii pt ca nu se prinde!Eu vreau sa fac in toamna la Bucuresti!


Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Karula,ce vesti ne dai?Ai fost la Ancar?

Te pup,


Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Gabi, vezi ca ai vreo... trei mailuri!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Oare de ce Dumnezeu le da la toate tigancile bb cu nemiluita si pe noi ne chinuie atat?Tot timpul vad pe strada tiganci insarcinate si cu inca 2 puradei dupa ele sau vad femei la 45 de ani cu burta mare!Am devenit obsedata de femeile cu burta!Culmea ca sunt iarasi obsedata ca eu nu voi ramane si nu voi avea burta!Sincer,nici data trecuta nu am apucat sa am burta pt ca Simona s-a nascut la 7 luni si doar ma latisem in solduri si ma ingrasasem.Burta nexam!
Stau si ma uit pe strada la toate femeile cu burta!Oare sunt intreaga la cap?Vreau sa am greturi chiar daca e groaznic!Cand esti insarcinata parca esti alt om.Din cauza asta se spune ca simti cand esti insarcinata...burta umflata,gust metalic in gura,dureri de stomac de dimineata ca un gol in stomac si greturi cand vezi mancarea.V-am spus ca eu nu puteam manca decat portocale si covrigi in primele 3 luni.Vreau sa simt iarasi asta!V-am scris asta ca sa stiti cum se manifesta o sarcina prinsa prin FIV.


Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput