"cine salveaza o viata, salveaza o lume"

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Floris ,imi permit daca nu te superi sa iti raspund eu.Legatura cu medicii din China o iei prin mail, le scrii in limba engleza, trebuie sa fie diagnosticul tradus corect,apoi ei iti vor cere da le trimiti ce au nevoie, analize RMN, de la caz la caz...programarea o fac ei dupa ce le trimiti prin posta rapida ceea ce iti cer.Costul interventiei este de la caz la caz, lui Dan ii vor face si o operatie de hernie de disc pe care au gasit-o pe RMN, cu laser.
Aceasta este adresa de mail la care le scrii: nrrfr99@gmail.com , una din secretare, cea care ne-a raspuns noua se numeste Julia, iar doctorul HUANG. Da ca mai pot sa te ajut cu ceva ,o fac cu cea mai mare placere!Multa sanatate si putere!sa nu iti pierzi speranta!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILIS spune:

Imi cer scuze pentru ca am intarziat cu raspunsurile, dar acum ne-am intors de la recuperare. Adriana se simte bine, in afara de faptul ca o deranjeaza maselele care trebuie sa-i iasa.
Dragile noastre LEISTRA si DANA va multumim foarte mult, suntem impresionati de gandurile si gesturile voastre nobile.Nu am reusit sa mergem inca la banca.Sa dea bunul Dumnezeu sa aveti parte de multa sanatate si o viata asa cum v-o doriti.
Draga FLORIS, sper ca ai reusit sa-i scrii dr. Huang.Daca ai nevoie si de alte informatii, cu cea mai mare placere ti le vom oferi.
Multa sanatate si numai bine.

POZE ADRIANA : www.imagestation.com/members/ILEANAS


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Draga ILIS,
va dorim sanatate si numai bine, pupici pt Adriana...

Va imbratisam cu drag

www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILIS spune:

Draga MARI, iti multumim pentru urari.
Sa va dea Dumnezeu multa sanatate, noroc si tot binele din lume.
Pup-o pe EMA din partea noastra.


POZE ADRIANA : www.imagestation.com/members/ILEANAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILIS spune:

VA RUGAM AJUTATI-NE FETITA SA FACA PRIMII PASI

Apelam la sufletul dumneavoastra pentru ca nu avem posibilitatile financiare pentru ca fetita noastra sa fie operata a doua oara.
Adorata noastra fetita Adriana Serban , 2 ani si 7 luni are o mare si grea suferinta : PARALIZIE CEREBRALA, in urma unui icter nuclear dezvoltat in maternitate, din cauza neglijentei medicilor in a caror grija se afla.

INAINTE DE OPERATIE
www.adriana-serban.uv.ro/intro.html

Acum se simte mai bine dupa operatia efectuata de catre prof. dr. Huang Hongyun in Beijing, in luna noiembrie 2006. Dupa aceasta interventie chirurgicala, care a constat in implant de celule olfactive embrionare au aparut imbunatatiri importante : Adriana nu mai este asa de spastica, isi misca mai usor mainile si picioarele, inghite mai bine, sta in sezut sustinuta, are mai multa putere , iar durerile musculare sunt mai rare .

Este pentru noi, parintii ei, o mare fericire sa o vedem cum se bucura cu toata fiinta ei in momentul in care ne poate strange in bratele ei mici, lucru care ii infrumuseteaza viata.

Cu ochii ei senini priveste copiii sanatosi care alearga, dar ea nu poate sa se joace impreuna cu ei...nu poate sa le spuna ca-si doreste enorm...nu poate sa faca nici macar un pas...in privirea ei calda simtim o mare tristete...care ne apasa sufletele pline de suferinta...

In luna mai 2007 trebuie sa mergem la reevaluare in China si urmeaza ca fetita noastra sa fie operata a doua oara. Va rugam foarte mult ajutati-ne ingerasul pentru a i se imbunatati starea actuala, ajutati-o sa nu mai depinda de caruciorul special... ajutati-o sa faca primii pasi. Adriana este lumina ochilor nostri.

Va rugam sa ne ajutati financiar in lupta noastra permanenta , ajutati-ne sa invingem astfel incat pana la urma adorata noastra fetita sa devina independenta..sa nu mai sufere...Aceasta este singura si marea noastra dorinta . Adriana este totul pentru noi. Sa va dea bunul Dumnezeu multa sanatate ,linste sufleteasca, tot binele din lume si sa va ocroteasca mereu.Va multumim foarte mult.

TITULAR CONTURI AJUTOR UMANITAR :
SERBAN ILEANA VERONICA

BANCA TRANSILVANIA- SUCURSALA CONSTANTA B-DUL MAMAIA NR.134 COD SWIFT: BTRLRO22CTA JUDET CONSTANTA

CONT IN LEI : RO24BTRL01401201555607XX ( COD IBAN : RO24 BTRL 0140 1201 5556 07XX)

CONT IN DOLARI : RO07BTRL01402201555607XX ( COD IBAN : RO07 BTRL 0140 2201 5556 07XX )


CONT IN EURO : RO70BTRL01404201555607XX ( COD IBAN : RO70 BTRL
0140 4201 5556 07XX )


CONTACT ; Serban Ileana tel. 0744761474 ,
e-mail viorel19742000@yahoo.com

POZE ADRIANA : www.imagestation.com/members/ILEANAS

''Cand iti privesti copilul in ochi,
Inima lui bate deja in pieptul tau
Si fiecare durere a lui...devine
O lacrima pe obrazul tau,
Si fiecare secunda din viata lui
Devine o bucurie a inimii tale ...”


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILIS spune:

Va rog din adancul sufletului meu de copil care sufera ...ajutati-ma sa fac primii pasi...dragii mei parinti nu au banii necesari pentru a doua operatie, de care am mare nevoie...

POZE ADRIANA : www.imagestation.com/members/ILEANAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

ILIS fac eu primul pas sper sa va fie cu noroc ca si data trecuta ,,o sa merg la banca..doar ca ajung saptamana viitoare..nu am voie sa ma dau jos din pat am reusit sa devin gravidutza si am doi bebei la bord dar cum saptamana viitoare merg la dc trec si la banca..te anunt cum ii pun.,.Numai bine lui Adriana!!
Doamne ajuta!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILIS spune:

Draga LIANA, felicitari pentru ca vei deveni mamica, ne bucuram nespus sa auzim astfel de veste foarte placuta. Copiii sunt cel mai frumos dar de la Dumnezeu.
Iti multumim pentru absolut tot ce ai facut pentru fetita noastra,ne-ai impresionat din nou. Sa dea bunul Dumnezeu sa ai parte de o sarcina usoara si sa ai doi copilasi foarte sanatosi .Ai mare grija de tine.
Multa sanatate.

POZE ADRIANA : www.imagestation.com/members/ILEANAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Multumesc ILIS fac si eu ce pot..cu toate ca de multe ori mii necaz ca nu pot mai mult..
numai bine..si multa bafta!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

gata ILIS azi am ajuns la banca am depus 30 Ron..voi mai pune cand voi mai iesi din casa..Doamne ajuta !!sa fie cu mult noroc..
nu'ti mai trimit PM ca cred ca deja imi stii numele.

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput