FIV 1

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pia,bravo!Sa stii ca nu toate fetele au greturi!Eu din pacate fac parte dintre cele cu greturi.Eu si inainte de fiecare cicluy am greturi de parca sunt insarcinata datorita nivelului ridicat de progesteron.Iti dai seama ca dupa ce s-a prins aveam greturi cumplite...nu vomitam..nu puteam manca nimic,am mai spus:covrigi si portocale.Curand o sa inceapa si alte simptome:gust metalic in gura,gauri dimineta in stomac...of,iti doresc din tot sufletul sa fie asa!

Gabi.

PS:Sa faci un baietel!O fetita este deja in grupul nostru sau poate un baietel si o fetita!Asa mi-am dorit eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Fetele,la sfarsitul lui Iulie merg la Ancar...poate ca au un lot in Sptembrie si in octombrie cand ma duc la serviciu am bb-ii in burtica.Ma duc 3 luni la serviciu si apoi fac cerclaj si stau acasa pana se naste(nu vreau 3 bb asa s-a nimerit).

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna fetelor

Karula, tauroaica mea, ce bucurie am sa-ti fac, ai sa fvezi tu, sigur pe langa celelalte cadouri de ziua ta va fi si al meu, cchiar daca va fi cu o zi mai tarziu. Si acum iti dau si eu o veste, si eu sunt o tauroaica asa ca sigur de ziua mea(19.05), bebeul(ei) meu(ei) va(or) avea O luna(ca doar au fost implantati pe 19.04), asa ca stii destul de bine cat de incapatanate, rabdatoare suntem si nu ne lasam pana nu ralizam ceea ce ne propunem, asa ca sigur vor REUSII toate.

Eu ma simt foarte bine, v-am zis am ceva ameteli, dar greturi INCA NU.

Gabi ma bucu pentru tine, deci in toamna eu si Raluca va vom sustine pe tine si Ileana, veti fi cam in aceeasi perioada cred.

Va pupicesc si sa auzim numai de bine

PS: Vad ca azi a mers netul la mine, daca cumva nu mai reusesc sa ma conectez pana sambata va doresc un PASTE FERICIT si IEPURASUL sa ne implineasca marele vis.BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Salut!

Va doresc la toate un si un si un +un si o garmada de bb pentru noi toate!
HRISTOS A INVIAT!

O SA FIM CELE MAI FERICITE MAMICI DIN LUME!

VA PUP DULCE,

GABI SI SIMONICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Dragele mele,
Maine dimineata plec din Buc., dar marti sunt din nou cu voi. Sa dea Dumnezeu sa avem sarbatorile luminoase si calde!

Asa deci, Pia, de asta-mi esti... Pe 19 mai e nascut cel mai bun prieten al meu, un om la care tin enorm si cu care m-am inteles de o groaza de ani minunat. Chiar si fizic semanam, ca doi frati. Deja o parte de cadou mi-ai facut-o cu vestea asta! Astept cu nerabdare restul...

Paste Fericit, flori (filme, fete...) si soare va doresc din toata fiinta!
Cu drag,
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Salut gagici,

In asteptarea vestilor bune (n a Piei intai, Karula, Gabi...poate si eu), va doresc un Paste Fericit! si BB-ii doriti!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Paste fericit!

Hristos a inviat!

Sa dea Dumnezeu cate un bebelus pentru toate aspirantele!

Gabi si Simonica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:


Dragele mele prietene si surorii in ale suferintei, sa va ajute Dumnezeu si HRISTOS A INVIAT!

PASTE FERICIT SI CATE PT.FIECARE

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Persina spune:


Hristos a inviat!

Dragele mele,

In seara asta am descoperit acest forum si stau aici lipita de calculator, v-am citit toate mesajele, nici nu stiti ce nevoie aveam de asa ceva. Eu locuiesc in Canada si am tot cautat pe Internet dar gasisem numai forumuri din State si citeam dar nu-mi venea sa scriu, nu-i asa de usor sa-ti spui of-ul intr-o alta limba...

Eu am trecut de 35 de ani si sunt deprimata rau din cauza ca nu pot avea copii. Ma simt vinovata fata de sotul meu, nesigura pe casnicia mea (chiar daca el ma iubeste si nu-mi da motive, ma gandesc ca poate mai tarziu imi va purta pica ca nu are copii, sau mai rau, va gasi pe cineva care sa-i faca...). Vedeti si voi cat sunt de stresata si la ce prostii ma gandesc.

M-am programat aici la o clinica de fertilitate, randul venindu-mi dupa 6 luni de asteptare. Analiza sotului a iesit foarte buna, mie mi-a iesit buna histerosalpingografia, dar la eco se vad doua fibroame. Doctorul totusi a zis ca sunt mici si fixate undeva unde nu ar pune in pericol sarcina si ca ar fi sanse. Am facut si o analiza de sange in ziua a 3-a, pentru nivelul FSH si de Estradiol. FSH-ul a fost 16 si E 67, asa ca dr a zis ca FSH este prea mare, ca ar fi trebuit sa fie 8 si asta inseamna ca ovarele mele sunt mai batrane decat varsta mea cronologica si ca nu ar prea fi sanse de a ramane insarcinata. Totusi a zis sa repet analiza si sa facem o medie. Am repetat-o si a iesit bine (FSH 7 si E 234)dar nu pot sa ma bucur din cauza ca am citit pe Internet cum ca daca nivelul este cand crescut cand scazut, pronosticul nu e bun deloc.

Peste 3 zile plec in Romania in vacanta si nu pot sa mai vorbesc cu dr decat in iunie cand voi fi inapoi. As vrea sa incerc sa ajung la Ancar sa vad ce zice de rezultatele mele si ce pronostic imi da. Daca as avea vreo sansa cu FIV sau nu.

Vreau sa va intreb daca voua va este frica de efectele secundare care pot aparea din cauza medicatiei, ma gandesc la stimulatoarele ovariene, despre care am citit ca sunt periculoase. Nu ca nu as face orice pentru a avea un bebe, dar eu avand deja fibroame si chiar un nodul la san sunt mai sperioasa...

M-am gandit chiar la a adopta un copil, poate asa vrea Dumnezeu. Totusi dupa ce am citit mesajele voastre am devenit si eu mai optimista si ma gandesc ca poate as avea si eu ceva sanse. In tineretea mea am ramas insarcinata de 2 ori dar am pierdut sarcinile la 6 saptamani din cauza ca aveam uterul foarte mic. Acum este de marime normala, probabil s-a dilatat din cauza fibroamelor, altfel nu-mi explic cum putea sa creasca dintr-o data dupa 30 de ani! Problema e ca dupa 30 nu am mai ramas deloc. Am facut deja acum patru ani tratament in Romania cu Clostirbegit si Pregnil si nu am ramas insarcinata. Apoi am avut alte probleme si nu am mai incercat decat natural.

Am scris si eu asa sa-mi spun of-ul, n-am cui sa povestesc aici.
Sa va dea Dumnezeu ce va doriti voi mai mult, adica un .

Va pupacesc,

Andra Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

BINE AI VENIT!!!

Niciodata nu este tarziu,poate fetele de aici te pot ajuta in problema ta,aici vei gasi mereu sprijin si ajutor neconditionat.
Inca odata bine ai venit si vacanta placuta in Romania.


Sa auzim numai de bine!

Haida

Mergi la inceput