"cine salveaza o viata, salveaza o lume"

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ILIS spune:

Multumim Bonsai pentru gandurile tale bune .
Multa sanatate tuturor si tot ce va doriti in noul an.
Fetita noastra se simte mai bine dupa prima operatie efectuata in China. Au aparut imbunatatiri importante : poate sa inghita mai bine, nu mai este asa de spastica, isi coordoneaza putin mai bine miscarile,poate sa stea in sezut sustinuta, este mai puternica si mult mai relaxata.
Mai are nevoie si de alte operatii, in luna mai 2007 plecam din nou in China.

POZE ADRIANA www.imagestation.com/members/ILEANAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILIS spune:

Va rugam ajutati-ne financiar pentru a doua operatie a Adrianei...va rugam ajutati-ne fetita sa faca primii pasi...Urmareste cu ochii ei calzi copiii care alearga, dar ea nu poate sa umble...In spatele privirii ingerasului nostru simtim o tristete care ne apasa sufletul.
Multa sanatate va dorim tuturor, liniste sufleteasca si tot ce e mai bun pe lume...

POZE ADRIANA : www.imagestation.com/members/ILEANAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

Ilis, voi depune si eu zilele astea un mic ajutor pentru Adriana. Sanatate si curaj va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Ilis, ti-am trimis si eu niste banuti prin transfer banca, in contul de RON. Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Ilis, v-am trimis si eu niste banuti prin transfer bancar, in contul de RON. Multa sanatate! Va tin pumnii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILIS spune:

Dragile noastre DANA si GABITZA va multumim din inima pentru gesturile voastre atat de nobile.Ne rugam pentru voi sa fiti mereu sanatoase impreuna cu familiile voastre si sa va ocroteasca in permanenta bunul Dumnezeu.Cu drag, Adriana, Ileana si Viorel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leistra spune:

Adriana este o scumpa, este foarte frumoasa! Nu stiu cum as putea sa va trimit si eu din stainatate un ajutor, nu am gasit adresa voastra completa pe forum, insa m-am oferit sa va ajut si o voi face!

Multe salutari si putere de lupta!

http://photos.yahoo.com/adina_roberta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

Ilis, azi am transferat 100RON pentru Adriana. Tranzactia e prin ING si cica va fi procesata miine, 10 ianuarie. O sa te rog sa imi confirmi cind mai primesti un extras de cont. Ca am avut o patzanie cu sistemul, cindva... Daca totul e OK, voi incerca sa va mai ajut prin e-banking si pe viitor.
Multa sanatate va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floris75 spune:

quote:
Initial creeata de Covalciuc

VA RUGAM DIN ADANCUL SUFLETULUI AJUTATI-O PE ADORATA NOASTRA FETITA ADRIANA CARE SUFERA DE PARALIZIE CEREBRALA




Suntem parintii foarte disperati ai unei fetite pe nume Serban Adriana din Constanta, care sufera de paralizie cerebrala, sindrom piramido-extrapiramidal, tetrapareza spastica. Adriana are 1 an si 9 luni si s-a nascut la 36 de saptamani.In maternitate a dezvoltat un icter, care a devenit icter nuclear din cauza neglijentei medicilor in a caror grija se afla.
In urma investigatiilor facute s-a confirmat acest diagnostic care consta in afectarea unei portiuni a cerebelului,adica nucleii bazali.Este implicat echilibrul intregului organism, tot ce se refera la motricitate, precum si tesutul muscular si ligamentele.Au aparut si continua sa apara sechele ale afectiunii: dificultati la respiratie (apnee) la masticatie si inghitire, care isi pun amprenta asupra recuperarii si asa foarte dificila a Adrianei si bine-nteles a intregii ei sanatati.Au aparut complicatii care pot in orice moment sa-i fie fatale.
In prezent fetita noastra nu poate sa isi sustina singura capul, are contracturi musculare insotite de dureri , care sunt tot mai dese si de intensitate mai mare.
Adriana urmeaza un program de recuperare care consta in kinetoterapie , masaj si urmatoarele stimulente neurologice:cerebrolyzin, tanacan,complex de vitamina B, iar pentru ameliorarea contracturilor musculare,lioresal. Recuperarea este foarte greoaie din cauza deficientei severe.
Prin acest mesaj venim la dumneavoastra cu marea noastra rugaminte de a ne ajuta financiar pentru a o putea opera pe adorata noastra fetita Adriana in China la Xi Shan Hospital Beijing, unde este deja programata pentru interventie, care se ridica la suma de 20000 euro. In urma acestei operatii fetita noastra are sanse de a se recupera intr-o mare proportie.
Nu putem sa ne exprimam in cuvinte durerea, disperarea , dar speram din adancul sufletului ca, prin ajutorul dumneavoastra sa putem alina durerile fetitei noastre care lupta cu aceasta crancena boala si sa-i oferim sansa de a trai si a se bucura de tot ce inseamna viata.Sa va dea Dumnezeu multa sanatate. Va multumim foarte mult.

Accesati
www.adriana-serban.uv.ro/intro.html

Ajuta un inger -Adriana Serban 1 an si 9luni TITULAR CONTURI : SERBAN ILEANA VERONICA
LOC.CONSTANTA
JUDET CONSTANTA
ROMANIA
Conturile de ajutor umanitar deschise la BANCA TRANSILVANIA - SUCURSALA CONSTANTA sunt urmatoarele:

RON:RO24BTRL01401201555607XX
USD:RO07BTRL01402201555607XX
EUR:RO70BTRL01404201555607XX Contact: Serban Viorel : viorel19742000@yahoo.com



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floris75 spune:

buna ILIS
imi pare bine sa te cunosc.sunt mamica unui baietel de 7 luni diagnosticat cu tetrapareza spastica.in prezent urmam kinetoterapie in Pitesti mai exact tehnica vojta daca ai auzit.am citit mesajele tala si ma intereseaza cum ai procedat pentru interventia in China, si cum a evoluat bb dupa prima operatie.te rog f. mult daca poti sa-mi raspunzi pt ca sunt disperata, Codrut nu i-si tine capul nu sta in fundulet si nu poate sa-si folosesca bine manutele.ma imntereseaza daca exista o varsa anume la care se poate face operatia sau daca se poate face mai repede cu atat mai bine.spune-mi cum ai luat legatura cu medicii in China ,cum ai obtinut o programare si cum au fixat costul interventiei.imi cer scuze ca te stresez din primul mesaj cu atatea intrebari dar cred ca intelegi prin ce trec.in urma cu un an si jumatate am mai avut o fetita care a murit la nastere din cauza unei hernii diafragmatice iar cand am ramas insarcinata cu Codrut doctora ma pus sa fac o groaza de analiza, ecografe etc(cu ea am nascut si prima data) ca pana la urma sa mi-l nenoroceasca ea. se grabea ca era de garda si mi-a provocat nasterea ca in wikend doamna nu venea la spital sa nasc eu.va doresc multa sanatate si putere sa luptati mai departe.iti multumesc si astept raspunsul tau.

Mergi la inceput