Ai nostri, ca brazii (ianfeb 05) (12)

Ai nostri, ca brazii (ianfeb 05) (12) | Autor: Witchie

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70231&whichpage=10" target="_blank"> de-aici am intrat in copilarie

Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70399&whichpage=1" target="_blank">Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2),www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4),(5),(6),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72110&whichpage=11" target="_blank">(7),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72717&whichpage=10" target="_blank">(8),(9),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73633&whichpage=1" target="_blank">(10),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74051&whichpage=11" target="_blank">(11),(12)


Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 10,4 kg/81 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 11 kg/84 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11 kg/79 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Sergiu Denis (Coraly) 11 kg/80 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,4/78 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)10 kg/80 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 8,400kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 81 cm/10.350 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 10,8kg /80cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Kris, ma bucur ca esti mai bine cu sanul, continua sa pui copilul la supt si mai maseaza sub apa fierbinte pana vezi ca dispare nodulul!

Florina si Simona, multumim!

Ce confirmare? Ca m-am dus la doctorita de familie la care e inscris el, aici in cartier, pe care o vizitez de obicei pt retete doar... si ghiciti ce diagnostic i-a pus: alergie. Deci 3 zile de febra urmate de o alergie. Nu i-am dat nimic nou la copil. I-am zis ca nu poate fi rozeola? S-a uitat la mine tamp si nu a zis nimic, a tinut-o pe a ei, dar din reactie ma gandesc ca habar n-avea ce-i aia rozeola, ca daca stia, m-ar fi contrazis, sau mi-ar fi spus un argument pentru care ea zice ca nu-i asa ceva...
Deci in conceptia ei el a facut febra de la ceva virus si i-au iesit bube de la alergie... no comment. El pana acum nu a mai facut niciodata febra, si acuma dupa 3 zile de febra care se incheie cu o eruptie, ea imi pune diagnostic de alergie. Oricum, eram convinsa ca e pe langa... Acuma astept sa-i treaca bubitele, cam in 48 de ore ar trebui, daca e intradevar rozeola.


Coraly si bebe Sergiu

poze 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Buna dimineata si Hristos a Inviat, va scriu de la servici, ca de acasa nu prea am avut timp decit sa citesc pe fuga
eu am fost libera pina azi asa ca recuperez.

Lavinia, imi pare tare rau ca sinteti bolnavioare!! Multa sanatate si sper ca tatal tau sa se faca bine in curind si sa vina acasa!

Alina, condoleante pentru bunicul tau!

Kris, ai o minune de fetita. Este frumusica foc. Lasa ca o sa mearga, si ea si Rebecca mea, intr-un finalMa mai consolez si eu ca nu sint chiar singura

crinuta, trebuie sa incerci smintina aia, poate iese ceva!!

Sirimie, multumim de aprecieri. am stat ceva in bucatarie dar nu mi-a parut rau. Vreau si eu carticica pe danana_me@yahoo.com please

Bubu, simpatic foc vladutz in sertar. Te cred cind spui ca esti indragostita de el, cred ca fiecare din noi sintem, eu simt ca nu mai pot de dragul ei, ma uit la ea si inca nu imi vine sa cred ca e a mea, minunea mea;

Noi sintem iarasi putin maraite de vreo 2-3 nopti, cine stie ce ii mai iese de data asta. In rest destul de cuminte, chiar cind citeam si mai auzeam si prin parc, realizez ca eu nu am facut nici o modificare in casa, nu mi-am pus incuietori, etc, plantele sint la locul lor si nu s-a intimplat nici o stricaciune. sper sa ramana asa.



Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Patricia, sa stii ca voi incerca. Dar mi se pare foarte consistenta si la culoare e mai galbuie.

Sa stii ca si Rayan se trezeste de 2 nopti si plange si atunci ii dau apa si se linisteste. Nu stiu care e moivul trezirii, ori viseaza urat, ori e de la maselele care ies, nu stiu, dar oricum, totul dureaza 1-2 minute si adoarme la loc.

Catiflo, am scapat usor de suzeta. Rayan nu o mai cerea in timpul zilei, iar noi i-o dadeam doar seara cand il adormeam.
Cand plangea nu o mai accepta ca de obicei, asa ca am profitat de ocazie si nu i-am mai dat-o nici seara. A fost dintr-o data, nu treptat. Am vazut ca merge si nu i-am mai dat-o deloc. Cam asa a fost.


