"cine salveaza o viata, salveaza o lume"

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Nu ma descurc cu banca si nici nu am timp...Sorry! Chiar nu se poate o adresa sa pot sa pun banii in plic?


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Tzuni daca vrei poti sa'i trimiti pe adresa mea..o sa merg eu la banca si o sa'i pun..nu m'am gandit ca iti spuneam de atunci..
luna asta o sa merg sa mai pun si eu..si ii pun si pe ai tai..sunt fericita ca au ajuns cu bine..deja am pus toata lumea in miscare..sunt cu ochii cat cepele pe cutia postala..
ILIS sper ca nu te superi..multa sanatate ADRIANEI..cum este?mai dane si noua vesti ..cand ai timp..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Viata-i nimic... si din toate putin,
un vas poate gol... s-au adesea prea plin...
dar tece-ntr-o clipa de parca n-a fost ...
si...atunci oare viata mai are vreun rost...
Viata ta va avea rost, doar daca tu il vei da...
Nu ati vrea sa-i dam sens impreuna?

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILIS spune:

Draga Liana, multumim foarte mult pentru tot ajutorul acordat fetitei noastre, pentru implicarea ta si de asemenea tuturor celor care sunt alaturi de noi si ii intind o mana de ajutor ingerasului nostru. Adriana nu se simte bine.
Multa santatate tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

ILIS, o sa trimit atunci banii via Craiova, pe la Liana. Liana, multumesc de ajutor!


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILIS spune:

Adresa noastra este :
SERBAN ILEANA VERONICA
STR. ALEEA ALBATROSULUI NR.1, BLOC AV21B, SC.A, APT.1, LOCALITATE CONSTANTA, JUDET CONSTANTA.

Iti multumim mult Tzuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

am scris un mesaj dar nu stiu ce s'a intamplat de nu apare..
Tzuni ok.eu ii astept!!si te trag de manecutza sa nu uiti
ILIS o fac din tot sufletul..dar ma doare ca nu pot mai mult!!ma rog pentru Adriana sa fie bine..multa sanatate ii doresc!!

sper din tot sufletul sa apara mult mai multe fete inimoase si sa ajute..
Doamne ajuta!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Viata-i nimic... si din toate putin,
un vas poate gol... s-au adesea prea plin...
dar tece-ntr-o clipa de parca n-a fost ...
si...atunci oare viata mai are vreun rost...
Viata ta va avea rost, doar daca tu il vei da...
Nu ati vrea sa-i dam sens impreuna?

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILIS spune:

Draga Liana ,gesturile tale inseamna mult pentru fetita noastra si de asemenea sustinerea ta morala conteaza pentru noi.Iti multumim din inima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILIS spune:


http://www.jurnalul.ro/articol_52987/primul_pas_spre_viata_condamnata_la_imobilitate_din_cauza_unei_erori_medicale.html

Pentru cei care vor sa ne ajute fetita ,adresa noastra este :

SERBAN ILEANA VERONICA
STR. ALEEA ALBATROSULUI NR.1, BLOC AV21B, SC.A, APT.1
LOCALITATEA CONSTANTA
JUDET CONSTANTA

iar conturile de ajutor umanitar :

Titular conturi : SERBAN ILEANA VERONICA (codul meu
numeric personal este : 2730803240025 )
BANCA TRANSILVANIA SUCURSALA CONSTANTA
CODUL SWIFT AL ACESTEI BANCI ESTE : BTRLRO22CTA (pentru cei din strainatate)
ORAS CONSTANTA
JUDET CONSTANTA
ROMANIA

CONT IN LEI : RO24BTRL01401201555607XX
COD IBAN : RO24 BTRL 0140 1201 5556 07XX

CONT IN DOLARI : RO07BTRL01402201555607XX
COD IBAN : RO07 BTRL 0140 2201 5556 07XX

CONT IN EURO : RO70BTRL01404201555607XX
COD IBAN : RO70 BTRL 0140 4201 5556 07XX.

e-mail : viorel19742000@yahoo.com

Va multumim foarte mult. Sa va dea Dumnezeu multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILIS spune:

Buna ziua tuturor si va multumim din inima ca sunteti alaturi de ingerasul nostru in aceasta mare suferinta a ei. Imi cer scuze ca nu am reusit sa intru mai des pe forum , dar Adriana se simte tot mai rau pe zi ce trece. Are mari tulburari de deglutitie, inghite cu mare dificultate si oboseste foarte tare. In urma acelui icter nuclear a ramas si cu o apnee(intreruperi de respiratie), care se manifesta mai ales noaptea.Noi luptam in continuare pentru sanatatea si viata ei si ea, mititica lupta din rasputeri, dar fara ajutorul vostru sansele ei de supravietuire se reduc. Va rugam din tot sufletul ajutati-o .N-am reusit sa strangem decat 4000 dolari si suntem foarte ingrijorati caci la sfarsitul lunii septembrie trebuie sa-l contactam pe dr. Huang(neurochirurgul care o va opera pe Adriana).
Ne-am dorit atat de mult acest copilas, iar acum sufera groaznic. Am trecut prin momente dramatice, in reanimare ,de cate ori am fost internata cu ea, in momentele in care avea pneumonie de aspiratie, il imploram pe bunul Dumnezeu sa o tina in viata, la fel cum ne rugam si acum, in fiecare secunda.
Acum suntem acasa, dar starea sanatatii ei se agraveaza. Ne dorim atat de mult sa traiasca, sa nu se mai chinuie, sa faca primii pasi, sa ne stranga in brate cu manutele ei mici, atat de chinuite ca si intregul ei organism de contracturile musculare dureroase pe care le are. Cele care sunteti mame cu siguranta intelegeti momentele prin care trecem alaturi de fetita noastra. Doar o lacrima pe chipusorul copilasului vostru va ingrijoreaza si va tulbura .
Sotul meu a salvat si salveaza foarte multe vieti aflate la un pas de moarte(lucrand ca pompier la descarcerare), dar viata propriului nostru copilas nu poate...

POZE ADRIANA http://www.imagestation.com/mypictures/index.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

offf ILIS imi pare atat de rau..ma rog din tot sufletul sa strangeti cat mai repede banii...
uite cum am sa fac..o sa merg zilele astea la banca si o sa depun si pe ai mei si pe ai lui Tzuni chiar daca nu i'am primit pana acum..stiu ca ea ii va trimite spre safrsitul lunii..dar nu'i bai..ii pun eu de la mine..oricum Tzuni ii va trimite pentru ca e o fata deosebita!!!
te anunt cum ii pun..
multa sanatate Adrianei..ma rog la DD sa va ajute!!!

uite ca am uitat sa'ti spun s'a mai oferit si nuschu sa'mi trimita pe adresa mea..ii astept si te anunt cum ii pun..


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput