DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns July25 spune:

quote:
Originally posted by shihana

Buna fetelor,
In primul rand multumesc mult Iuly25 pentru nr.,sa stii ca a contat enorm de mult programarea..
Multi pupici si sarcina usoara.

Shihana 28+




Shihana, uite un pt.tine. Ma bucur ca acum totul este bine. Nu stiu daca iti mai amintesti dar si eu am patit la fel ca tine. Adica prima data dr.a fost distant si nu prea am fost incantata de el, dar am perseverat si a doua oara a fost muuuult mai bine. Ca si la tine. Probabil ca la inceput tine sa te descurajeze si abia cand vede ca iti doresti cu adevarat sa te supravegheze in continuare incepe sa te trateze mai special.
Eu am fost la el ultima data la 26 de saptamani si m-a chemat peste o luna. Azi sau maine ar trebui sa sun la cabinet sa ma programez dar inca nu am obtinut hartia cu recomandarea dr.oftalmolog. Sunt mioapa si d-nul dr. a zis ca nu risca o nastere naturala doar pt.ca asa mi se pare mie ca este bine. Deci depinde de oftalmolog daca imi da verde la nasterea naturala sau ma paste o cezariana.
Sfatul meu este sa suni la cabinet peste doua saptamani si sa o intrebi pe asistenta daca trebuie sa iti faci programare atunci sau daca mai astepti inca doua saptamani. Cu toate ca daca te simti bine si totul evolueaza favorabil poti merge din prima peste 4 saptamani. Asta daca nu vrei sa il "deranjezi" pe Nayel. Desi nu vad ce deranj ar putea fi. Nu spun sa il suni azi sau maine dar cred ca peste o saptamana-doua ( ca oricum mai devreme nu are rost sa mergi la control ) ar fi ok.

July25 30+ Maria si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

INA, asteptam povestea nasterii.
SHIHANA, imi pare bine ca ai capatat incredere in dl. dr. si ca te simti linistita. Si eu am patit la fel prima data, mi s-a parut distant dar stiam de la fete ca asa pare prima data, poate si din cauza ca nu te cunoaste.
Eu am mers lunar pana in luna a 9a inclusiv. Dupa ce am trecut peste termen cu o saptamana m-a chemat din doua din doua zile si a doua oara am si nascut. Cred ca daca nu ai o sarcina cu probleme nu ai de ce sa te stresezi sa mergi mai des.
Pupici si sarcina usoara in continuare.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Shihana, ma bucur ca totul a fost bine acum.
Categoric are si el zile proaste, ca noi toti. Aste e, ce sa facem, nu are nici el intotdeauna chef sa rada sa glumeasca, o fi obosit, stiu ca nu e problema noastra, dar se poate intampla.
Important este sa simti tu ca ai incredere in el, sa fii convinsa ca e un medic bun si restul merge de la sine.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Shihana, ma bucur ca totul a fost bine acum.
Categoric are si el zile proaste, ca noi toti. Aste e, ce sa facem, nu are nici el intotdeauna chef sa rada sa glumeasca, o fi obosit, stiu ca nu e problema noastra, dar se poate intampla.
Important este sa simti tu ca ai incredere in el, sa fii convinsa ca e un medic bun si restul merge de la sine.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Shihana, ma bucur ca totul a fost bine acum.
Categoric are si el zile proaste, ca noi toti. Aste e, ce sa facem, nu are nici el intotdeauna chef sa rada sa glumeasca, o fi obosit, stiu ca nu e problema noastra, dar se poate intampla.
Important este sa simti tu ca ai incredere in el, sa fii convinsa ca e un medic bun si restul merge de la sine.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

Dragele mele, iata-ma inapoi, vie si nevatamata (sau vatamata nitel, da ata ete, trece repede!).

Am intrat cu un motiv special: vreau sa va spun, in mod solemn, ca daca nu era Nayel nu stiu ce ma faceam! E un tip extraorinar si ii multumesc din tot sufletul! Va dau un link la povestea nasterii Horei, acolo puteti citi si cum a decurs toata povestea.

http://www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html?200620#Hora

Luana si Hora

Hora Lucia
Lisboa 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:

quote:
Originally posted by 26octombrie

Dragele mele, iata-ma inapoi, vie si nevatamata (sau vatamata nitel, da ata ete, trece repede!).

Am intrat cu un motiv special: vreau sa va spun, in mod solemn, ca daca nu era Nayel nu stiu ce ma faceam! E un tip extraorinar si ii multumesc din tot sufletul! Va dau un link la povestea nasterii Horei, acolo puteti citi si cum a decurs toata povestea.

http://www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html?200620#Hora

Luana si Hora

Hora Lucia
Lisboa 2005



Felicitari pt.micutza minune,26octombrie !
Sa nu mai spui cumva ca nu este SUPERBA ca ... uite ce patesti. Fetitza este f.frumoasa asa cum sunt toti bebelusii.

Ce face media din oameni ! Ne arata niste mutritze nostime de copii care au deja cateva luni bune si atunci cand vedem o mititica sau un mititel care nu are nici o zi, din cauza faptului ca nu are inca trasaturile bine definite,nu ni se pare asa grozav.
Eu una, atunci cand l-am nascut pe Andrei mi s-a parut cel mai frumos copil din lume ( bine numai mie mi s-a parut ). Bine, acum aproape 10 ani nu patrunsese televiziunea asa adanc in vietzile noastre. Nu puteam face prea multe comparatii. L-am vazut doar comparativ cu ceilalti bb din maternitate ca nu prea urmaream reclamele.
Sa fitzi sanatoase amandoua si Hora sa creasca cuminte si fericita. Pt.ca frumoasa ESTE !!!

July25 30+ Maria si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

26 OCTOMBRIE, SA ITI TRAIASCA MICUTA, SA FIE SANATOASA, FERICITA SI NOROCOASA! SA FITI FERICITI TOTI TREI SI SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURII!
Ai povestit foarte frumos. Iar in ceea ce priveste uratenia nou nascutilor, si mie mi s-a parut urat bebele meu la nastere, pe urma m-am obisnuit cu el iar acum il vad ca pe un bebe super frumusel.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Felicitari 26 octombrie...Sa-ti traiasca bebelina,sa-ti aduca numai bucurii si impliniri.....

Multumesc fetelor pentru raspuns si va mai rog ceva : stiti vreuna vreun echo bun 4D ( si medic pe masura),inafara dr. Iosup care e f. aglomerat si a CMU ? Am sunat acolo si e liber abia peste o luna si mi se pare prea tarziu..Am auzit ceva de Sanador..Stiti vreuna amanunte?..Medici, preturi?..sau Medlife..Vreau sa-mi vad bebelina, mai ales ca dl. dr. mi-a zis ca la 28 sapt are doar 900g si mie mi se pare micuta..Nu stiu, dar vreau s-o vad mai bine..Voi, care sunteti pe la 27-28 sapt cat purtati in "marsupiu"???..Eu sunt un pic speriata,daca e mica??

Shihana 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Felicitari 26 octombrie. Sa iti traiasca minunea!


Shihana, nu te sfatuiesc sa mergi la alt medic decatg Iosup, dar daca esti nerabdatoare incearca si in alte parti, dar iti spun ca Iosup e cel mai bun.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput