Multumesc tuturor!

Multumesc tuturor! | Autor: CryssUK

Link direct la acest mesaj

Ma simt mai bine acum si maine sper sa pot zbura in UK.Deja am pierdut un zbor si acum vin direct vcu Tarom-ul
Doamne ajuta!
va multumesc tuturor ... a contat f mult ca va-a pasat de soarta mea!
Am trecut prin clipe cumplite de simteam ca ma topesc, dar am luat tratament si is mai bine
Pupici tuturor
Cris
"sunt in Buc si am nevoie de un spital de urgente unde sa cunosc pe cxineva care sa ma bage in seama.
Sunt moiale, lesinata , azi a venit salvarea Puls si mi-au facut perfuzie, dar simt ca tb sa merg la dr.
Stau in sect 2, sos Vergului, Pantelimon.
Nu stiu ce sa mai fac .
Sunt centre medicale private in Buc ?
Puls nu are decat salvari si centre de analiza."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Cryss, Doamne, tot nu te simti ok?
Nu stiu ce sa te sfatuiesc, nu e nimeni cu tine acolo?
Uite niste nr luate de pe net, sper sa iti ajute cumva.

URGENTE

SPITALUL CLINIC DE URGENTA "Prof. Dr. BAGDASAR" Sos. Berceni 10-12, Tel: 499.07.75

SPITALUL CLINIC DE URGENTA "Sf. PANTELIMON" Sos. Pantelimon 340, Tel: 255.40.90

SPITALUL CLINIC DE URGENTA Calea Floreasca 8, Tel: 230.01.79



Sper sa fii ok, Doamne ajuta!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Tot eu cu alte adrese si nr de tel.

American Medical Center
Str. Dragos Voda nr. 70, sector2, Bucuresti
Tel.: 021/210.27.06, 021/210.05.64

Biomedica International
Str. Mihai Eminescu, nr. 42, sector 1, Bucuresti
Tel.: 021/211.96.74, 021/211.71.36

Centrul Medical Romano-Olandez Med Ro-OL
Calea Calarasi nr. 311, bloc 71, sector 3, Bucuresti
Tel.: 021/321.45.59
aurelian@digi.ro

Clinica Medical Service
Str. 9 Mai Nr. 32, Bacau
Telefon/Fax: +40 234 571.202/576.585
E-mail: office@cms.ro
www.cms.ro

Medicover Healthcare Center - Victoriei
Str. Gr. Alexandrescu 16-20, Bucuresti
Tel: 021 310 16 88
Fax: 021 310 17 43
www.medicover.com

Medicover Healthcare Center - Plevnei
Cal. Plevnei 96, Bl. 10D1, Bucuresti
Tel: 021 310 44 10
Fax: 021 310 40 22
plevnei@medicover.com,www.medicover.com

Medicover Healthcare Center -Grozovici
Str. Dr. Grozovici 6, Bucuresti
Tel: 021 212 21 55
Fax: 021 212 21 52
grozovici@medicover.com,www.medicover.com

Medsana Bucharest Medical Center
Str. Dr. Nanu Muscel, nr.12, sector 5, Bucuresti
Tel.: 021/410.84.03, 021/410.84.59, 021/410.80.76
office@medsana.ro, www.medsana.ro

Puls Medical Centre and Ambulance
Str. Turda, nr. 127
Str. Teiul Doamnei nr.2, Bucuresti
Tel.: 021/224.01.87, 021/242.13.76, 021/211.17.55

Puls Medical Centre And Ambulance
Strada Ion Calin nr. 3, sector 2, Bucuresti
Telefon 212.40.40; 212.40.50; 0788.478.115; 0744.398.258

Unirea Medical Center
Bd. Unirii, nr. 57, bloc E-4, parter, Bucuresti
Tel.: 021/327.11.88, 021/327.11.89, 021/327.11.95
Bd. Batistei, nr. 9, etaj 8, Bucuresti
Tel.: 021/211.59.42
Str. George Enescu nr.12, sector1, Bucuresti
Tel: 021/212.05.69, 021/212.05.70
Fax: 021/212.05.72 E-mail: cmu@fx.ro

Village Medical Clinic
Soseaua Norduluinr. 119, sector 1, Bucuresti
Tel.: 021/232.35.80, 021/232.35.81


--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Cryss, te poti duce la urgente la clinica Medicover, acolo sigur se ocupa cineva de tine. str. Grigore Alexandrescu 16-20 (in apropiere de Piata Victoriei), sector 1. Sa le spui ca ai facut deja o perfuzie si te simti rau in continuare. Restul intrebarilor ti le pun ei. Le spui ca nu esti abonat dar ca platesti consultatia de urgenta (pe site scrie ca este 460.000)





