Dr. Tutunaru (13)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Buna fetelor
La mine se apropie ziua cea mare. Luni ma duc sa imi desfaca cerclajul si sper din toata inima sa si nasc. Poate mi se deschide colul repede dupa desfacerea cerclajului; efort am facut cat de cat adica am mers pe jos, am urcat scari, etc. Abia luni intru in concediu.
Am inteles ca dr T e f obosit si aglomerat. Sper sa fie totul bine pana la urma. Am emotii...



Monica 38 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Monnica bafta multa, sa fie de bine si sa nasti cat mai repede si mai usor! Daca te mai pot ajuta cu ceva info de ultim moment, vorbim pe messenger.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 5 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA
VARSTA MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Multumesc mult Madalina. Mi-ai fost de mare ajutor. Acum sunt tare imprastiata, emotionata, nici eu nu mai stiu cum sunt. Pentru declararea copilului trebuie CI si certificatul de casatorie? Ii da pe loc certificatul de nastere? La asta nu m-am gandit. Pt spital mi-am luat adev de salariat de la servici si trimitere de la medicul de familie. Crezi ca mai trebuie altceva? Oricum e cam tarziu...

Monica 38 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Monica, mey pai noi suntem aici sa facem galerie pentru tine mey!!!
nu-i asa fetele?

emotii e normal sa ai, e un mare eveniment, si eu iti doresc din tot sufletul sa fie cat mai usor, pentru tine si pentru bebelus, si ... sa fie si dr langa tine

asteptam sa ne povestesti! o poveste frumoasa vrem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am venit de la doc, toate sunt bune si m-am intors acasa cu una bucata sterilet Mirena bineinteles , pe care tre sa-l punem saptamana viitoare la spital.
Ati avut dreptate, parea cam obosit, dar nici nu e de mirare dupa "maratonul" de luna asta.
Uki multumesc ptr ajutor! Sa stii ca n-am apucat sa-l mai intreb de garzi, ca m-am luat cu alte alea si am uitat. Mi-am adus aminte la iesire, dar nu m-am mai intors ca era deja pelerinaj in cabinet. Sorry
Monnica ia la tine toate actele, vertificat de casatorie, CI, livret de familie. Ei iti dau o hartiuta cu care se duce tati la Primarie sect 1 si-l inregistreaza, iti da certificatul de nastere pe care-l duci inapoi in copie la spital si pe baza lui iti face formele de externare. Hai bafta si sa fie intr-un ceas bun

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 5 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA
VARSTA MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Cata_adrEu am avut dureri in partea dreapta de ziceam ca e apendicita ...tot asa cind faceam anumite miscari.M-a trimis la camera de garda ca era duminica cind l-am sunat si ma vazut un ginecolog ( rezident ) la eco si un nene chirurg batrin. Dupa aceasta vizita nu m-a mai durut . Acum sa nu fie si bb care sta pozitionat cumva ...nu stiu ce sa zic .De bila bea si tu niste ceaiuri.


Monica 26 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Buna fetelor,

Si eu am ajuns aseara la dr. pentru controlul de 36s. Bebelina este foarte bine. L-am intrebat in ce perioade este plecat din tara si asa am aflat ca nu va fi aici intre 2-5 iunie si 18-21 iunie. M-am cam inmuiat cand am auzit de ultima iesire, caci eu urmeaza conform DPN sa nasc intre 18-22 iunie. Dar mi-a spus sa stau linistita ca o aducem mai devreme.

I s-a intamplat cuiva sa i se induca travaliul??? In ce consta?? Are contraindicatii, sa spun asa???

Ah, si am intrebat de trusa epidurala si mi-a spus sa o cumpar de la farmacie.



Steluta 36s+.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Steluta nu cred ca la inducere s-a referit dom' doctor cand a zis ca o aduceti mai devreme pe bebelina. Nu de alta dar inducerea inainte de termen nu este recomandata, (si nici nu se face fara aprobarea "sefului"), decat daca fatul sau mama au ceva belele. Pot aparea o groaza de probleme, sau poate fi ca la mine care dupa cerclaj m-am ales cu un col rigid si lung si inchis, asa incat mi s-au rupt membranele si colul meu tot inchis era. So..degeaba imi inducea nasterea, colul nu era prgatit, moale, etc
Dar stai linistita ca vb el cu bebelina sa vina cand trebuie
Pupicei

P.S. La ce ora ai fost la cabinet? Cand eram acolo a venit o gravidoasa cu burticoasa mare, n-oi fi fost tu?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 5 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA
VARSTA MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Uki, multumesc pentru incurajari.
Madau, o sa iau tot la mine, sper sa nu uit ceva. Asa e ca e obosit dl dr? Nu mi s-a parut mie.
Steluta, nu iti face probleme, eu sunt intr-o situatie un pic mai grava ca a ta. Imi desface cerclajul pe 29 si pe 2, asa cum ai spus tu (eu stiam ca pe 1 iunie)pleaca din tara. Cand am fost ultima oara la control mi-a spus f sigur pe el ca pana pe 1 iunie nasc. Nici eu nu am inteles ce a vrut sa zica cu asta. Initial am fost convinsa ca o sa imi induca nasterea apoi, dupa ce am mai vorbit cu fetele, se pare ca nu prea se face asta. Asa ca ai rabdare un pic si o sa iti povestesc cum a procedat .

Monica 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Fetelor cind terimina dr cu plecarile astea????

Monica 26 sapt

Mergi la inceput