Dr. Tutunaru (13)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Loredana, esti o curajoasa! Am citit povestea nasterii si m-am cutremurat. Nu stiu daca eu as fi facut fata. Nu i-a facut nici un rau vacuumul lui bebe?
Madau, multumesc

Monica 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Buna fetelor ,

Sunt si eu o viitoare mamica de iulie-august 2006 , pacienta a dr.Tutunaru.
As vrea sa aflu informatii proaspete de la mamicile care au nascut la Elias cu dansul...informatii legate de spital, asistente, conditii la prematuri si bebelusi, anestezisti,lucrusoare utile pentru bebe si proasppete mamici in spital si cele necesare la iesirea din spital..in special cum decurge operatia cezariana si refacerea...

Ma puteti ajuta??

Mersi mult
Lili 28 saptamani si Andreea Diana (15.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Monnica, nici n-ai idee ce fortzoasa devii in acele momente. E o buna ocazie de a-ti testa limitele. Daca o sa ai bafta unei epidurale, chinu' va fi mult mai mic, fiindca vei avea cand sa-ti mai tragi sufletu'.
Vacuumu' nu i-a facut nici un rau Dare-mii. E drept ca a avut bosa la cap vreo 2-3 luni, insa acum nu se mai vede nimic. E super agila si sanatoasa. Sper ca totusi sa nu ajungi la vacuum - io am avut colul mult prea rigid, d-aia nu s-a putut altfel.
Bafta si nashtere rapida si ushoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Lili, vezi ca s-a scris deja o gramada despre ceea ce te intereseaza. N-am io timp sa caut pe "Nashterea unei stele", ca nu ma lasa micutza. Insa cred ca o sa gaseshti subiecte despre nashterea in Elias (am observat ca in momentul in care se cer informatii despre Elias, de fapt se dau informatii despre Tutunaru, doctoru' nostru drag)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Pt. fetele care au nascut la Elias, natural, dupa cit timp ti-l da pe bebe? Adica dupa cit timp iti dau voie sa il tii in brate? Ca io una d-abia astept!

29+ meu drag
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Madyn, pai ti-l pune pe burtica imediat cum ai nascut, si apoi, dupa ce il curata si pe el( pe bebe), il aduce in salonul in care tu... te freci pe burtica cu gheata vreo 2 ore, ti-l da la pupacit si iar il ia, si apoi dupa ce iti revii, depinde de la mamica la mamica, ori te duci la bebei in maternitate sa alaptezi, ori ti-l aduce cu tot cu patuceanul mergaretz, la salon, unde poate sta cu tine tot timpul, sau ti-l ia peste noapte sa te poti odihni (eu recomand asa...)... fetele poa' sa spuna si ele ce si cum!

Nastere usoara!!!


ps. azi am fost la spital...dar fiindca am ajuns dupa 11, tre sa merg din nou dupa 2 iunie
dr. mi s-a parut tare obosit...

numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Uite scriu si eu despre bebe...Ca asta a fost printre putinele chestii care nu mi-au placut deloooooc!Dar trebuia sa am si eu o nemultumire...Ca na..La spital ....

Restul e afost MINUNAT....Dar pe bb nu mi l-a pus pe burtica..Mi l-au dat la pupacit dar abia asteptam sa imi trag un pic sufletul,sa fim asa botic in botic ..

Dar am tot asteptat....AM nascut la 16 si la 21 a venit sotul mneu de acasa sa ma vada ca boceam la tel ca nu l-am vazut pe bb..Apoi mai tare m-a prins crocodeala cand am vazut-o adusa pe fetita colegei de camera care nascuse cu o ora mai tarziu...

Si taras,taras-simtind ca imi cad plamanii in abdomen si ametita,la
22 m-am dat jos din pat si sprijinita de pereti am ajuns pan la neonatologie!
Mi-am recunoscut dintr-o suta Focutza mica!Apoi am mers in salon si la 5 de dimineata a venit la papa!

Acum avem 28 de saptamni-asa ca Madyn,atentie-si sper ca Ilinca sa aiba bucuria de a sta botic in botic cu mami!

Uki si mie la fel mi s-a parut luni la control!

Pupicei tuturor

http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata. Fetelor eu am o mare dilema. In cazul in care Dl dr nu este cu cine nastem . Daca te apuca asa pe nepregatite ce facem mergem la camera de garda si cine o fi sau cum ......eu vreau sa nasc cu dinsul. Dar ce ma fac daca nu este de gasit
Nu vreau sa pic pe mina oricui ca doar deaia sintem pacientele dinsului.

Pupici
Monica 26 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Monique cred ca s-a mai discutat pe aici, uite cand eu eram gravi, stiu ca daca T era plecat din tara, avea mesaj pe tel, care iti raspundea cand sunai si zicea ceva de genul " ptr urgente, nasteri, etc, sunati la nr de tel.......doctorul Alexandru Bogdan". So, banuiesc ca si acuma e la fel. Sau il suni si iti spune el la cine sa te duci si cum sa faci.
Aoleu Uki zici ca era obosit? Uff, eu ma duc maine si speram sa fie in forma si haios cum il stim . Da' poate si-a revenit, cine stie?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 5 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA
VARSTA MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

Fetelor am o rugaminte: va rog sa-mi spuneti daca s-a mai confruntat cineva cu asa ceva. Acum 2 sapt. am facut o criza de bila. Am fost la Elias, am fost si la eco..totul e ok cu bebele. La ecografia abdominala mi-au zis ca e bila alungita si inflamata. Am tinut regim, am stat in medical si mai mi-am revenit. Am reinceput serviciul, insa eu stau toata ziua pe scaun la birou si problema este ca ma doare foarte tare in partea dreapta. Daca merg sau daca stau lungita e ok, insa cand stau pe scaun si incerc sa ma ridic, ma doare cateva minute pana ma astez la orizontala sau pana ma plimb putin! T. a zis ca nu stie ce sa-mi zica el si are dreptate el e ginecolog. O sa-l rog sa-mi dea trimitere undeva, ca sunt tare ingrijorata. A mai patit vreuna din voi asa ceva?
Multumesc

Cata + puiutul din burtik :)
19+
----------------
You really can change the world if you care enough!

Mergi la inceput