If you don't stand for something, you'll fall for anything.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

MEDSANA sau Centrul de diagnostic si tratament Victor Babes.

www.medsana.ro sau www.cdt-babes.ro


Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Ce-ar fi sa incerci Spitalul de urgenta floreasca? toti taximetristii stiu sa ajunga acolo si eu n-am fost dezamagita niciodata de serviciile lor de urgenta, fara sa am pe cineva acolo sau fara sa impart in stinga si-n dreapta cu bani. Cel mai mult am asteptat o data vreo 30 de minute, ca aveau un val de raniti grav dintr-un accident de masina.
Da' stind acolo si cascind gura, nu m-am plictisit si nici nu m-am enervat, ca rau imi era oricum.

Centrele medicale private nu stiu daca au servicii medicale de urgenta non stop...

PS Nu te baza pe salvari, ca pe caldurile astea sint toti pe teren. Deci ia un taxi cu incredere.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Bea multa apa, si mananaca niste ciocolata sau ceva dulce inainte sa ajungi la spital...
Cu traficul din Bucuresti, vezi poate reusesti sa comanzi un taxi cu aer conditionat...
Sanatate multa!!! si poate e bebe....

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Fetelor stiti ce a facut Criss?oare a reusit sa ajunga la spital?


bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Eu am vorbit cu ea la telefon ieri si mi-a zis ca o sa se duca la spital. Poate se odihneste si nu a mai reusit sa scrie. O sa ne tina la curent probabil ceva mai incolo.



If you don't stand for something, you'll fall for anything.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Cryss,
esti bine, cum te simti?

Sper ca e totul in ordine!



Kya - viitoare mamica in asteptare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

Spitalul Euroclinic - este lipit de Spit Floreasca.


EUROCLINIC14A Calea Floreasca. Bucharest.
Telephone:. +40 (0)21 208.99.79
Facsimile:. +40 (0)21 231.35.25
www.spitaluleuroclinic.roEuroclinic este primul spital privat din Bucuresti este o investitie unica.
Spitalul Euroclinic a fost construit pentru a oferi pacientilor sai servicii medicale de inalta clasa, completate de personalul bine selectat si instruit, de echipamente de ultima ora si de tehnologia avansata.
Spitalul Euroclinic are o capacitate de spitalizare de peste 100 pacienti si cuprinde trei blocuri operatorii integral echipate. Echipamentul Euroclinic este de ultima generatie, capabil sa ofere proceduri de imistica imediate, care urmeaza a fi salvate apoi in computerele spitalului.
De asemenea, procedurile de imistica digitala fac posibila trimiterea testelor ? in cateva minute ? la centrele medicale colaboratoare din tara si alte spitale de peste hotare, cu care Euroclinic va fi conectat prin sistemul tele-medical.
Spitalul Euroclinic detine una dintre cele mai moderne clinici de o zi, amenajarea si infrastructura acesteia permit medicilor de orice specialitate sa efectueze operatii si alte proceduri medicale in siguranta si cu minimum de disconfort pentru pacientii nostri. Blocurile operatorii destinate interventiilor chirurgicale de o mai mare complexitate beneficiaza de o infrastructura care sa permita chirurgului sa-si poata desfasura activitatea in cele mai bune conditii si sa-i ofere acestuia accesul imediat la orice informatie de ordin medical. Camerele destinate spitalizarii beneficiaza, dincolo de toata aparatura necesara, de un aspect cat se poate de familiar si placut pentru a oferi pacientului confortul si caldura de acasa. Spitalul are si un department de neonatologie si pediatrie echipat integral, pentru a asigura cea mai buna ingrijire si cel mai bun tratament mamelor si noilor-nascuti. MEDISYSTEM este un sistem integrat de protejare a sanatatii, care iti asigura acces in timp util la servicii medicale de inalta calitate. Toate acestea sunt garantate de selectia stricta a medicilor si centrelor de dinostic (policlinicilor) din reteaua noastra, care acopera complet nevoile tale si iti ofera cele mai noi tehnologii medicale. Filosofia Medisystem pune un accent special pe preventie, pentru ca vrem sa fii in permanenta sanatos. De aceea, iti oferim un numar nelimitat de examinari de imistica si analize de laborator si un control general anual. Medicii si reteaua centrelor de dinostic sunt localizate uniform in Bucuresti iar centrul de coordonare disponibil 24 de ore din 24 iti asigura un acces rapid si oportun la toate serviciile. In cazul in care e necesara spitalizarea, Medisystem ofera membrilor sai servicii de inalta clasa in Euroclinic, primul spital privat din Bucuresti.

http://www.spitaluleuroclinic.ro/



Mergi la inceput