FIV 1

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Draga Pia,
Mai mult ca sigur ca urmatorul lot e in a doua jumatate a lui mai, dar si asa ar fi minunat! Cred ca m-as multumi si cu iunie... La ce ora e maine punctia, sa fim "pe faza" si sa-ti trimitem din energia noastra pozitiva!
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bucur Camelia spune:

Gabi, multumesc mult pentru inciurajari.Ma bucur ca m-ati primit in "clubul" vostru, am si eu cu ine sa vorbesc despre subiectul asta care pentru mine este singura prioritate in viata mea.Oare exagerez?M-a speriat mult diagnosticul "menopauza precoce".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Cami, deci cu dr. e rezolvata treaba! Despre tratamentul pe care-l faci n-am auzit pana acum nimic... Merional-ul ar fi stimularea pt. FIV? Imi pare rau ca nu-ti pot zice nimic de afectiunea ta, la noi problema este sotul, dar pot sa-ti zic sigur ca atunci cand ai incredere in medicul tau, sansele cresc pt. ca subconstientul lucreaza si el din greu.
Pup,
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bucur Camelia spune:

Va tin pumnii fetelor !!!!!Ileana , se pare ca suntem colege de "suferinta" .Sa dea Dumnezeu sa avem noroc si noi.As fii cea mai fericita femeie din lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bucur Camelia spune:

Karula, cred ca si cu o vorba buna si incurajari ma poti ajuta .Da , Merional-ul este medicamentul- injectabil de stimulare a FSH-ului (cred eu) pentru FIV.Sa ma scuzi, dar eu nu prea le am cu domeniul medical deloc. De aceea am apelat la voi care ati mai trecut prin asta.Vreau sa ma informez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Eu, cautand pe net, am gasit toate informatiile despre fiolele de stimulare, firma producatoare etc. Ciudat ca ti se da un medicament care nu se gaseste la noi, dar Ungaria e aproape de tine. Poti cauta pe google.com firma producatoare si apoi ii dai sa caute adresa cu .hu (ca sa gasesti chiar adresa din Ungaria). Nu mai stiu exact, dar la un moment dat a fost pe forum o fata care avea cam acelasi diagnostic, doar ca pus mai devreme, pe la 27 de ani parca. Pana la urma FIV-ul o sa-l faci tot cu Munteanu?
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Karula maine la 10,00 este punctia si va multumesc, sigur ai sa prinzi lotul din Mai( luna florilor) si o sa infloresti si tu.

Cami ai toata increderea in dr.tau si iti doresc multa bafta. Din pacate nu stiu niciun caz ca al tau. Dar sanse sunt sigur.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Karula m-ai intrebat cum ma simt, eu zic ca bine chiar daca imi simt ovarele f.mari si ma cam doare cel drept (este cazut si din cauza asta, nu ma intreba cauza ca nu stiu, i-am intrebat ieri si nu mi-au dat o explicatie, nu-si pot explica, cand am inceput stimularea totul esra ok, intre timp s-a intamplat ceva pe acolo, poate din cauza tratamentului).
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bucur Camelia spune:

Da, o sa-l fac aici pentru ca locuiesc acum in Timisoara (temporar), mi-e mai usor .Am cautat pe net dar nu ma descurc nici cu limba asta. Desi se presupue ca fiind din Tg Mures ar tebui sa stiu limba.Daca aflati ceva despre medicamentul respectiv dati-mi un semn.

va pu dulce si multa, multa bafta!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Cami, deocamdata am aflat ca este produs de firma englezeasca Denfleet Pharmaceuticals. Dar n-am gasit informatii despre farmaciile din Ungaria care il detin. Se pare ca nu au reprezentanta acolo, asa cum are Organon (firma care produce Puregon). Daca mai dau de ceva interesant iti zic.
k.

Mergi la inceput