Copii nascuti in 1999 ( 5)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zana spune:

LA MULTI ANI !
pentru sarbatoritii lunii iulie, acum in ultima zi a lunii.



05.07.1999 – Alexandru – Onix “Ramona”
27.07.1999 – Alex – “nefertari”
29.07.1999 – Alexandru Marian – “Carmens2”



sa cresteti mari, sanatosi si voiosi!

desene @


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76746" target="_blank"> Povestile forumului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Multa sanatate si sa cresteti mari!


Iulie
05.07.1999 – Alexandru – Onix “Ramona”
27.07.1999 – Alex – “nefertari”
29.07.1999 – Alexandru Marian – “Carmens2”




www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

La multi ani si sa fiti sanatosi si tare tare fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

si asteptam

Dada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:


Am o rugaminte la fetele din Bucuresti daca cunoasteti sa raspundeti la subiectul asta:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=81262
Criss e viitoare mireasa si cred ca s-a agitat prea mult zilele astea, e si foarte cald.
Va rog daca puteti sa-i dati o mana de ajutor, e in trecere prin capitala.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Au inceput sa cada dintii, voi avea scolarita stirbuta.
E greu cu ca se clatina si nu vrea sa se piarda vreunul, asteapta banutul de la Zana Maseluta.
I-am zis ca la mine nu venea nici o zana cand eram mica, dar bunicii m-au contrazis, s-au cam schimbat timpurile ehei.


...
De te duci la tara la bunici,
Sa le fii de ajutor aici
...
toata ziua fredoneaza prin curte, tra la la.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

eheiii, cati bani s-au dus pe Zana Maseluta..... don'soara doar hartii mov cerea de la zana......

....noua deja ne-au aparut "lopetile"

www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank">puiut de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cortez spune:

Zana, mai bine sa creada cu zana maseluta. Eu am facut prostia sa ii spun baietelului meu de cioara (stii ca pe vremea noastra aruncai dintele pe geam si ziceai "cioara ia un dinte de lapte si adu-mi un dinte de otel)asa ca intr-o zi s-a urcat pe marginea de la balcon (nu pe balustrada pe pervaz)sa isi arunce dintele, abia l-am coborat de acolo. Ei sunt mai precoce decat noi si gandesc prea mult, noi nu faceam decat ceea ce ni se spunea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Buna tuturor! De vineri noi suntem in Ef.Nord pentru 10 zile. Este ingrozitor de aglomerat, nu ai unde parca masina, pretul la cazare a crescut infiorator (camera dubla cu tv, frigider, ac, baie=1,5mil-2mil/noapte). Sunt si vile care au preturi decente (Meridian, Angely-unde stam noi) dar putine si aici iti trebuie rezervare cu macar 10 zile inainte. Ozi se balaceste toata ziua: pana in 11,30 si dupa 17 in mare si de la 13-14,30 la bazinul Efosanului cu instructor. Suntem multumiti ca din iunie (de la prima repriza de 9 zile de mare) nu a mai avut nici o problema cu sinusurile sau polipii. Vom mai merge 10 zile si in septembrie dar inca nu am hotarat daca tot aici sau la bulgari. De citit nu vrea sa auda dar am mai "dresat-o" la matematica.
Eu ma tratez la sanatoriu de ...obezitate (pachetul e grozav dus masaj, dus subacval, aquagym, gimnastica medicala zilnic). Va recomand cu caldura aceste proceduri. Se fac si in Mangalia la baza de tratament a hotelului Mangalia. Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna ziua fetelor!!
Nu am mai intrat de multa vreme! Eu sunt pe acasa, dar am foarte multa treaba! Asa ca.... am fost cam absenta pe aici! Am citit pe sarite e ati scris!
Zana-Ioanei i-au cazut deja 4 dintisori, iar al cincilea se misca deja. Chiar in august, anul trecut i-am scos primul dinte!!! Asa ca succes!

In rest noi suntem bine. Am inceput sa lucram mai intens. Mai bine zis sa recapitulam ce a facut in clasa I. Pentru ca aici se da un test la inceputul anului sa se vada la ce nivel sunt copiii. Sa speram ca totul va fi bine si in clasa a doua. Aici se schimba la fiecare clasa si invatatoarea. Deci Ioana va avea o noua invatatoare in clasa aII-a. Sper ca totul va fi bine!!!

Eu urez vacanta placuta copilasilor vostri si voua, un final de vara cat mai placut!!

Va pup!

Mergi la inceput