Oana, da, seamana mult cu Amin, dar fruntea, ochii ( forma) si unghiile de la maini sunt ale lui mami lui.
Aici din 10 persoane -5 spun ca seamana cu mine, alte 5 spun ca seamana cu tati, asa ca ...., noi ne amuzam pe tema asta.


pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Coraly - sanatate multa!

www.ubi.ro/alexandra
www.ubi.ro
http://www.ubi.ro/botez/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Noaptea trecuta a fost intr-un mare fel. De la ora 1 copilul meu nu a mai vrut sa doarma. Se foia intr-un hal...semana cu crocodilii prinsi in lat pe care ii tot vad la tv. Nu pot intelege ce a avut, abia tarziu, pe la 5 a mai dormit o ora jumate. Si nici acum la pranz nu s-a omorat cu somnul. Eu cred ca as dormi acum oriunde, in orice pozitie. In rest suntem ok (multumiri tuturor ptr gandurile bune) febra nu a mai facut, iar scaunele sunt mai legate.

Dana, mamica de Cristian
(13.01.2005).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Stiam eu ca uitasem ceva: Bdana si Coraly, sanatate multa la puiuti!



Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Kris, Bubu multumesc mult pentru raspunsuri. Bubu, de unde iei Milli UHT? Parca la Carrefour si Cora am vazut numai La Dorna si Fulga?

Kris am vazut pozele cu Bia, e foarte foarte frumoasa si scumpa Mai ales cu baticul si floarea in mina! Cred ca i-a placut mult de tot la tara! Si eu vreau sa mergem. Eu astept cu rabdare pe Vladut sa spuna si alte cuvinte, pina atunci il las sa vorbeasca pe limba lui, e simpatic oricum Ma bucur ca trece durerea ta de sin.

Patricia ti-am trimis cartile pe care le-am primit si eu.

Lavinia multa sanatate voua acolo la toti! Si Nataliei si tie si tatalui tau.

Coraly, Dana multa sanatate voua, sa va treaca repede!



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu nu mai stiu cum sa ii fac program lui Vladut ca sa manince si sa doarma si sa iasa afara cit trebuie. Sint cam stresata, pentru ca eu sint la servici si nici nu imi dau seama prea bine cum e mai bine sau nu pentru el. El inca doarme de 2 ori pe zi. Mi se pare ca nu maninca bine la 2 mese din cauza ca nu e bun programul

Programul e cam asa:
8 - prima masa, lapte
10- maninca fulgi de porumb si 3 biscuiti
10-14 doarme
14- masa de prinz carne cu leguma
15-17 plimbare
17 - masa de fructe
17-19 doarme
21 ultima masa

De fapt orele nu sint la fel in fiecare zi. Ieri de exemplu a mincat fructe la 6 seara, a dormit de la 7 la 8, si la ultima masa nu a mai vrut sa manince - si pentru ca era prea obosit si pentru ca nu ii era foame .

Iar cind e foarte mult soare la amiaza nu poate iesi la plimbare la amiaza.

Nu mai stiu cum e bine. Voi ce program aveti?

Multumim frumos pentru raspunsuri!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

simona, acum m-am uitat si le-am primit, multumesc mult.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Coraly, sanatate lui Sergiu! Doctorii astia cred ca sunt tampiti, nici eu nu am incredere in ei...aveti grija de voi!

Sirimie, eu iau Milli UHT din Selgros si din supermarketuri, daca raman in pana. Iau la cutie rosie, integral.

Uite ce program are Vlad:
6- lapte de dimineata
7- trezirea
7-10 ne jucam in casa
10- masa de fructe sau altceva...
11-13- afara in parc
13:30- masa de "pranz"
14-17 -somn de dupa-masa
18- masa: iaurt sau sandwich sau..
18:30- 20:30- afara la joaca
21:30- baie si papa cereale cu lingurita
22- nani

Nu doarme mereu 3 ore dupa-masa, cateodata doar 2 sau 2,5 ore, depinde...in mare, cam asa e programul, iesim afara de doua ori pe zi si are un singur somn pe zi. Cateodata nu vrea sa manance la pranz dacat dupa ce se trezeste. Ma rog, are si el toane.

Eu cred ca e ok programul vostru, avand in vedere ca are doi somnici ziua.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput