Dr. Tutunaru (13)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Analizele se fac la Medicover. Musai sa-i spuneti asistentei de acolo sa fie atenta cand va recolteaza si nu o sa fie probleme. Cel putin la mine asa a fost. Adica fara sangerari sau altele, pe mine m-a durut nitel ptr ca aveam cerclajul si era cam imflamat de la cusaturi si loviturile "inamicei". Dar oricum, incomparabil cu durerile de la desfacerea operei de arta a lui T ( bleah, nici nu mai vreau sa-mi aduc aminte) . Dar a meritat

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 5 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA
VARSTA MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Revin si eu cu o intrebare: Saptamana viitoare si pana la sfarsitul lunii stie cineva daca T este in tara?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 5 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA
VARSTA MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

quote:
Originally posted by madau

Revin si eu cu o intrebare: Saptamana viitoare si pana la sfarsitul lunii stie cineva daca T este in tara?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 5 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA
VARSTA MIRUNA



eu am programare luni, deci atunci sigur e in tzara...cat despre plecari pana la sfarsitul lunii, eu n-am mai auzit de alte iesiri, dar cred ca numai dumnealui stie

Eliza 27+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Madau, din ce am inteles eu este plecat pe 17 si 18 mai si apoi pleaca pe 1 iunie pana pe 4.
Eu ma duc pe 29 sa imi desfaca cerclajul. Imi este o frica!!!! Ma gandeam ca poate daca nu nasc natural imi induce el nasterea. Tu ce parere ai? Crezi ca ar face asta? Am uitat sa te intreb daca lui Bogdan i-ai dat ceva.

Monica 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Madau, eu am programare la cabinet pe 26 mai la ora 18.00 pe care trebuie sa o anulez. Daca te intereseaza te poti duce in locul meu.

Monica 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Gata, sunat, vorbit cu T, programat pe 26 la ora 16. Sterilet scrie pe mine, acuma sa iasa si analizele bune, sper. Multumesc frumos fetele, Monnica un si ne vb pe privat

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 5 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA
VARSTA MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Monnica, sa nu-ti fie frica la desfacerea cerclajului. Sa vezi tu la nashtere, ce-o sa fie!. Hehehehe, glumesc! Poate ai bafta de o nashetere ushoara, ca io una n-am avut. Cu toate astea, si pe bebe 2 tot natural o sa-l nasc, chiar daca m-am chinuit de m-a luat dracu'.

In legatura cu analizele pt. streptococ: in ultima parte a sarcinii ele nu se iau de pe col, ci din vagin. Daca exista in vagin, atunci cu sigurantza exista si pe col. So, nu va mai faceti griji. Colul nu va fi deranjat nicicum.
Io, una, mi le-am facut la Medicover si aia de acolo au lucrat frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Buna!

Lordra, felicitari multe pentru curajul tau de a mai aduce pe lume inca un bebic!!! esti tare, (cunoscand povestea ta...)

Mada, tu mergi la cabinet pt sterilet? pe mine m-a chemat la spital, ca cica dureaza foarte putin (atat montarea, cat si... extragerea lui) de aia intrebam, poate ne vedem...

pupici la burtici!

nastere usoara, cred ca tre' sa tinem pumnii cuiva......Magg? cum esti? ce zice bebe Nichita? mai sta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by uki


nastere usoara, cred ca tre' sa tinem pumnii cuiva......Magg? cum esti? ce zice bebe Nichita? mai sta?



Magg a nascut pe 9 mai, dar la spitalul CFR2, cu dr. Nayel.



Steluta 35s+.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Uki acum ma duc la cabinet si cu analizele sa vedem daca-s bune si sa discutam ce si cum cu steriletul, ca eu sunt cam nehotarata si la telefon mi-e imposibil sa ma lamuresc. Cu pusul...inca nu stiu, o sa vedem unde ma cheama. Daca e ceva, vorbim si ne vedem.
Cuuum, a nascut Magg? Felicitari Dar de ce la CFR2? S-a mutat in ultimul moment?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 5 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA
VARSTA MIRUNA

Mergi la inceput